Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Wywłaszczenie a podatek od czynności cywilnoprawnych

     W wyniku postępowania wywłaszczeniowego nabyłem w drodze zamiany inną nieruchomość. Nabycie nastąpiło po długich rokowaniach prowadzonych przez starostę. Czy w związku z tym, że otrzymałem nieruchomość zamienną, muszę odprowadzić podatek od czynności cywilnoprawnych?

     Zgodnie z przepisami ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych - art. 2 pkt 1 lit.g - nie podlegają podatkowi od czynności cywilnoprawnych czynności w sprawach podlegających przepisom o gospodarce nieruchomościami lub przepisom o autostradach płatnych. W związku z tym, iż dla potrzeb administracyjnych konieczne było wywłaszczenie nieruchomości, której był Pan właścicielem, i przyznanie w to miejsce innej, zamiennej nieruchomości - co odbyło się na podst. art. 114 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami - czynność ta nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych.


B. Z.


Tekst pochodzi z Tygodnika Katolickiego

48/2009


Prawo w sieci. Zarys regulacji internetu Prawo w sieci. Zarys regulacji internetu
Piotr Waglowski
Zbiór felietonów publikowanych przez autora w ramach prowadzonego przez niego od 1997 roku serwisu internetowego. Przedstawia opisy sporów sądowych oraz interpretacje przepisów prawnych dotyczących sieci... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej