Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Środki z Powiatowego Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności

     Jestem osobą niepracującą, mającą status bezrobotnego pobierającego zasiłek. Chciałbym rozpocząć własną działalność gospodarczą, słyszałem o możliwości uzyskania dotacji z Urzędu Pracy na ten cel. Na czym to polega i co muszę zrobić, aby takie środki uzyskać?

     Chcąc uzyskać dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej z tzw. Funduszu Pracy, trzeba spełniać następujące warunki:

     - trzeba być osobą bezrobotną pobierającą zasiłek
     - zamierzać po raz pierwszy rozpocząć działalność gospodarczą lub nie prowadzić działalności w ciągu 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o dotację
     - nie można zarejestrować prowadzenia działalności gospodarczej przed wszczęciem ubiegania się o dotacje
     - złożyć wniosek o przyznanie dotacji na podjęcie działalności gospodarczej, który winien zawierać kwotę wnioskowanych środków, rodzaj działalności, jaką zamierza podjąć bezrobotny, kalkulację kosztów związanych z rozruchem działalności oraz szczegółową specyfikację wydatków.

     Wniosek należy złożyć do właściwego Powiatowego Urzędu Pracy. Szczegółowe zasady udzielania dotacji z Funduszu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej określają regulaminy przyjęte przez Powiatowe Urzędy Pracy i w nich należy szukać szczegółowych wyjaśnień dotyczących ww. dotacji.

     Rozpatrywanie wniosku (musi on być kompletny ze wszystkimi załącznikami) trwa 30 dni, licząc od dnia złożenia. Nie każdy wniosek będzie pozytywnie rozpatrzony, a warunkują tę kwestię środki, jakimi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy. Wysokość przyznanego dofinansowania nie może przekroczyć 5-krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia.

     Bezrobotny otrzymuje środki finansowe przed dokonaniem zakupów. Jednocześnie jest on zobowiązany do rozliczenia się w wyznaczonym terminie.


B. Z.


Tekst pochodzi z Tygodnika Katolickiego

27/2009


Prawo w sieci. Zarys regulacji internetu Prawo w sieci. Zarys regulacji internetu
Piotr Waglowski
Zbiór felietonów publikowanych przez autora w ramach prowadzonego przez niego od 1997 roku serwisu internetowego. Przedstawia opisy sporów sądowych oraz interpretacje przepisów prawnych dotyczących sieci... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej