Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
Trzech mędrców

     Król miał trzech mędrców: Wysokiego, Średniego i Niskiego. Aby sprawdzic czy rzeczywiscie są dobrzy wymyślił fortel.

     - Słuchajcie moi mędrcy oto mam pięć szlafmyc: 2 czarne i 3 białe, każdemu z was nałożę jedną i każę zgadywać jaki kolor ma szlafmyca na jego głowie.

     Król ustawił mędrców w kolejności: Niski, Średni, Wysoki, w ten sposób aby Wysoki widzial dwóch pozostałych, a Średni tylko Niskiego.

     - Zgadujcie! - zakrzyknął.

     Wysoki odpowiedział: nie wiem
     Średni odpowiedział: nie wiem
     Niski pomyslał i odpowiedział...

     Pytanie: Co odpowiedział?


Podziel się i innymi:   


Wasze komentarze:
 radeknowak: 18.01.2017, 23:09
 Bardzo logiczne. Ludzie! Gdyby średni i mały mieli czarne - wysoki powiedziałby BIAŁY. A ponieważ M i Ś mieli białe lub czarną i białą, to powiedział NIE WIEM. Średni wie, że on i mały albo mają dwie białe albo czarną i białą (przy dwóch czarnych przecież Wysoki by wiedział), a więc, gdyby Mały miał czarną, Średni by wiedział, że on musi mieć białą. Ale ponieważ Mały ma białą, to Średni wie, że może mieć albo czarną, albo białą, dlatego mówi, że nie wie. Średni wiedziałby tylko wówczas, gdyby Mały miał czarną. Zatem Mały wie, że musi mieć białą, skoro Średni nie wie.
 Kris: 12.01.2017, 19:11
 Fajna zagadka a odpowiedz oczywiscie biala. Ja mam dla was dodatkowa. Teoretycznie na pytanie o kolor czapki mozliwe sa 3 odpowiedzi biala, czarna lub nie wiem i skoro odpowiadaja 3 osoby tak wiec ich odpowiedzi moga utworzyc 20 roznych sekwencji np. biala, czarna nie wiem lub nie wiem czarna nie wiem itd. Logicznie poprawne moga jednak byc tylko 2 z posrod nich. Ta jakiej udzielili medrcy tzn nie wiem, nie wiem, biala i jeszcze jedna. Jaka?
 konrad: 08.01.2017, 01:15
 Zagadka nie do końca poprawna. Dwaj pierwsi medrcy powinii odpowiadac cos w stylu "na podstawie tego co widze nie moge podac poprawnej odpowiedzi. Jesli bym ją podał było by to zgadywanie " . W ten sposob przekazywali by istotną informacje nastepnemu medrcowi. Pozatym tak cwany krol nie potrzebował by medrcow. Najnizszy ma białą.
 Ktoś: 02.01.2017, 19:04
 Najniższy powei białą Najwyższy mędzrzec widział albo 2 białe albo 1 białą i 1 czarną więc powiedział nie wiem bo mógł mieć białą lub czarną; średni widział białą czapkę najniższego i wiedział że może mieć biaą lucb czarną, a gdyby widział czarną to by wiedział że ma białą i nie odpowiedział by nie wiem; Naniższy wiedział że musi mieć białą, ponieważ inni medrcy powiedzieli nie wiem, chyba że był głupi
 Ktoś: 02.01.2017, 19:03
 Najniższy powei białą Najwyższy mędzrzec widział albo 2 białe albo 1 białą i 1 czarną więc powiedział nie wiem bo mógł mieć białą lub czarną; średni widział białą czapkę najniższego i wiedział że może mieć biaą lucb czarną, a gdyby widział czarną to by wiedział że ma białą i nie odpowiedział by nie wiem; Naniższy wiedział że musi mieć białą, ponieważ inni medrcy powiedzieli nie wiem, chyba że był głupi
 Itachildz: 25.12.2016, 04:40
 Tak czytam komentarze... nikt nie uwzględnił wypadku gdyby średni i niski mieli białe czapeczki. Wysoki widzi 2 białe, może mieć albo trzecią białą, albo czarną, więc mówi "Nie wiem". Średni nie wie czy wysoki widział 2 białe, czy białą i czarną, bo jak by widział 2 czarne to by wiedział, więc średni powiedział "Nie wiem". Mały nie wie czy wysoki widział 2 białe, czy czarną i białą... i to wystarczy żeby powiedzieć, że król ewidentnie chciał się ich pozbyć.
 Piotr: 24.11.2016, 18:02
 Biała
 AMBASADOR: 15.11.2016, 14:45
 Najniższy powie - białą. Załóżmy że niski ma czarną. Jeśli środkowy miałby czarną to najwyższy wiedziały ze ma białą. Średni wiedząc po słowach wysokiego wie,że nie ma czarnej, wie że ma białą, a to przeczy że nie wie. Takie założenie powoduje że albo średni albo wysoki kłamie. Pozostaje ze niski musi mieć białą.
 tosi: 30.09.2016, 16:31
 Wysoki nie widzi dwóch czarnych więc może mięć białą albo czarną, średni gdyby widział przed sobą czarną i sam miał czarną to wiedziałby że wysoki powinien zgadnąć więc gdyby widział czarną to wiedziałby, że ma białą ponieważ widzi białą więc sam nie wie jaką ma. Niski rozumując jak wysoki i średni wie, że ma białą.
 Tak: 21.09.2016, 21:23
 Tej zagadki nie da się rozwiązać bo najniższy może mieć czarna a pozostali biała więc... LOGIKA SIĘ KŁANIA
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24]

Autor

Treść

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej