Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kalosze

     Kalosze sobotę spędzamy bez taty. A w dodatku od rana leje. Dziewczyny nudzą się i marudzą. Chciały zagrać ze mną w "Pędzące żółwie", ale jak tylko zaczęłyśmy grać, Kubuś rozsiadł się na planszy i przechwycił wszystkie figurki tych uroczych gadów. Nie dał się zwabić nawet widokiem ukochanej ciastoliny. Przekonałam więc córki, żeby wybrały inną grę i niechcący rozpętałam istną wojnę domową! Czas mijał, a one wciąż się kłóciły o to, co wybrać. - Bierzcie parasolki, zakładajcie kalosze - wychodzimy! - zarządziłam.

     Okazało się jednak, że sprawa wcale nie jest prosta, bo dawno nieużywane kalosze gdzieś się zawieruszyły. Najpierw udało się znaleźć buty Marysi, ale radość szczęśliwej posiadaczki żółtych gumowców trwała krótko - były za ciasne, zostały więc przekazane Kubusiowi, który natychmiast obdarzył je gorącą miłością i aż do wieczora nie chciał się z nimi rozstać. Kalosze Zuzi także się odnalazły, ale i one niespodziewanie się skurczyły, musiały zatem zmienić właścicielkę - powędrowały na stopy Marysi i tam już zostały. Smutek Zuzi nie miał granic!

     Mimo wszystko w końcu udało nam się wyjść. Na placu zabaw okazale prezentowała się olbrzymia kałuża - istne jezioro! Marysia i Kubuś natychmiast zaczęli w niej brodzić. Zuzia przyglądała się rodzeństwu z zazdrością. Proponowałam jej różne "bezkaloszo-atrakcje, ale na nic nie miała ochoty. W końcu się rozpłakała. - Ja też chcę chodzić po wodzie!" - chlipała. - A Jezus chodził po wodzie, i św. Piotr także. Bez kaloszy - wypaliłam bez zastanowienia, choć nie byłam pewna, czy to dobry czas na opowieści biblijne. Zuzia przestała płakać, spojrzała zaciekawiona. Opowiedziałam całą historię. Zuzia się zamyśliła. - Mam pomysł! - krzyknęła nagle. Pobiegła po rower i już po chwili z radością śmigała po kałużach - bez kaloszy!

     Biblia to jednak niezastąpione źródło dobrych pomysłów na każdą okazję!


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika

21 czerwca 2009   


Jak rozmawiać ze swoim dzieckiem Jak rozmawiać ze swoim dzieckiem
Penny Oates
Wielu rodziców niepokoi i martwi zachowanie ich dzieci. Nie wiedzą, gdzie zwrócić się po poradę. Na szkoły wywiera się coraz większą presję. Wymaga się, by udzielały wsparcia, informacji i nauki w coraz większym zakresie.... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej