Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kalosze

     Kalosze sobotę spędzamy bez taty. A w dodatku od rana leje. Dziewczyny nudzą się i marudzą. Chciały zagrać ze mną w "Pędzące żółwie", ale jak tylko zaczęłyśmy grać, Kubuś rozsiadł się na planszy i przechwycił wszystkie figurki tych uroczych gadów. Nie dał się zwabić nawet widokiem ukochanej ciastoliny. Przekonałam więc córki, żeby wybrały inną grę i niechcący rozpętałam istną wojnę domową! Czas mijał, a one wciąż się kłóciły o to, co wybrać. - Bierzcie parasolki, zakładajcie kalosze - wychodzimy! - zarządziłam.

     Okazało się jednak, że sprawa wcale nie jest prosta, bo dawno nieużywane kalosze gdzieś się zawieruszyły. Najpierw udało się znaleźć buty Marysi, ale radość szczęśliwej posiadaczki żółtych gumowców trwała krótko - były za ciasne, zostały więc przekazane Kubusiowi, który natychmiast obdarzył je gorącą miłością i aż do wieczora nie chciał się z nimi rozstać. Kalosze Zuzi także się odnalazły, ale i one niespodziewanie się skurczyły, musiały zatem zmienić właścicielkę - powędrowały na stopy Marysi i tam już zostały. Smutek Zuzi nie miał granic!

     Mimo wszystko w końcu udało nam się wyjść. Na placu zabaw okazale prezentowała się olbrzymia kałuża - istne jezioro! Marysia i Kubuś natychmiast zaczęli w niej brodzić. Zuzia przyglądała się rodzeństwu z zazdrością. Proponowałam jej różne "bezkaloszo-atrakcje, ale na nic nie miała ochoty. W końcu się rozpłakała. - Ja też chcę chodzić po wodzie!" - chlipała. - A Jezus chodził po wodzie, i św. Piotr także. Bez kaloszy - wypaliłam bez zastanowienia, choć nie byłam pewna, czy to dobry czas na opowieści biblijne. Zuzia przestała płakać, spojrzała zaciekawiona. Opowiedziałam całą historię. Zuzia się zamyśliła. - Mam pomysł! - krzyknęła nagle. Pobiegła po rower i już po chwili z radością śmigała po kałużach - bez kaloszy!

     Biblia to jednak niezastąpione źródło dobrych pomysłów na każdą okazję!


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika

21 czerwca 2009   


Jak naprawdę kochać pełne gniewu dziecko Jak naprawdę kochać pełne gniewu dziecko
Ross Campbell, Rob Suggs
Dajmy więc swoim dzieciom szansę, by nie zostały zmuszone do przyswojenia sobie tej najgorszej formy wyrażania gniewu jakim jest bierna agresja. Zajmijmy się problemami leżącymi u podłoża uczucia gniewu... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej