Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

W lekkim powiewie...

     Biegniemy z Marysią w letnich sukienkach do szkoły. Kubuś w wózku opycha się dojrzałą śliwką i mlaska z zadowoleniem. Ależ ten wrzesień piękny! Niestety, nie bardzo mam czas, żeby się tym cieszyć. Wszystko robię w nerwowym pośpiechu. Przed szkołą kolorowe tłumy. Zazdroszczę rozgadanym mamom, które z wózkami wypełnionymi młodszym potomstwem niespiesznie czekają na starsze dzieci. A ja w ciągłym pędzie!

     Odstawiam wózek Kuby, wyciągam "śliwkowego" synka i przepychamy się do szatni.

     A potem buziaki dla Marysi, tysiące zapewnień, że odbiorę ją naprawdę niedługo i już gnam z powrotem do domu. Jeszcze tylko drobne zakupy, dodatkowa rundka wokół osiedla, żeby Kubuś mocniej zasnął i... już! Przenoszę synka z wózka do łóżeczka, pędzę do kuchni, błyskawicznie obieram warzywa na zupę, trochę sprzątam, ale tylko tak, żeby w ogóle dało się przemieszczać między pokojami, bo na więcej nie mam czasu. I nareszcie mogę pisać! Siadam do komputera i... i natychmiast wstaję, bo przypominam sobie, że muszę przyprawić mięso, które zamierzam później upiec na drugie danie. Uff, gotowe! A teraz pora napisać wreszcie zamówiony tekst! Niestety, pralka właśnie sygnalizuje z wyrzutem, że nie została rozładowana... Zasapana taszczę na balkon miskę pełną mokrych dziecięcych ubrań. Niecierpliwie odganiam brzęczącą pszczołę. Byle szybciej skończyć z tym praniem! Wrześniowe słońce jasnym promieniem zagląda mi w oczy, a ciepły wiatr głaszcze delikatnie moje zmęczone ręce i czoło. Jak przyjemnie. Przymykam powieki. Wokół cisza. Słyszę niemal swoje serce, a w głowie myśli powoli same układają się w dźwięki. Co to za melodia? - "W lekkim powiewie przychodzisz do mnie, Panie..." - nucę cicho piosenkę zapamiętaną z Mszy świętej. I już nigdzie się nie spieszę. Przynoszę sobie na balkon stołeczek i siedzę tam z pół godziny, obserwując jak wiatr delikatnie kołysze drzewa. Dziękuję, Panie, że mnie odwiedziłeś i przypomniałeś mi, jaki świat jest piękny!


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika

4 październik 2009   


Jak nauczyć dzieci odpowiedzialności? Jak nauczyć dzieci odpowiedzialności?
Dale Scott Ridley, Bill Walther
Aby odnieść sukces w szkole i w życiu, uczniowie muszą nauczyć się odpowiedzialności. Autorzy pokazują, jak można prowadzić lekcję, by uczniowie dobrze się w jej trakcie czuli, byli zmotywowani do nauki i stawali się coraz bardziej odpowiedzialni za własne osiągnięcia... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej