Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Wyznaczyć cel

Jezus powiedział, że nie trzeba martwić się o swoje życie,
czy będziemy mieli co jeść, w co się ubrać.
Bo życie to coś więcej niż tylko jedzenie i ubranie...
Nasz Ojciec wie, że ich potrzebujemy.
Natomiast musimy szukać Jego królestwa...
a rzeczy, których potrzebujemy i tak dostaniemy.

     Ojcze Niebieski, proszę, wyznacz naszym dzieciom właściwy cel. Powstrzymaj je przed rozpychaniem się łokciami, by w ten sposób zdobywać sobie popularność i przyjaźń. Powstrzymaj je przed pychą. Zachęć je do tego, aby z jednej strony doceniały swoje siły, z drugiej zaś poznawały swoje słabości. Niech wiedzą, że talenty darowałeś im po to, aby rozwijały je i wykorzystywały, służąc Tobie i ludziom. Pomóż im zdobyć właściwą hierarchię wartości, a odnajdą swoje miejsce w życiu.

     Zawsze brakuje nam odwagi, aby prosić Cię o to dla nich, Ojcze. Zrozum nas - bardzo kochamy nasze dzieci i chcemy chronić je przed wszelkimi trudnościami, a życie w ten sposób jest bardzo trudne. Ale Ty, Boże, wybrałeś dla ich życia dobry cel. Ty wiesz, dlaczego stworzyłeś je właśnie takimi, jakimi są i dlaczego mają żyć tu i teraz. Zatem chcielibyśmy prosić Cię jeszcze raz, Ojcze - wyznacz nam i naszym dzieciom właściwe cele.

Marion Stroud

   


Mamo, on mnie bije! Mamo, on mnie bije!
Martin Herbert
Wszystkie dzieci sprawiają kłopoty wychowawcze. Nieumiejętnie je karząc lub zbytnio im pobłażając, popełniamy błąd. Książka ta uczy, jak ustanawiać jasne granice w relacjach z dziećmi, asertywnie wskazywać im właściwe postępowanie oraz uczyć odpowiedzialności, wyciągając konsekwencje z ich postaw... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 tu_tej@o2.pl: 21.01.2010, 23:14
 Do Matki Boże oświeć ją i pomóc jej to zrozumieć. Nauczją zrozumienia , szacunku , zaufania dla drugiej osoby. Bóg nie uczy zrozumienia, modlitwą nie zmienisz córki, nigdy jej nie zmienisz ona sama musi to zrobić, zainteresuj ją czymś w życiu jakimś hobby idź z nią pokaż że jesteś jej przyjacielem a nie osobą która niby wie jak żyć. A dlaczego wszystko niszczy moze nie ma dostatecznej motywacji
 matka : 30.01.2009, 22:23
 panie Boże spraw aby moja córka wyznaczyła sobie jakiś cel w życiu i nim się kierowała bo do tej pory nie potrafi tego , czego się chwyci to od razu to niszczy a póżniej żałuje jak jest już za póżno. nie potrafi zrozumieć drugiej osoby, którą docenia dopiero po odejściu. Póżniej żałuje i rozpacza , myśli że wszyscy chcą dla niej żle a tak nie jest. Boże oświeć ją i pomóc jej to zrozumieć. Nauczją zrozumienia , szacunku , zaufania dla drugiej osoby.
 Łukasz Żaczkowski: 07.04.2008, 00:47
 Panie Boże proszę Cię byś pobłogosławił nasz związek i napełnił go miłością.Umocnij nasz związek i naszą miłość i spraw by nasz związek przetrwał wszystko i żeby był stały oparty na miłości, zaufaniu, szacunku i wierności.
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej