Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Niesporny uczeń

     Chociaż do września jeszcze daleko, Marysia coraz częściej dopytuje się, jak to będzie w pierwszej klasie - czy dużo trudniej niż w zerówce? Przejmuje się także bratem, który jesienią zadebiutuje w przedszkolu. - Czy Kubuś nie jest jeszcze za mały na przedszkole? - niepokoi się. Moje odpowiedzi nie są, jak widać, wystarczająco uspokajające, ponieważ Marysia niemal co dzień sprawdza gotowość przedszkolną brata, bawiąc się z nim w szkołę. Sadza go na łóżku pośród lalek i misiów, rozdaje wszystkim zeszyty, sprawdza listę obecności i prowadzi lekcje. Przyglądam się z boku tej domowej szkole i dochodzę do wniosku, że profil ma zdecydowanie artystyczny. Uczniowie ochoczo śpiewają, uczą się rysować, lepić z plasteliny i obowiązkowo należą do kółka teatralnego. Pani nauczycielka jest jednocześnie zawodowym scenografem, choreografem, scenarzystą i reżyserem. Wystawiane sztuki to znane baśnie, choć czasem trudno je rozpoznać... Źródło zaskakujących aranżacji tkwi w niesubordynacji głównego aktora, któremu jednak wiele można wybaczyć, ponieważ jest jedyną "żywą" gwiazdą teatru i za każdą rolę zbiera owacje na stojąco!

     Zabawa w szkołę zwykle przebiega zgodnie, ale bywa, że uczeń bez uprzedzenia idzie na wagary i bawi się dalej sam, nic sobie nie robiąc z rzewnych łez pani nauczycielki. Właśnie dziś Kubuś opuścił szkołę w najciekawszym momencie lekcji. Nie dał się nakłonić do powrotu, toteż nauczycielka przybiegła do mnie, usiadła w kącie kuchni i oświadczyła mściwie: - już nigdy w życiu nie będę się bawiła z Kubusiem! - Zamiast przekonywać córkę, że się myli, wyraziłam szczere uznanie dla jej dotychczasowych osiągnięć pedagogicznych i zapewniłam, że żadna przedszkolanka nie potrafiłaby na tak długo skupić uwagi trzylatka. Marysia zadumała się na chwilę i w końcu westchnęła: - W takim razie będę się z nim bawiła. W końcu ktoś musi go przygotować do przedszkola, prawda?


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika

7 marca 2010   


Jak ocalić małżeństwo Jak ocalić małżeństwo
Gary Chapman
Problemy, z którymi borykają się zrozpaczeni małżonkowie, nie są drobnymi sprawami. Nie można ich rozwiązać poprzez spokojną rozmowę. Nie są to też kłopoty, znikajace pod wpływem ładnie brzmiących frazesów. Przypominają raka, który pozbawia witalności związek łączący dwoje ludzi... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej