Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Wolę medalik

     Od czasu do czasu zdarza mi się założyć korale. Zdejmuję wtedy medalik, żeby mój dekolt nie przypominał stojaka na biżuterię, ale już wieczorem z ulgą znów zapinam na szyi łańcuszek z niewielkim wizerunkiem Matki Bożej. Dostałam go od mamy z okazji ślubu i od tamtej pory noszę niemal bez przerwy, niczym idealną parę do połyskującej na palcu obrączki.

     Akurat dziś wieczorem, gdy czytałam Kubusiowi książkę na dobranoc, mieniły się na mojej szyi złocistozielone korale, których nie zdążyłam jeszcze zdjąć. Zajęta lekturą zapomniałam, że nie mam na sobie medalika, toteż nie od razu odgadłam sens słów mojego synka, który przyjrzał mi się z uwagą i zaczął tajemniczo: - Wiesz, rozmyślam sobie... - Przerwałam czytanie i pewna, że zaduma malucha związana jest z przygodą książkowych bohaterów, zapytałam: - A o czym rozmyślasz?

     - Kubuś westchnął i odparł poważnie: - Myślę o Matce Bożej... - zaskoczona, niemal upuściłam książkę. Muszę przyznać, że takiej odpowiedzi się nie spodziewałam. Tymczasem wyraźnie zaniepokojony Kubuś mówił dalej: - Wolę, jak nosisz Matkę Bożą. Gdzie Ona teraz jest?

     - po tych słowach pojęłam, że chodzi mu o brak medalika na mojej szyi. Czym prędzej zapewniłam synka, że ja też wolę medalik od korali, ale jednocześnie próbowałam mu wyjaśnić, że osoba Matki Bożej nie jest tożsama z medalikiem, więc gdy chowam go do szkatułki, nie zamykam w niej mojej wiary.

     Jednak to, że noszę medalik, nie jest też bez znaczenia. Medalik to nie ozdoba, lecz świadectwo wiary, moja publiczna deklaracja przynależności do wspólnoty ludzi wierzących. Kiedyś w podobny sposób tłumaczyłam znaczenie medalika Zuzi, a ona pojęła to bezbłędnie, ponieważ zapytana niedawno przez koleżankę, dlaczego nosi medalik codziennie, a nie tylko w niedzielę, odpowiedziała po prostu: - Bo codziennie wierzę w Pana Boga.


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika

2 maja 2010   


Nie!!! Alkoholowi i narkotykom Nie!!! Alkoholowi i narkotykom
David J. Wilmes
Przekonaj się, że rodzice mogą – i muszą – chronić swoje dzieci przed uzależnieniami. Dowiedz się, jak postępować, aby wychować szczęśliwe, pewne siebie dziecko, które będzie potrafiło powiedzieć alkoholowi i narkotykom: NIE!... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej