Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Idą zmiany

     Wakacje w pełni, a moja córka bawi się w szkołę! Z dumą spakowała wyprawkę pierwszoklasisty do dużego tornistra, który wczoraj dostała w siostrzanym spadku. Różowy tornister z motylem niejedno przeszedł, ale dziś prezentuje się okazale - znów w pełnej gotowości! Trochę się martwię, że będzie dla naszej kruszyny za duży, ale ona nie chce słyszeć o innym. W środku różowego olbrzyma już tłoczą się książki, piórnik i... kanapka, a w bocznej kieszeni rozpycha się bidon pełen soku.

     Przyszła pierwszoklasistka bawi się w szkołę sama. Zamyka się w swoim pokoju, wyjmuje książki i czyta, czyta, czyta... Po lekcjach tornister wędruje z nią na obiad. A wieczorem stoi obok jej łóżka, gdzie właścicielka zasypia, by rano z nowym zapałem przygotowywać się na wrześniowy debiut.

     Marysia z niecierpliwością odlicza dni do końca wakacji. Patrzę na nią z podziwem. Ile entuzjazmu kryje się w dziecięcym serduszku! Ile nadziei, że ten nowy rozdział jej życia będzie wspaniały! W tym radosnym oczekiwaniu nie przeszkadza jej nawet lęk przed nieznanym. Bo trochę się jednak boi... Ten strach czai się w jej pytaniach o szkołę, nową panią i koleżanki, ale umie przekuć go na szczery zapał. Moja mała szkolna debiutantka uczyniła swoją tremę źródłem mobilizacji.

     Zazdroszczę jej tego entuzjazmu. Ja też zbieram siły, by stawić czoła nadchodzącym zmianom - przede mną nowa praca, nowe twarze, nowe wyzwania. Na jednej szali kładę mój strach, a na drugiej nadzieję - co przeważy? Czy będę umiała przywitać zmiany z taką radością, z jaką robi to moja córka?

     Kiedy patrzę na dziecięcy entuzjazm Marysi, lepiej rozumiem, na czym polega dziecięctwo Boże. I przypominam sobie, że jako umiłowane dziecko Boga mam prawo do dziecięcej ufności i nadziei, do intensywnej radości życia - mimo strachu, mimo wątpliwości i rozczarowań, mimo drobnych potknięć i kolosalnych upadków. Mimo wszystko.


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika

1 sierpnia 2010   


Niechęć do szkoły Niechęć do szkoły
David Heyne, Stephanie Rollings
Książka jest poradnikiem wyjaśniającym problem absencji szkolnej spowodowanej różnego rodzaju fobiami, niepowodzeniami, stresem oraz trudnymi sytuacjami w domu i w życiu młodego człowieka. Autorzy książki opracowali strategie interwencji i terapii wagarującej młodzieży oraz program grupy wsparcia dla zaniepokojonych rodziców... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej