Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Nie nadajesz się do niczego

     "Nie nadajesz się do niczego", "Jestem brzydka", "Nie jestem dobry ant w sporcie, ani w szkole". Czy ktoś kiedyś ci tak powiedział? Czy kiedyś mówiłeś o sobie w taki sposób?

     SAMOOCENA

     Może nawet patrzyłeś na siebie w lustrze i chciałeś być kimś innym? Słynnym aktorem albo sportowcem? Jeśli Twoja odpowiedź na te pytania brzmi „tak", to znalazłeś iią w dobrym towarzystwie. Chyba wszyscy ludzie, jacy kiedykolwiek żyli na ziemi, chcieli zmienić przynajmniej jedną ze swych cech fizycznych: nos, cerę, wzrost, wagę - cokolwiek.

     Jednak ludzie piękni mogą zostać okaleczeni w wypadku. Bogaci bywają niekiedy ogromnie niepewni, wciąż martwiąc się, że utracą pieniądze czy dobytek. Jezusowi, Synowi Bożemu, szatan zaoferował wszystkie bogactwa świata, jeśli tylko odda mu cześć. Jezus odparł na to: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawać pokłon i Jemu samemu służyć będziesz (Mt 4,10b).

     Jezus, który jest też największych nauczycielem wszech czasów, wie, że strategia szatana polega na odwróceniu naszej uwagi od Boga oraz znaczenia piękna wewnętrznego i charakteru. Jezus Chrystus nauczał swych uczniów, że błogosławieństwo, prawdziwe szczęście i trwały pożytek wynikają z tego, iż szuka się przede wszystkim królestwa Bożego i Jego sprawiedliwości.

     Opierając swoje poczucie wartości na pięknie, bogactwie, wartościach materialnych, przyjaźniach i innych k zewnętrznych aspektach życia, możemy odnaleźć chwilowe spełnienie i szczęście. Jednak prawdziwą, trwałą wartość daje się zmierzyć tylko w kategiach duchowych.

Modlitwa

Dziękuję Ci, Boże, za to, że stworzyłeś mnie na swój obraz, i dałeś' mi ciało, duszę i ducha. postanawiam wybierać przyjaźnie, które będą mi pomacać w skupianiu się na wewnętrznym pięknie i charakterze. pomóż mi, Panie, rozumieć Twoje cele dla mego życia, bo one wniosą do niego prawdziwe i trwałe pięknoDobra Nowina


Przygotowanie do beatyfikacji Jana Pawła II. Rekolekcje + CD Przygotowanie do beatyfikacji Jana Pawła II. Rekolekcje + CD
Praca zbiorowa
Proces beatyfikacyjny Papieża Jana Pawła II zbliża się do szczęśliwego finału. Kolejna rocznica śmierci skłania do refleksji, że nadszedł czas, kiedy wszyscy powinniśmy rozpocząć przygotowania do tego wielkiego wydarzenia.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej