Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Jezus uczy nas mądrości

     Gdyby w czarodziejski sposób mogło się spełnić jedno Twoje życzenie, co by to było? Być bogatym? Być sławnym? Nie ma z pewnością nic złego w tym, że jest się bogatym czy sławnym. Istnieje jednak coś daleko ważniejszego niż te sprawy. To mądrość.

     W jaki sposób ktoś nabiera mądrości? Nie da się jej, oczywiście, 1 kupić ani odziedziczyć. Jezus udziela najlepszej, jaką znamy, nauki jak zostać mądrym. Biblia mówi, że jako dziecko wzrastał On w mądrości i latach oraz w łasce u Boga i u ludzi. Znał wagę szanowania rodziców, stawiania Boga na pierwszym miejscu w życiu oraz rozumienia zasad podanych w Słowie Bożym, Biblii.

     Jezus uczył, że mądrość idzie w parze z budowaniem swego domu na trwałym fundamencie. Człowiek mądry buduje swoje życie na skale, nie na piasku. Gdy nadejdą kłopoty, a bez wątpienia wszyscy będziemy w życiu doświadczać prób, nasz dom przetrwa, jeśli zostanie zbudowany na fundamencie Boga i osobistego związku z Jezusem Chrystusem.

     W miarę wzrastania w mądrości nauczymy iią dokonywać właściwych wyborów, których skutki będą trwać przez całe życie. Nie trzeba być starym, by być mądrym, zaś starszy wiek niekoniecznie oznacza, że ktoś jest mądry. Młoda osoba jednak okazuje sią mądra, jeżeli zawsze prosi i szanuje rady ludzi starszych, którzy mają większe doświadczenie.

     Mądrość nie polega tylko na poznaniu rozumem, lecz również na zrozumieniu sercem. Przywódcy religi/niż czasów Jezusa mieli trudności ze zrozumieniem wielu z Jego nauk, gdyż próbowali wszystko rozstrzygnąć za pomocą swych umysłów. On nauczał, że jeśli nasze serca stwardnieją, to nigdy nie zrozumiemy nawet najbardziej podstawowych prawd duchowych. Jeżeli poświęcimy się studiowaniu Słowa Bożego, Biblii, zachowując serce otwarte na przesłanie, jakie ona zawiera, to będziemy nabywać mądrości.

Modlitwa

Kochany Boże, wiem, jak ważne jest, by być mądrym. Pomóż mi rozumieć życie w duchowej perspektywie, a nie tylko umysłem. Dziękuję Ci.



Dobra Nowina


Mądrość Prawdy Mądrość Prawdy
Magdalena Korzekwa, ks. Marek Dziewiecki
Treść książki, którą oddajemy do rąk Czytelników, nie jest naszym wymysłem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sentencje wymyślone przez człowieka mogą być wzruszające, ale nie mogą być prawdziwe, gdyż nie jesteśmy twórcami, a jedynie obserwatorami rzeczywistości.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy



Autor

Treść




[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej