Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Nie zabijaj

     To trzeba tak wyraźnie sobie i innym powiedzieć, czy jestem za życiem, czy przeciw życiu. Święty Jan mówi o Jezusie: W Nim było życie (J 1,4). A więc ja, wyznawca Chrystusa: Otaczam troską życie nienarodzone, które jest jeszcze w łonie matki.

     Szanuję życie człowieka starszego, wiedząc, że eutanazja nie jest rozwiązaniem nieuleczalnej choroby i starczego cierpienia.

     Dbam o życie, które trwa między urodzeniem i śmiercią. A więc troszczę się o zdrowie swoje i drugiego człowieka. Nie narażam się lekkomyślnie, nie używam alkoholu, papierosów czy narkotyków, wiedząc, że szkodzi to także otoczeniu.

     Wiem, że stan łaski we własnym życiu i w życiu bliźniego, umacniany przez przyjmowanie sakramentów, świadczy o jakości mojego życia duchowego.

     Rośliny i zwierzęta oraz cały świat, w którym żyję wraz z innymi, jest mi dany, by go szanować i strzec zgodnie z wolą Boga.

     Jestem odpowiedzialny za to, by wiek XXI był wiekiem cywilizacji życia, a nie cywilizacji śmierci.


Leon Knabit OSB
Przestań narzekać, zacznij żyć (część 1)
Wydawnictwo Benedyktynów TYNIECMądrość Prawdy Mądrość Prawdy
Magdalena Korzekwa, ks. Marek Dziewiecki
Treść książki, którą oddajemy do rąk Czytelników, nie jest naszym wymysłem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sentencje wymyślone przez człowieka mogą być wzruszające, ale nie mogą być prawdziwe, gdyż nie jesteśmy twórcami, a jedynie obserwatorami rzeczywistości.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Kasia Kołeczek: 27.03.2017, 13:04
 WTF
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej