Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Nie zabijaj

     To trzeba tak wyraźnie sobie i innym powiedzieć, czy jestem za życiem, czy przeciw życiu. Święty Jan mówi o Jezusie: W Nim było życie (J 1,4). A więc ja, wyznawca Chrystusa: Otaczam troską życie nienarodzone, które jest jeszcze w łonie matki.

     Szanuję życie człowieka starszego, wiedząc, że eutanazja nie jest rozwiązaniem nieuleczalnej choroby i starczego cierpienia.

     Dbam o życie, które trwa między urodzeniem i śmiercią. A więc troszczę się o zdrowie swoje i drugiego człowieka. Nie narażam się lekkomyślnie, nie używam alkoholu, papierosów czy narkotyków, wiedząc, że szkodzi to także otoczeniu.

     Wiem, że stan łaski we własnym życiu i w życiu bliźniego, umacniany przez przyjmowanie sakramentów, świadczy o jakości mojego życia duchowego.

     Rośliny i zwierzęta oraz cały świat, w którym żyję wraz z innymi, jest mi dany, by go szanować i strzec zgodnie z wolą Boga.

     Jestem odpowiedzialny za to, by wiek XXI był wiekiem cywilizacji życia, a nie cywilizacji śmierci.


Leon Knabit OSB
Przestań narzekać, zacznij żyć (część 1)
Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC   


Lapidarium VI Lapidarium VI
Ryszard Kapuściński
Najnowszy, szósty tom Lapidariów Ryszarda Kapuścińskiego, to pasjonujący zapis przekształcania reporterskich spostrzeżeń w filozoficzną refleksję o świecie i człowieku. Lapidarium jest tekstem pisanym spontanicznie od przypadku do przypadku - jest to rodzaj pisania spontanicznego... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Kasia Kołeczek: 27.03.2017, 13:04
 WTF
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej