Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Nie cudzołóż

     I znów na wstępie trzeba nam zastanowić się, czy naprawdę wierzymy w Boga, czy uznajemy słuszność Jego przykazań, czy pragniemy je zachowywać mimo naszej słabości.

     Jeśli tak, to należy przyjąć, że Pan Bóg stworzył człowieka mężczyzną i kobietą i dał im zdolność powoływania nowego życia w wielkim emocjonalnym uniesieniu z towarzyszącą mu radością i przyjemnością. I że przyjemność seksualna, dana przez Boga i bardzo ważna, nie jest pierwszym celem kontaktu mężczyzny z kobietą. Jeśli ktoś tę przyjemność przedkłada ponad wszystko, łamiąc często szczęście innych osób, i w efekcie niszczy siebie, wprowadza głęboki nieład moralny, po prostu grzeszy przeciw szóstemu przykazaniu. Łapczywość na pornografię, nadużywanie alkoholu, lekkie traktowanie przysięgi małżeńskiej, sakramentu bierzmowania i spowiedzi, to droga wiodąca do przepaści.

     A jeśli ktoś nie wierzy w Boga? To szkoda mu o tym wszystkim opowiadać, bo i tak nie uzna tego za sensowne. Najpierw niech uwierzy, potrzebuje bowiem ewangelizacji, a nie umoralniających pouczeń.


Leon Knabit OSB
Przestań narzekać, zacznij żyć (część 1)
Wydawnictwo Benedyktynów TYNIECRozważania na piasku Rozważania na piasku
Alessandro Pronzato
Ta najbardziej znana książka Alessandro Pronzato jest imponującą podróżniczo-duchową relacją z pielgrzymki Autora na Saharę, do grobu brata Karola de Foucauld w Tamanrasset... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 andrzej: 13.05.2017, 14:56
 ...prosze Pana Boga o dar wiary,wiem ,ze skoro jest szatan to i DOBRO tez musi byc, tylko kto z nas na ziemi ma tyle wiary, zeby mogł gory przenosic ? jak obiecał Pan Jezus. Wielu deklaruje wielka wiarę ,ale jakos nikt "gor nie przenosi" Wierzę Boga , Pana Jezusa i Ducha św. bo tak podają zrodła historyczne , Ewangelia i objawienia Pana Jezusa ,czy Matki Bozej, ponadto sam na sobie doswiadczylem laski uzdrowienia i na pewno nie za przyczyna swiatowida. Tylko dlaczego OSB Leon Knabit twierdzi "że przyjemność seksualna, dana przez Boga i bardzo ważna, nie jest pierwszym celem" a nawet uznaje ten dar łaski od PANA za zło?
 Piotr: 29.03.2017, 23:11
 W jakiegoś boga wierzą prawie wszyscy. Bóg ogółu to najczęściej pieniądz i władza. Ważne, żeby uwierzyć w zbawczą misję Boga. Aby to uczynić, zadaj sobie pytanie: dlaczego Bóg musiał przeznaczyć siebie na przebłaganie za nasze grzechy. Czy rzeczywiście grzechy współczesnych Chrystusowi były aż tak wielkie? Nie, Bogu chodziło o grzechy wszystkich ludzi, również Twoje grzechy. Misja Chrystusa trwa nadal. I będzie trwać do skończenia znanego nam świata. Jeśli jest to dla Ciebie czytelniku głupie, to jest to Twój problem, nie Boga.
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej