Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Nie cudzołóż

     I znów na wstępie trzeba nam zastanowić się, czy naprawdę wierzymy w Boga, czy uznajemy słuszność Jego przykazań, czy pragniemy je zachowywać mimo naszej słabości.

     Jeśli tak, to należy przyjąć, że Pan Bóg stworzył człowieka mężczyzną i kobietą i dał im zdolność powoływania nowego życia w wielkim emocjonalnym uniesieniu z towarzyszącą mu radością i przyjemnością. I że przyjemność seksualna, dana przez Boga i bardzo ważna, nie jest pierwszym celem kontaktu mężczyzny z kobietą. Jeśli ktoś tę przyjemność przedkłada ponad wszystko, łamiąc często szczęście innych osób, i w efekcie niszczy siebie, wprowadza głęboki nieład moralny, po prostu grzeszy przeciw szóstemu przykazaniu. Łapczywość na pornografię, nadużywanie alkoholu, lekkie traktowanie przysięgi małżeńskiej, sakramentu bierzmowania i spowiedzi, to droga wiodąca do przepaści.

     A jeśli ktoś nie wierzy w Boga? To szkoda mu o tym wszystkim opowiadać, bo i tak nie uzna tego za sensowne. Najpierw niech uwierzy, potrzebuje bowiem ewangelizacji, a nie umoralniających pouczeń.


Leon Knabit OSB
Przestań narzekać, zacznij żyć (część 1)
Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC   


Tajemnice zakonu Tajemnice zakonu
O. Leon Knabit OSB
Fascynująca opowieść o życiu w zakonnych murach. Ojciec Leon Knabit przedstawia w niej świat zamknięty dla zwykłego człowieka. Książka, miejscami poważna, miejscami pełna humoru i ciepła, dotyka takich zagadnień jak powołanie, przyczyny wstąpienia do klasztoru i kwestie życia w odosobnieniu... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 andrzej: 13.05.2017, 14:56
 ...prosze Pana Boga o dar wiary,wiem ,ze skoro jest szatan to i DOBRO tez musi byc, tylko kto z nas na ziemi ma tyle wiary, zeby mogł gory przenosic ? jak obiecał Pan Jezus. Wielu deklaruje wielka wiarę ,ale jakos nikt "gor nie przenosi" Wierzę Boga , Pana Jezusa i Ducha św. bo tak podają zrodła historyczne , Ewangelia i objawienia Pana Jezusa ,czy Matki Bozej, ponadto sam na sobie doswiadczylem laski uzdrowienia i na pewno nie za przyczyna swiatowida. Tylko dlaczego OSB Leon Knabit twierdzi "że przyjemność seksualna, dana przez Boga i bardzo ważna, nie jest pierwszym celem" a nawet uznaje ten dar łaski od PANA za zło?
 Piotr: 29.03.2017, 23:11
 W jakiegoś boga wierzą prawie wszyscy. Bóg ogółu to najczęściej pieniądz i władza. Ważne, żeby uwierzyć w zbawczą misję Boga. Aby to uczynić, zadaj sobie pytanie: dlaczego Bóg musiał przeznaczyć siebie na przebłaganie za nasze grzechy. Czy rzeczywiście grzechy współczesnych Chrystusowi były aż tak wielkie? Nie, Bogu chodziło o grzechy wszystkich ludzi, również Twoje grzechy. Misja Chrystusa trwa nadal. I będzie trwać do skończenia znanego nam świata. Jeśli jest to dla Ciebie czytelniku głupie, to jest to Twój problem, nie Boga.
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej