Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Po co chodzić do kościoła?

     "Księże, nie rozumiem, po co właściwie chodzić do kościoła żeby się modlić. Czyż w domu Bóg mnie nie wysłucha? Skoro mnie kocha, to wszędzie mnie wysłucha. Czyż nie mam racji?".


Anka, 18 lat.


     Przemiła Anko! Niezupełnie masz rację. Jest to prawda, że z Bogiem nawiązuje się duchowy kontakt w głębi własnego serca. Możemy zatem -i powinniśmy - modlić się wszędzie: w domu, na wycieczce, na dyskotece. Ale jest też i prawdą to, że Eucharystii nie sprawujemy w głębi własnego serca, lecz we wspólnocie ludzi wierzących, którzy gromadzą się w "imię Pana". Eucharystia nie tylko umożliwia zjednoczenie z Bogiem, ale również doprowadza nas do ścisłego kontaktu z Chrystusem Uwielbionym, dającym nam na pokarm własne Ciało pod postacią chleba, a na napój swoją własną Krew pod postacią wina. W czasie każdorazowego celebrowania Eucharystii staje między uczestnikami Chrystus, który - oddając się z miłości ludziom - czyni z nich wspólnotę braterską; chrześcijanie stają się tym, co otrzymują: ciałem Chrystusa. Czy możesz zatem rezygnować z tej uprzywilejowanej szansy pojawiającej się w drodze do domu Ojca niebieskiego? Przemyśl jeszcze raz swoją postawę wobec Boga!


ks. Henryk Łuczak


   


Demon Południa Demon Południa
Grzegorz Górny
Zbiór błyskotliwych esejów długoletniego redaktora naczelnego Frondy. Autor powtarza za Janem Pawłem II, że dziś toczy się bój o duszę tego świata i analizuje różne fronty tej walki, które nie przebiegają przez okopy i zasieki, lecz przez redakcje, sale sądowe, wytwórnie filmowe czy uniwersytety... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ja: 05.02.2017, 19:04
 Piszecie, że Eucharystia pozwala na zjednoczenie z Bogiem itd. A gdzie jest napisane, że samotna modlitwa nie pozwala? Skoro Bóg jest wszechmogący dlaczego nie pozwala nam się modlić samotnie lub w grupie a wymaga modlitwy w kościele? Rozumiem, że uczestnictwo w mszy jest nakazane przez przykazanie kościelne ale czy kościół także nie nakazywał wypraw krzyżowych? Widać, że od 2 tys lat kościół mylił się w wielu sprawach, wiele spraw przemyślał i zmienił swoje podejście. Dlaczego, więc mam chodzić co niedzielę do kościoła i jak robot klepać te same formuły?
 Anna: 28.01.2017, 11:10
 SZCZĘŚĆ BOŻE ALE NIEKTÓRZY LUDZIE ZAPOMINAJĄ PO CO CHODZĄ DO KOŚCIOŁA CZYM JEST EUCHARYSTIA PRZECIEŻ NIE SPOTKANIEM TOWARZYSKIM W JAKIMŚ KLUBIE TYLKO SPOTKANIEM Z BOGIEM. NAJLEPIEJ JEST JAK NIKOGO SIĘ NIE ZNA BO WTEDY NIKT SIĘ DO SIEBIE NIE ODDDZYWA.
 autsajder: 11.06.2015, 15:11
 nie chodzę i nie zamierzam chodzić do kościoła, moim zdaniem jest to tylko obłudna instytucja mająca na celu wyciąganie pieniędzy z wiernych poprzez straszenie ich diabłem. w żadnego boga też nie wierzę, gdyby istniał, nie dopuściłby do tego, żeby bliska mi osoba, która w niego wierzyła całym sercem, modliła się codziennie po przynajmniej 2 godziny (różańce i inne pierdoły), zmarła na raka... nienawidzę tej instytucji jak również boga, jeśli takowy istnieje. dziękuję za uwagę.
 D. D.: 13.11.2012, 16:28
 Pamiętaj młody człowieku że nie chodzisz do kościoła dla księdza i dla ludzi ale dla samego siebie -jeśli wierzysz BOGU i w BOGA to nie będziesz się zastanawiał -ale każde pójście do kościoła będzie dla Ciebie spotkaniem z najlepszym kochającym Nas Ojcem czyż nie biegniesz na spotkanie z osobą którą kochasz,tak samo Jezus pokazał Ci raz jak bardzo kocha człowieka i Ciebie i mnie-spójrz z prawdziwą wiarą na krzyż to jest największa miłość.Dlatego powiedział: i do Ciebie i do mnie pamiętaj :"abyś dzień Święty święcił :i abyś w 7-dmym dniu odpoczął i uszanował ten dzień jeśli dożyjesz bo nikt nie zna dnia ani godziny i Ty jeszcze śmiesz wątpić po co chodzić do kościoła?:gdyby ludzie wiedzieli po co chodzą do kościoła to na kolanach by chodzili:"Patrz zawsze na siebie i zaczynaj od siebie a nie patrz na świętość kapłana ale się módl za niego,on też stanie na sądzie Bożym i odpowie za siebie-a Ty za siebie-Szczęść Boże wszystkim ;ZAUFAJ BOGU DO KOŃCA;'-on Cię nie opuści
 karin: 12.02.2011, 18:15
 NIE ZAPOMINAJMY,ŻE DO KOŚCIOŁA NIE CHODZIMY ZE WZGLĘDU NA KAPŁANA,ALE IDZIEMY NA SPOTKANIE Z NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM-JEZUSEM
 Gosia: 05.02.2009, 20:29
 Ludzie nie chodzą do kościoła z różnych powodów. Np. ze względu na to że spotykaja tam księdza który im się nie podoba. Pomijając tych którzy mylą się co do swoich ocen ( a to większość) są i tacy którzy mają niestety rację. Trzeba się modlić o czyste powołania kapłańskie - o wzór cnót.
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej