Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Dobre znajomości

     Będziesz śpiewała psalm na naszej Mszy tylko dlatego, że twoi rodzice mają znajomości w kościele! - taki zarzut Zuzia usłyszała od koleżanki, która niestety nie znalazła się na liście dzieci przewidzianych do śpiewu podczas Mszy Św. z ich Pierwszą Komunią. Do głowy by nam nie przyszło, że śpiewanie psalmu może być obiektem rywalizacji! Przecież psalmista nie jest gwiazdą! Nie jest też ważniejszy od pozostałych wiernych, zwłaszcza dzieci pierwszo-komunijnych.

     Msza Św., na której dziecko po raz pierwszy uczestniczy w Eucharystii, to ważne i radosne wydarzenie dla całej rodziny. Ucieszyliśmy się, że Zuzia - wspólnie z.piątką innych dzieci - zaśpiewa psalm w czasie tej uroczystej Mszy. Ucieszyliśmy się tym bardziej, że widzimy, z jakim zapałem chodzi na próby dziecięcej scholi parafialnej i jak odpowiedzialnie traktuje swoją posługę. Miło jest widzieć własne dziecko blisko ołtarza. Ale powodem największego szczęścia i źródłem rodzicielskiej dumy nie jest widok wystrojonej pociechy śpiewającej psalm, lecz radosna świadomość, że w czasie tej szczególnej Mszy Św. nasza córka po raz pierwszy jednoczy się z Jezusem - po raz pierwszy doświadcza Nieba!

     Niesprawiedliwe słowa koleżanki sprawiły Zuzi ogromną przykrość. Mnie także zabolały. Ale po zastanowieniu doszłam do wniosku, że oskarżycielka miała jednak rację. Zuzia rzeczywiście ma znajomości. I to najlepsze! W końcu przyjaźni się z najważniejszą Osobą - z samym Gospodarzem wyjątkowej uczty, na którą została zaproszona! A ów Gospodarz to przecież Król - największy ze wszystkich! To Syn Boga. I do Niego właśnie Zuzia co dzień modli się z dziecięcą ufnością, z każdym dniem umacniając tę najcenniejszą w życiu przyjaźń. Mam nadzieję, że będzie ją starannie pielęgnowała. O takie "znajomości" warto zabiegać, ponieważ otwierają bramy Nieba. Najważniejsze drzwi w życiu.


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika

23 maja 2010


Mam w sercu Boga! Pamiątka przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej Mam w sercu Boga! Pamiątka przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej
Anna Matusiak (oprac.)
Album "Mam w sercu Boga" to elegancki, pięknie ilustrowany prezent dla dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej