Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
"Ewangelizator"

     W dzień przed Lednica byłem w Konerzewie na jednio dniowych rekolekcjach przygotowaniach się to Ewangelizacji - na którym uczą, jak mówic o Jezusie... Przyznam się ze byłem poraz pierwszy jako Ewangilizatol nie da się ukryć, że były to chyba najtrudniejsze rekolekcje na jakich kiedykolwiek byłem, ale tez chyba jedne z najwspanialszych... Odkryłem, że dla Jezusa można zrobić wszystko!!! Dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych :) Doświadczyłem tego na własnej skórze ;-) Bardzo zachęcam wszystkich, którzy byli na kursie Filip emałs idp... żeby pomyśleli o Lednicy w przyszłym roku... wspaniałe doświadczenie :) !!! Poza tym pozostało mi po tych rekolekcjach jedno zdanie, które cały czas łazi mi po głowie: Zajmij sie sprawami Boga (tłum. zwróć sie w Jego stronę), a On zajmie się Twoimi. To sie sprawdza :)

     No a poza tym poznałam wspaniałych ludzi (naprawdę zachwycili mnie) - są niesamowicie wpatrzeni w Jezusa i zasłuchani w Jego Słowo, a jednocześnie mocno chodzą po ziemi, we wszystkim, co robią są bardzo konkretni - to m. in. dzięki nim na nowo dotarło do mnie, co to znaczy kochać...że czasem wymaga to trudnych (po ludzku niewygodnych) i bolesnych decyzji...i co ważniejsze, że prawdziwa miłość nigdy nie niszczy - zawsze tworzy, buduje :) !

     No i jeszcze króciutka refleksja po Lednicy (O owocach będzie można pewnie mówić za jakiś czas...jak się troszkę pożyje... :) Cieszę sie że mogłem tam być i tez spotkać wspaniałych ludzi :) !!!

     Najważniejsze jednak jest dla mnie to, że w końcu dotarło do mnie, że życie z Jezusem nie polega na tym, że ja wciąż będę walczyć z moimi grzechami i będę robić sobie tysiące różnych postanowień...no i tak na siłę będę się starał dążyć do ideału.... Ale, że ja po prostu muszę patrzeć na Niego, zaakceptować to, że jeszcze milion razy coś mi się nie uda... niezależnie czy będę w dołku czy na górce - zawsze patrzeć na Niego. No i być z ludźmi, którzy tez patrzą na Niego...po raz kolejny przekonałem się, że to strasznie ważne!!!

     A poza tym utkwiło mi coś, co powiedział pewien ksiądz na Lednicy - :) i zastanawiam się trochę nad tym... Nie powtórzę dokładnie, ale chodziło o to, jak często wśród różnych rozmów - jakie miedzy sobą prowadzimy - rozmawiamy o Jezusie...(wydaję mi się, że warto zadać sobie to pytanie).


Wojtek Iwaniak z Polkowic


   


Każda chwila to miłość. Rozmowa z moim Panem Każda chwila to miłość. Rozmowa z moim Panem
s. Teresa Chomieniec MSC
Każdego z nas Chrystus zaprasza do osobistego dialogu. Zapiski współczesnej siostry zakonnej, pisane są w formie rozmowy ucznia ze swoim Mistrzem, mogą być pomocą dla każdego, kto pragnie żyć z Jezusem na co dzień... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej