Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Matka Teresa z Kaltuty

(1910 - 1997)

Modlitwy Matki Teresy

Promienie miłości Bożej

Pomóż mi rozsiewać Twoją woń, o Jezu. Wszędzie tam, dokąd pójdę, napełnij moją duszę Twoim Duchem i Twoim życiem. Stań się Panem mojego istnienia w sposób tak całkowity, by całe moje życie promieniowało Twoim życiem. Aby każda dusza, do której się zbliżam, mogła odczuwać Twoją obecność we mnie. Aby patrząc na mnie, nie widziała mnie, ale Ciebie we mnie. Pozostań we mnie. Dzięki temu będę jaśnieć Twoim blaskiem i będę mogła stać się światłem dla innych.


Wyczuwałam bicie Twego serca

Znalazłam Ciebie w wielu miejscach, Panie. Wyczuwałam bicie Twego serca w doskonałej ciszy pól, w ciemnym tabernakulum Twojej pustej katedry, w jedności serc i umysłów wspólnoty osób, które Cię kochają. Znalazłam Ciebie w radości, w której Cię szukam i często znajduję. Ale zawsze znajduję Cię w cierpieniu. Cierpienie jest niczym uderzenie dzwonu, wzywającego oblubienicę Boga do modlitwy. Panie, znalazłam Cię w straszliwym ogromie cierpienia bliźnich. Widziałam Ciebie we wzniosłej akceptacji i w niewytłumaczalnej radości osób, których życie nękane jest bólem. Ale nie udało mi się znaleźć Ciebie w moich małych bólach i w moich banalnych przykrościach. Pozwoliłam bezowocnie przemijać dramatowi Twojej męki odkupieńczej w moim utrudzeniu. A radosna witalność Twojego zmartwychwstania stłumiona jest szarzyzną mojego litowania się nad sobą. Panie, ja wierzę. Ale Ty wspomóż moją wiarę.


W chwili uczciwości

Panie, gdy sądzę, że moje serce po brzegi wypełnione jest miłością, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że kocham siebie w osobie kochanej, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy wydaje mi się, że dałam wszystko to, co mam do dania i gdy zauważam w chwili uczciwości, że to ja otrzymuję, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy uwierzyłam, że jestem biedna, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że bogata jestem w pychę i zazdrość, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy królestwa tego świata uznaję fałszywie za Królestwo niebieskie, spraw, bym znajdowała szczęście i pociechę jedynie w Tobie.


Naucz mnie miłości

Panie, naucz mnie mówić, nie jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący, ale z miłością. Spraw, bym potrafiła rozumieć, i obdarz mnie wiarą przenoszącą góry miłością. Naucz mnie tej miłości, która jest zawsze cierpliwa i zawsze uprzejma, nigdy zazdrosna, zarozumiała, egoistyczna albo drażliwa; miłości, która znajduje radość w prawdzie, która zawsze jest gotowa do przebaczania, do wierzenia, do zaufania i do okazywania cierpliwości. W końcu, gdy wszystkie rzeczy przemijające rozpadną się i wszystko stanie się jasne, spraw, bym mogła być słabym, ale trwałym odbiciem Twojej doskonałej miłości.


Otwórz nasze oczy

Panie, otwórz nasze oczy, abyśmy w naszych braciach i siostrach Ciebie rozpoznali. Panie, otwórz nasze uszy, abyśmy usłyszeli plącz i wołanie głodnych, zmarzniętych, przerażonych i zgnębionych. Panie, otwórz nasze serca, abyśmy potrafili kochać siebie tak jak Ty nas kochasz. O Boże, daj nam, proszę, dar z wszystkich, jakie znamy, najcenniejszy: serce przepełnione miłością do Chrystusa. Amen.


Chcesz moich rąk?

Panie, czy chcesz moich rąk, by spędzić ten dzień pomagając biednym i chorym, którzy ich potrzebują? Panie, daję Ci dzisiaj moje ręce. Panie, czy potrzebujesz moich nóg, aby spędzić ten dzień odwiedzając tych, którzy potrzebują przyjaciela? Panie, dzisiaj oddaję Ci moje nogi. Panie, czy chcesz mego głosu, aby spędzić ten dzień na rozmowie z tymi, którzy potrzebują słów miłości? Panie, dzisiaj daję Ci mój głos. Panie, czy potrzebujesz mojego serca, aby spędzić ten dzień kochając każdego człowieka tylko dlatego, że jest człowiekiem? Panie, dzisiaj daję Ci moje serce.


Poślij mi kogoś spragnionego miłości

Panie, gdy jestem głodna, przyślij mi kogoś, kto potrzebuje pożywienia; gdy chce mi się pić, przyślij mi kogoś spragnionego; gdy jest mi zimno, przyślij mi kogoś do ogrzania; gdy odczuwam przykrości, ofiaruj mi kogoś do pocieszania; gdy mój krzyż staje się ciężki, pozwól mi dzielić krzyż innej osoby; gdy jestem biedna, skieruj mnie do kogoś, kto jest w potrzebie; gdy nie mam czasu, daj mi kogoś, kogo mogłabym wesprzeć przez chwilę; gdy jestem upokorzona, spraw, bym miała kogoś, kogo mogłabym pochwalić; gdy jestem zniechęcona, przyślij mi kogoś, komu mogłabym dodać otuchy; gdy potrzebuję zrozumienia u innych, daj mi kogoś, kto czeka na moją wyrozumiałość; gdy potrzebuję, by ktoś zajął się mną, przyślij mi kogoś, kim ja mogłabym się zająć; gdy myślę tylko o sobie samej, zwróć moją uwagę na kogoś innego. Uczyń nas, Panie, godnymi służenia naszym braciom, którzy na całym świecie żyją i umierają biedni i wygłodniali. Daj im dzisiaj, posługując się naszymi rękoma, ich chleb powszedni. Daj im za pośrednictwem naszej wyrozumiałej miłości pokój i radość.Gliceriusz Landriani. Szalona świętość Gliceriusz Landriani. Szalona świętość
Leonardo de Marco
Opowiedziana z pasją historia opata Gliceriusza Landrianiego, jego złożonej drogi życiowej. Autor przedstawia osobowość tego młodego pijara, sługi ubogich, natchnionego katechety, entuzjasty misji pijarskich wśród dzieci.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Kasia: 13.11.2017, 00:55
 Sw. Matko Tereso proszę wypros mi laske uzdrowienia.
 Danuta: 08.09.2017, 19:56
 Matko Teresa z Kalkuty, błagam wstaw się u Boga Ojca za naszym bratem Szymonem, który walczy o życie. Wypros siły do walki z chorobą nowotworową oraz Dary Ducha Świętego dla lekarzy.
 Maria: 05.09.2017, 16:43
 Matko Św. Tereso wstaw się za córką Justyną, by znalazła swoją drugą połowę by mogła być matką ,mieć dzieci i kochającego męża. Proszę o zdrowie dla Marii i jej bliskich. O pomyślne załatwienie sprawy w sądzie. O wyjazdy i szczęśliwe powroty do domku,
 Józef ze Stawów: 24.05.2017, 09:39
 Święta Matko Tereso z Kalkuty, dzięki Ci że wyprosiłaś u Pana Boga, że uchronił mnie przed przykrym zabiegiem chirurgicznym i wybawił z nieszczęsnego nałogu alkoholowego; nie ustawaj w nauczaniu mnie zezwalać Jezusowi na to, aby przenikał całą moją istotę i dysponował nią, tak by i moje życie promieniowało Jego światłem i Jego miłością wobec bliźnich Święta Matko Tereso z Kalkuty, módl się za nami i o pokój dla niewinnych. Amen
 Olga: 01.05.2017, 16:29
 Św.matko Tereso dziękuję za światło
 elżbieta: 26.04.2017, 10:13
 ŚWIĘTA MATKO TERESO proszę o łaskę zdrowia dla mojej córki, która przeżywa teraz bardzo ciężkie chwile swojego życia. Błagam daj jej wiarę siłę i nadzieję, które straciła. MATKO DOPOMÓŻ JEJ.
 zofia: 23.01.2017, 22:54
 Św. Matko Tereso proszęCię z ufnością o dar cudu potomstwa dla Darii i Bartka.Wspomagaj nas w naszej biedzie finansowej
 Basia: 13.01.2017, 21:45
 Z wiarą proszę o zdrowie i wiarę dla całej rodziny,szczególnie Martusi a Oliverovi żonę ,Izie potomstwo
 Ewa: 09.12.2016, 01:46
 Modliłam sie do Ciebie Święta Matko Tereso z Kalkuty w najtrudniejszych chwilach mego życia. To dzięki Tobie mój syn przeżył ciężką chorobę. Modliłam sie do Pana za Twoją przyczyną i modlę się teraz: Święta Matko Tereso wypraszaj wszystkie potrzebne laski dla mojego ukochanego dziecka. Będę z wdzięcznością mówić głośno o Twej łasce!
 Zosia : 17.10.2016, 20:17
 ŚWIĘTA MATKO TERESO BŁAGAM WYPROS U Pana Boga uzdrowienie mojego męża z nieoperacyjnego guza mózgu
 Zosia : 17.10.2016, 20:16
 ŚWIĘTA MATKO TERESO BŁAGAM WYPROS U Pana Boga uzdrowienie mojego męża z nieoperacyjnego guza mózgu
 Mariusz: 16.10.2016, 23:16
 Matko Tereso wspomagaj w walce ze zlem tego Swiata Pomagaj poskramiac zlo i uwolnic dobre dusze ludzkie do zycia w radosci bozej.
 ELŻBIETA: 13.10.2016, 12:01
 ŚWIĘTA MATKO TERESO, otocz opieką moje córki, proszę o wstawiennictwo u Pana Boga w ich imieniu, spraw aby nigdy nie były głodne i samotne. Dziękuję.
 MARTA: 10.10.2016, 21:44
 ŚW. Tereso błagam spraw, żeby moja siostra trafiła na swojej drodze na ludzi miłosierdzia, którzy pomogą jej z dzieciątkiem wrócić na stałe do rodzinnego domu, żeby uwolniła się od tyrana i żebyśmy mogli w spokoju zasiąść przy wigilijnym stole.
 Anet: 09.10.2016, 03:04
 Matko Tereso , dziękuję🌞
 agata: 08.10.2016, 19:53
 Sw Tereso naucz mnie kochac i nie lekac sie
 Iwona: 28.09.2016, 11:46
 Prosze Cie Swieta Matko Tereso pomoz mojej zmarlej mamie zeby miala dobrze w niebie i nie tesknila za nami w niebie.
 krystyna 17 ,09,2016: 17.09.2016, 20:08
 św Matko Tereso pomóż moim córkom i synom przejrzeć na oczy pomóż im pokochać Boga a mnie daj moc słowa abym potrafiła zawsze dobrze im doradzić opiekuj się moją rodziną i wstawiaj się za nami
 Małgorzata: 12.09.2016, 17:16
 Proszę oby Szymon doświadczył miłości prawdziwej i wiary
 Ra: 09.09.2016, 18:31
 Prosze Cie Sw Matko Tereso o laske zdrowia dla moich bliskich o dobre wyniki w nauce wnukow o uleczenie z nalogow osoby mi bliskie Amen
 
(1) [2] [3] [4] [5]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej