Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
s. Wanda Boniszewska

(1907 - 2003)

Sława świętości - prośby i łaski

     Heroiczna praktyka cnót w życiu chrześcijańskim ma to do siebie, że promieniuje na otoczenie i fascynuje. Wierni, znając osobę świątobliwą za życia, polecają się jej modlitwom, gdyż wierzą, że jest ona szczególnie zjednoczona z Bogiem. Ufają, że zostaną wysłuchani. Przekonanie to pozostaje również po śmierci, a najczęściej jeszcze się wzmaga.

     Długie życie s. Wandy Boniszewskiej ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, obfitujące w nadzwyczajne przeżycia duchowe i znaki oraz wydarzenia zewnętrzne, jak łaska stygmatów, upłynęło w cichości. Za życia była niemal nieznana. Jest to przedziwna tajemnica Boża, na którą nałożyły się działania ludzkie.

     Została ona odkryta po śmierci. Stało się to dzięki publikowanym artykułom w prasie katolickiej, a zwłaszcza książce ks. prof. dr. hab. Jana Pryszmonta "Ukryta stygmatyczka" (Szczecinek 2004).

     Niektóre osoby po lekturze tej publikacji zaczęły nadsyłać listy do Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Proszą w nich o przysłanie książki o siostrze Wandzie, fotografię z modlitwą o jej beatyfikację. W wielu przypadkach wierni proszą Siostry o modlitwę w ich intencjach za wstawiennictwem s. Wandy. Również sami polecają się jej wstawiennictwu. Zdarzają się też podziękowania za otrzymane łaski. Poniżej publikujemy niektóre prośby i podziękowania za łaski.

Wrażenia po lekturze książki o siostrze Wandzie

     Pani Danuta w liście z 1.03.2004 r. pisze: "Przeczytałam książkę 'Ukryta stygmatyczka' i jestem zafascynowana siostrą Wandą Boniszewską. Piszę w sprawie Czesławy, młodej kobiety chorej na raka płuc. [...] Proszę Kochane Siostry o przysłanie mi zdjęcia, może coś, co należało do s. Wandy, oraz modlitwy do Niej, gdyż wierzę w Jej wstawiennictwo".

     Inna czytelniczka, pani Teresa dodaje: "Przeczytałam książkę o s. Wandzie Boniszewskiej. Jestem pełna podziwu dla Niej i Jej misji".

     Agnieszka w mailu z 5.02.2004 r. wyznaje: "Przeczytałam wczoraj książkę poświęconą siostrze Wandzie Boniszewskiej. Jestem naprawdę pod wrażeniem. Była ona dla mnie cudowną przerwą w ziemskiej pogoni za czasem, za marzeniami, za dobrami doczesnymi".

Modlitwy o wstawiennictwo

     Teresa w liście z 5.02.2004 r. napisała do sióstr: "Zwracam się do Was z gorącą prośbą o przesłanie mi w załączonej kopercie obrazka z modlitwą lub samej modlitwy, jeśli taka istnieje. Pragnę za Jej wstawiennictwem wyprosić, jeśli jest to zgodne z Wolą Bożą, łaskę powrotu do zdrowia dla mojej ciężko chorej na raka koleżanki. Jej cierpienie jest moim cierpieniem. Jej nadzieja na życie jest moją nadzieją w Boże Miłosierdzie i wstawiennictwo tej Świętej Siostry".

     Hanna w liście z 24.03.2003 r. pisze: "Przeczytałam w 'Naszym Dzienniku' artykuł o siostrze Wandzie Boniszewskiej. Ponieważ od wielu lat w mojej rodzinie borykamy się z wieloma ciężkimi problemami, postanowiłam modlić się za przyczyną siostry Wandy szczególnie za moją siostrę Elżbietę, która od bardzo wielu lat jest zniewolona nałogiem nikotynizmu, w ostatnim roku popadła w alkoholizm, skutkiem czego jest bardzo ciężko chora. Już w piątym dniu modlitwy o jej uzdrowienie wewnętrzne i uwolnienie z nałogu poprosiła mnie, bym umówiła ją z księdzem na spowiedź generalną. [...] Odbyła spowiedź, przyjęła Pana Jezusa. Bogu bardzo dziękuję za tę łaskę, którą na pewno wyprosiła siostra Wanda. Proszę Ją teraz o dalsze łaski - o całkowite uzdrowienie siostry z nałogów, o życie w wierności Bogu i o łaskę zdrowia lub przynajmniej o zahamowanie choroby".

     Pan Jan w liście z 31.08.2003 r. powiadamia: "Niedawno przeczytałem w 'Naszym Dzienniku' o Siostrze Wandzie Boniszewskiej, jej życiu i darze świętych stygmatów Męki Pana Jezusa, który przyjęła jako ofiarę za innych ludzi. Proszę siostry o modlitwę do Miłosiernego Boga za wstawiennictwem siostry Wandy Boniszewskiej o łaskę uzdrowienia dla chorego Mirosława z choroby nowotworowej. Wierzę, że siostra Wanda Boniszewska może zgodnie z wolą Miłosiernego Boga uprosić dla tego chorego tę łaskę jak płatek konwalii, o czym wspomniała, gdy jeszcze żyła".

Podziękowania za łaski

     Pani Janina powiadamia: "Uprzejmie zawiadamiam Zgromadzenie, że w marcu 2005 r. zachorowałam na obustronne zapalenie płuc. Modliłam się do Pana Boga o uzdrowienie za przyczyną siostry Wandy Boniszewskiej. Po dwóch tygodniach zostałam uzdrowiona.

     Nadmieniam również, że moja znajoma pielęgniarka Krystyna w marcu 2004 r. miała operację woreczka żółciowego. Modliłam się również przed zabiegiem o jej zdrowie do Pana Boga za wstawiennictwem siostry Wandy Boniszewskiej. Obecnie ta pani jest całkiem zdrowa i pracuje nadal w swoim zawodzie".

     Pani Krystyna w liście z 16.02 2004 r. pisze: "Dziękuję za łaskę od Pana Boga zdania egzaminu przez córkę za przyczyną s. Wandy Boniszewskiej. Jej poleciłam tę sprawę. Jestem wdzięczna za wysłuchanie modlitwy".

     Zanoszone przez wiernych prośby i otrzymywane łaski świadczą o rozwoju kultu prywatnego. Jeżeli on się rozszerza i utrwala, może stać się podstawą do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego. Decyzja o tym, z racji kompetencji miejsca śmierci siostry Wandy, należeć będzie do arcybiskupa metropolity warszawskiego.

     Zobacz również:


o. Gabriel Bartoszewski OFMCap.


Prośby i podziękowania za otrzymane łaski za wstawiennictwem
s. Wandy Boniszewskiej prosimy kierować na adres:

Zgromadzenie Sióstr od Aniołów
ul. Broniewskiego 28/30
05-510 Konstancin JeziornaZałożyciel Opus Dei. Tom II: Bóg i odwaga Założyciel Opus Dei. Tom II: Bóg i odwaga
Anrés Vázquez de Prada
Drugi tom obszernej biografii św. Josemaríi Escrivy opowiada o szczególnie dramatycznym okresie życia założyciela Opus Dei: od wybuchu hiszpańskiej wojny domowej (1936) aż do wyjazdu do Rzymu (1946). Życie Escrivy pokazane na tle ówczesnych wydarzeń pokazuje, że nasza osobista świętość rozstrzyga się hic et nunc, wśród zawirowań historii... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Mira: 01.05.2014, 22:37
 Pokornie proszę o wstwiennictwo u naszego Pana o łaskę zdania egzaminów maturalnych i dobry wybór dalszej drogi życia dla mojej córki
 Łukasz: 22.04.2014, 22:30
  Pokornie proszę o modlitwę za ewangelizację Piły oraz kursy ewangelizacyjne.
 Anna: 28.08.2013, 20:43
 Prosimy o modlitwę i wstawiennictwo przed Bogiem Ojcem za życie i zdrowie Naszego kochanego Kacperka Banaś. Prosimy by wrócił do zdrowia i do życia przed wypadkiem.Boże, proszę spójrz na jego cierpienie ciała i duszy i okaż mu miłosierdzie. Spraw by doznał potęgi Twojej dobroci i w zdrowiu i radości mógł wrócić do normalnego życia. Nam jego rodzinie daj wiarę i nadzieje. Wysłuchaj błagań całej Naszej zrozpaczonej rodziny i przyjaciół. Bóg zaplać
 mama: 12.02.2013, 20:49
 Siostro Wando ratuj Krzysztofa proszę
 barbara: 30.01.2013, 15:26
 prosze o modlitwe za Grzegorza o uzdrowienie duchowe i psychiczne,uleczenie zlych nalogow i pokus oraz laske nwrocenia-o uzdrowienie relacji malzenskich Magdy i Grzegorza jednoi zgode oraz ochrone przed wszelkimi atakami zla-o pomoc w trudnych sprawach Roberta,Teresy,Magdy,Agaty,Krystyny,Aliny,Marcina,Marysi,Grzegorza-o stala prace dla Magdy,Teresy,Marcina,Grzegorza,Pawla.
 Maria: 31.12.2012, 05:12
 Siostro Wando od Swietych Aniolow prosze o pomoc w bardzo trudnych dla mnie sprawach malzenstwa i rodziny-popatrz Siostro z Nieba ile ich jest i jak bola. Co ja mam czynic aby bylo latwiej i lepiej, aby nieustannie zlo nas nie atakowalo. JEZU UFAM TOBIE!!!!!!!!!!!!TY TYLKO MOZESZ ZMIENIC
 Beata: 26.09.2012, 17:27
 Siostro Wando od Aniołów proszę o modlitwę i łaski dla mnie i mojego syna Rafała.Błagam Cię o wstawiennictwo u Jezusa Chrystusa abym mogła odnaleźć na nowo sens i radość życia.Abym spotkała na swojej drodze miłość z którą spędzę resztę życia.
 Rodzice: 02.08.2012, 00:25
 Siostro Wando prosimy Cię o modlitwę wstawienniczą u Jezusa Miłosiernego w intencji naszej córki, Twojej imienniczki, o uzdrowienie duchowe i cielesne dla niej, o siłę wyzwolenia się spod wpływu złego towarzystwa i powrót na łono Kościoła.
 Wanda: 12.07.2012, 23:49
 Świątobliwa Wando moja patronko proszę Cię o pomoc w otrzymaniu pracy przez mojego bratanka.Ty znasz jego życie i trudy których los mu nie oszczędził .Dziś mimo, że jest wykształcony od 2-ch lat jest bezrobotny .Na składane oferty w odpowiedzi otrzymuje ,że nie może byc zatrudniony z uwagi na zbyt wysokie kwalifikacje i wiedzę.Pomóż mu Św. Wando bo boje się, że dalsze trwanie bez pracy może odbić się na jego psychice - tym bardziej, że i żona także od ponad roku jest bezrobotną. Wierzę, że wstawisz się z moją prośbą przed tron naszego Ojca w niebie i wyprosisz potrzebne łaski o które goraco Cie proszę.
 Aneta: 06.06.2012, 18:06
 Siostro Wando mam 29 lat i jestem chora na Miesniaka duzego I polita i rwia mnie tez jajniki blagam upros u Pana Jezusa Laske Zdrowia aby Pan Jezus uzdrowil mnie z choroby i ocalil od operacji
 Mirka: 25.02.2012, 09:48
 Proszę o Twoje wstawiennictwo,Siostro Wando,o dar głębokiej wiary i przemiany życia ,serc dla Niny,Agnieszki,Cezarego,Olka,Piotra,Norberta,dla mnie proszę o rozwiązanie trudnej sytuacji zycia
 mama ewa: 08.02.2012, 22:34
 Droga siostro wando błagam wstaw się u Pana za córką Pauliną .Ma 21 lat choruje od 12 ego roku życia .Niema poprawy mimo leczenia .Jest tylko gorzej już brak mi wiary w jej wyleczenie .Bardzo cierpi psychicznie .Ty wiesz jakie to cierpienia .Przechodziłaś przez podobne rzeczy.jeśli dobry Bóg zechciałby uleczyć wysłuchać radość byłaby nieopisana dla wszystkich.Bóg zapłać.
 Jadwiga-21.01.2012: 21.01.2012, 13:13
 Siostro Wanko uproś mi u Ojca Niebieskiego łaskę cierpliwości którą tak bardzo potrzebuję w opiece nad wnuczkiem. Uproś też łaskę wiary dla moich dzieci i chrztu dla wnuka.
 babcia: 28.10.2011, 16:01
 s.Wando wstaw sie u Boga za Tomkiem-dziekuje Ci bardzo.
 Barbara: 20.10.2011, 10:10
 Siostro Wando,Ty widzisz z nieba w jakich kłopotach jest moja rodzina,już nie wiemy co mamy robić,jesteśmy u kresu wytrzymałości,z nikąd żadnej pomocy,boję się żeby nie doszło przez to do jakiejś tragedi.Wstaw się za nami do Jezusa i Maryi,byśmy jak najszybciej otrzymali pomoc,sami nie jesteśmy w stanie już nic zrobić.
 zosia: 06.09.2011, 13:26
 Niech Bóg zabierze ode mnie moją samotność. Bardzo proszę o dobrego męża, zięcia dla mamy.
 kinga: 28.07.2011, 18:08
 Siostro Wando Proszę Cię gorąco spraw,żeby Pan Bóg zabrał ode mnie moją długoletnią dolegliwość, ponieważ nie mogę przez nią pracować i jestem fałszywie oceniana przez najbliższych.Bardzo jest mi potrzebna łaska dobrej pracy,dlatego błagam Cię wstaw się za mnną.
 3 4 2011: 03.05.2011, 11:29
 siostro wando tobie zawierzam mych synow imeza oraz mnie wypros potrzebne laski dla nas oraz sandry i beaty a dzisiaj cie prosze o pomoc dla pawla pomoz w pewnej sprawie aby znalazl wyjscie z z tej sytuacji ktora teraz zaprzata mu mysli upros o szczegolne laski ducha sw dla niego i calej naszej rodziny
 Basia: 16.04.2011, 21:08
 Siostro Wando bardzo Ciebie proszę uproś mi łaskę zdrowia u miłosiernego Ojca,łaskę która jest mi tak bardzo potrzebna
 ANETA Z MĘŻEM: 28.01.2011, 10:39
 SIOSTRO WANDO PROSIMY O WSTAWIENNICTWO ZA NAMI PRZED TRONEM PANA. PROSIMY O DAR POTOMSTWA. WYPRASZAJ ŁASKI NAM POTRZEBNE I SPRAW ABY W NASZYCH SERCACH ZAGOŚCIŁO SZCZĘŚCIE.ODDAL OD NAS WSZELKIE KŁOPOTY. PROSIMY O ZDROWIE I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO.
 
(1) [2] [3]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej