Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
św. Józef Maria Cassant

(1878 - 1903)


     Urodzony w Lot-et-Garonne w południowej Francji od dziecka pragnął zostać kapłanem. Miejscowy proboszcz zauważył u niego skłonności do milczenia i modlitwy. Po ukończeniu - nie bez trudności - prowadzonej przez braci szkolnych szkoły katolickiej w Casseneuil w 16. roku życia wstąpił do trapistów w Sainte-Marie du Desert. Zawsze uśmiechnięty i radosny był bardzo lubiany przez braci.

     W 1900 r. złożył śluby zakonne, a dwa lata później przyjął święcenia kapłańskie. Wkrótce okazało się, że jest chory na gruźlicę płuc, a choroba postępuje bardzo szybko. Na polecenie opata przez kilka tygodni przebywał w domu rodzinnym, a po powrocie do klasztoru żył jeszcze tylko kilka miesięcy, znosząc dodatkowo upokorzenia ze strony brata infirmera, opiekującego się chorymi.

    Jako kapłan i zakonnik starał się żyć według dewizy: „Wszystko dla Jezusa. Wszystko dla Maryi". Dał przykład życia zakonnego bez reszty oddanego Bogu.

     Na ołtarze wyniósł go Jan Paweł II w Rzymie 3 października 2004 r. "Oby nasi współcześni, zwłaszcza osoby prowadzące życie kontemplacyjne i chorzy, biorąc z niego przykład, odkrywali tajemnicę modlitwy zbliżającej świat do Boga i dodającej sił do znoszenia trudnych doświadczeń" - mówił wtedy papież. Była to ostatnia uroczystość beatyfikacyjna za pontyfikatu Papieża Wojtyły.


Wojciech Świątkiewicz


Tekst pochodzi z Tygodnika

14 czerwca 2009


Tajemnica Ojca Pio i Karola Wojtyły Tajemnica Ojca Pio i Karola Wojtyły
Andrea Tornielli
Historia cudownego uzdrowienia Wandy Półtawskiej za wstawiennictwem Ojca Pio na prośbę Karola Wojtyły i opatrzona wstępem samej uzdrowionej!... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 A.K.: 24.08.2010, 02:47
 Módl się św.Józefie Cassant za Łukasza,o jego nawrócenie.Dziękuje
 Danka: 01.11.2009, 18:44
 Dziękuje ci za twoją świętość św. Jozefie Cassant chroń naszą rodziną.Proszę o pomoc finansową .....
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej