Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
bł. Maria Eutymia Uffing

(1914 - 1955)

     Urodzona w Halverde (Niemcy) od dzieciństwa była osobą pobożną, wyróżniającą się skupieniem podczas modlitwy. W 17. roku życia opuściła rodzinną miejscowość i udała się do Hopstein, gdzie ukończyła szkołę dla służących prowadzoną przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia, zwanych klementynkami. Następnie wstąpiła do tegoż zakonu. Do swojej matki pisała: "Znalazłam Tego, którego kocha moja dusza, chcę Go zatrzymać i nigdy nie opuścić".

     Już jako siostra zakonna pracowała w szpitalu w Dinslaken jako pielęgniarka. Podczas II wojny światowej niezwykle ofiarnie opiekowała się jeńcami wojennymi i obcokrajowcami. Po wojnie pracowała w szpitalnej pralni. "Mimo wszystko - mówił Jan Paweł II w dniu jej beatyfikacji, 7 października 2001 r. - pozostała ofiarnie pracującą zakonnicą, która dla każdego miała przyjazny uśmiech i dobre słowo". Wiele cierpiała z powodu chorób, krzywicy od dzieciństwa, pod koniec życia raka. Zmarła 9 września 1955 r.


Wojciech Świątkiewicz


Tekst pochodzi z Tygodnika

6 września 2009


Świętej Faustyny rozmowy z Bogiem Świętej Faustyny rozmowy z Bogiem
Piotr Szweda MS
Teksty modlitw, medytacji i rozważań różańcowych i Drogi Krzyżowej zostały oparte przede wszystkim na słowach Apostołki Miłosierdzia Bożego, której modlitwy-rozmowy z Bogiem, powinny nas zainspirować do wielkodusznego zanurzenia się w misterium Boga pełnego miłosierdzia... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej