Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
bł. Alojzy Grozde

(1923 - 1943)

     Na stadionie w Celje kard. Tarcisio Bertone na zakończenie Krajowego Kongresu Eucharystycznego w Słowenii, 13 czerwca, ogłosił błogosławionym 19-letniego Alojzego Grozdego. Ten słoweński katolik oddał swoje życie za wierność Chrystusowi w latach II wojny światowej. W homilii sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej przypomniał, że mimo młodego wieku nowy męczennik stał się przykładem głębokiego przeżywania tajemnicy Eucharystii i całkowitego oddania Chrystusowi.

     - Alojzy Grozde miał zwyczaj mówić, że Eucharystia "jest słońcem jego życia" - zauważył kard. Bertone. - Analizując historię Kościoła w Słowenii w ubiegłym wieku, a zwłaszcza czas jego prześladowań, jak okresy obcej okupacji, wojny domowej czy reżimu ateistycznego, widzimy, jak Eucharystia stała się dla ludu Bożego punktem odniesienia. To w niej odnajdywał on wsparcie, siłę i pocieszenie - dodał legat papieski.

     Młodego słoweńskiego katolika, urodzonego w 1923 r., zamordowali w 1943 r. jugosłowiańscy partyzanci komunistyczni. Zatrzymali go, gdy wracał do domu po przyjęciu pierwszopiątkowej Komunii. Przed śmiercią był okrutnie torturowany, ponieważ znaleziono przy nim mszalik łaciński i dwie książki religijne.


red.


Tekst pochodzi z Tygodnika

20 czerwca 2010


Ojciec Pio. Wizjoner naszych czasów. Listy Ojciec Pio. Wizjoner naszych czasów. Listy
O. Pio
Listy św. o. Pio odkrywają niezwykłe tajemnice, nadzwyczajne zjawiska mistyczne świętego, które towarzyszyły Mu przez całe jego życie, były źródłem fascynacji i podziwu, jakich doświadczał przyszły Święty ze strony ludzi. Czasami były też powodem jego cierpienia i wewnętrznych rozterek, których zapis odnajdujemy w tych właśnie licznych listach... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej