Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
bł. Jan Maria Boccardo

(1848 - 1913)

     Martyrologium Rzymskie wspomina 30 grudnia Włocha bł. Jana Marię Boccarda. Urodzony w Moncalieri w Piemoncie, ukończył seminarium duchowne w Turynie, gdzie w 1871 r. przyjął święcenia kapłańskie. Przez pierwsze lata kapłaństwa był wychowawcą i dyrektorem dwóch seminariów. Z wielką troską zabiegał o rozwój życia duchowego i intelektualnego kleryków. W 1882 r. został proboszczem parafii Pancalieri koło Turynu. W pracy duszpasterskiej szczególną uwagę przywiązywał do wykształcenia religijnego młodzieży. Chętnie też opiekował się chorymi i opuszczonymi.

     W dwa lata później w całej okolicy wybuchła epidemia cholery. Ksiądz Boccardo ocalał i wiele sił poświęcił na zorganizowanie przytułku św. Kajetana, który gromadził sieroty po ofiarach epidemii. Przytułek ten dał początek Zgromadzeniu Ubogich Córek Świętego Kajetana, zatwierdzonemu na prawie diecezjalnym w 1905 r.

     Ostatnie dwa lata życia ks. Boccardo był sparaliżowany. Jan Paweł II beatyfikował go na placu Vittorio w Turynie 24 maja 1998 r. "Był on człowiekiem o głębokiej duchowości, a zarazem dynamicznym apostołem, krzewicielem życia religijnego zakonników i świeckich, uważnie odczytującym znaki czasu. Wsłuchując się z modlitewnym skupieniem w słowo Boże, wykształcił w sobie wiarę niezwykle żywą i głęboką. Pisał: »Tak, mój Boże, czego Ty pragniesz, tego pragnę i ja«" - mówił podczas beatyfikacji Jan Paweł II.


Wojciech Świątkiewicz


Tekst pochodzi z Tygodnika

26 grudnia 2010


Cuda Maryi w życiu Jana Pawła II Cuda Maryi w życiu Jana Pawła II
Wincenty Łaszewski
Mało kto wie, że osoba Jana Pawła II wciąż skrywa w sobie tajemnicę, nieznaną nawet tym, którzy – zdawałoby się – wiedzą już o nim wszystko. Bo kto wie, że osią życia Papieża była kobieta? Kobieta jedyna w swoim rodzaju – Maryja, Matka Boga, największa Cudotwórczyni… Kto wie, że wpisała o­na w życie Wojtyły cuda tak niezwykłe, że zapierają dech w piersiach?... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej