Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
św. Klaudiusz la Colombiere

(1641 - 1682)

     Kościół wspomina 15 lutego św. Klaudiusza la Colom-biere, jezuitę, propagatora kultu Najświętszego Serca Jezusowego. Urodzony we francuskiej miejscowości Saint-Symphorien-d'Ozon, po ukończeniu kolegium jezuickiego wstąpił do nowicjatu jezuitów w Awinionie. Już podczas studiów w Paryżu, na które został wysłany przez zakon, był nauczycielem synów ministra finansów króla Ludwika XIV - Jeana Colberta.

     W 1669 r. przyjął święcenia kapłańskie. Pełnił różne funkcje zakonne, był m.in. nauczycielem i kaznodzieją w Lyonie, przełożonym domu zakonnego w Paray-le-Moniale i spowiednikiem w tamtejszym klasztorze wizytek. Tu spotkał s. Małgorzatę Marię Alacoąue, która przekazała mu treść swoich prywatnych objawień dotyczących kultu Najświętszego Serca Jezusowego. Po półtorarocznym pobycie u wizytek ks. Klaudiusz został kaznodzieją na dworze Marii z Modeny, księżnej Yorku. Fałszywie oskarżony o udział w spisku, pięć tygodni spędził w więzieniu. Po wyjściu na wolność w Lyonie szerzył kult Najświętszego Serca Jezusowego. Pod koniec życia z powodu gruźlicy został wysłany na kurację do Paray-le-Moniale, gdzie zmarł.

     Błogosławionym ogłosił go Pius XI w 1929 r., a kanonizował 31 maja 1982 r. Jan Paweł II.


Wojciech Świątkiewicz


Tekst pochodzi z Tygodnika

13 lutego 2011


Apostoł zdrowego rozsądku Apostoł zdrowego rozsądku
Dale Ahlquist
"Zdrowy rozsądek" jako sposób na życie według Gilberta Keitha Chestertona - tak krótko można określić książkę Dale`a Ahlquista prezentującą w bardzo sugestywny sposób myśl jednego z najbardziej błyskotliwych obserwatorów rzeczywistości początków XX wieku. Książka ta niczym przewodnik prowadzi czytelnika przez problemy życia społecznego i pokazuje, że spostrzeżenia Chestertona, mimo iż dokonane niemalże przed stu laty, pomagają trzeźwo spojrzeć na życie również i dziś.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej