Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
św. Dionizy z Koryntu

(zn. ok. 180)

     Martyrologium Rzymskie wspomina 8 kwietnia żyjącego w II wieku św. Dionizego z Koryntu. Choć pisali o nim święci Hieronim i Euzebiusz z Cezarei, to niewiele pozostało informacji o jego życiu. Wiadomo jedynie, że był gorliwym biskupem Koryntu. Pozostawił kilka listów do gmin chrześcijańskich, m.in. do ateńczyków, rzymian, niko-medyjczyków, kretyńczyków.

     "Dzięki wykształceniu i umiejętności opowiadania słowa Bożego nauczał nie tylko wiernych swego miasta i swojej diecezji, ale także listownie dawał wskazówki biskupom innych miast i prowincji. Papieży tak bardzo cenił, że ich listy zwykł był czytać publicznie w kościele podczas niedzielnego nabożeństwa. Słynął za panowania Marka Antonina Wera i Lucjusza Kommoda" - czytamy 1 o Dionizym w Martyrologium Rzymskim. Listy Dionizego były za jego życia bardzo poczytne.

     Na Wschodzie biskup Dionizy czczony jest jako męczennik. Krzyżowcy w połowie XIII wieku przenieśli jego relikwie do Rzymu.

Tekst pochodzi z Tygodnika

3 kwietnia 2011


Gliceriusz Landriani. Szalona świętość Gliceriusz Landriani. Szalona świętość
Leonardo de Marco
Opowiedziana z pasją historia opata Gliceriusza Landrianiego, jego złożonej drogi życiowej. Autor przedstawia osobowość tego młodego pijara, sługi ubogich, natchnionego katechety, entuzjasty misji pijarskich wśród dzieci.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej