Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
św. Faustyna Kowalska

(1905 - 1938)

     Siostra Faustyna urodziła się 25 sierpnia 1905 roku jako trzecie z dziesięciorga dzieci w rodzinie Marianny i Stanisława Kowalskich, rolników ze wsi Głogowiec. Na chrzcie świętym w kościele parafialnym w Świnicach Warckich otrzymała imię Helena. Od dzieciństwa odznaczała się umiłowaniem modlitwy, pracowitością, posłuszeństwem i wielką wrażliwością na ludzką biedę. W dziewiątym roku życia przystąpiła do I Komunii świętej, którą głęboko przeżyła, świadoma obecności Boskiego Gościa w swej duszy. Do szkoły chodziła niecałe trzy lata i jako kilkunastoletnia dziewczyna opuściła rodzinny dom, by na służbie u zamożnych rodzin w Aleksandrowie, Łodzi i Ostrówku zarobić na własne utrzymanie i pomóc rodzicom.

     Głos powołania odczuwała w swej duszy już od siódmego roku życia, ale wobec braku zgody rodziców na wstąpienie do klasztoru próbowała go w sobie zagłuszyć. Przynaglona jednak wizją cierpiącego Chrystusa wyjechała do Warszawy i tam 1 sierpnia 1925 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W klasztorze, jako s. Maria Faustyna, przeżyła trzynaście lat, pełniąc obowiązki kucharki, ogrodniczki i furtianki w wielu domach zgromadzenia, najdłużej w Krakowie, Wilnie i Płocku.

     Na zewnątrz nic nie zdradzało jej niezwykle bogatego życia mistycznego. Gorliwie spełniała wszystkie prace, wiernie zachowywała reguły zakonne, była skupiona, milcząca, a przy tym naturalna, pełna życzliwej i bezinteresownej miłości. Jej życie, na pozór bardzo zwyczajne, monotonne i szare, kryło w sobie nadzwyczajną głębię zjednoczenia z Bogiem.

     Lata jej zakonnego życia obfitowały w nadzwyczajne łaski: objawienia, wizje, ukryte stygmaty, uczestnictwo w męce Pańskiej, dar bilokacji, czytania w duszach ludzkich, proroctwa czy rzadko spotykany dar mistycznych zrękowin i zaślubin. Żywy kontakt z Bogiem, Matką Najświętszą, aniołami, świętymi, duszami czyśćcowymi - cały świat nadprzyrodzony był dla niej nie mniej realny i rzeczywisty niż ten, który dostrzegała zmysłami. Mimo tak wielkiego obdarowania łaskami nadzwyczajnymi wiedziała, że nie one stanowią o istocie świętości.

     W Dzienniczku pisała: "Ani łaski, ani objawienia, ani zachwyty, ani żadne dary jej [duszy] udzielane nie czynią ją doskonałą, ale wewnętrzne zjednoczenie duszy mojej z Bogiem. Te dary są tylko ozdobą duszy, ale nie stanowią treści ani doskonałości. Świętość i doskonałość moja polega na ścisłym zjednoczeniu woli mojej z wolą Bożą"(Dz. 1107)

     Posłannictwo s. Faustyny zostało zapisane w jej Dzienniczku, który prowadziła na życzenie Pana Jezusa oraz spowiedników. Zanotowała w nim wiernie wszystkie słowa Pana Jezusa, a także opisała zetknięcia swej duszy z Nim. Sekretarko najgłębszej tajemnicy Mojej - mówił do niej Pan Jezus - twoim zadaniem jest napisać wszystko, co ci daję poznać o Moim miłosierdziu dla pożytku dusz, które czytając te pisma doznają w duszy pocieszenia i nabiorą odwagi zbliżyć się do Mnie (Dz. 1693). To dzieło w sposób niezwykły przybliża tajemnicę miłosierdzia Bożego. Zachwyca ono nie tylko ludzi prostych, ale także naukowców, którzy odkrywają w nim dodatkowe źródło dla badań teologicznych. Dzienniczek został przetłumaczony na wiele języków, m. in. angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, francuski, portugalski, arabski, rosyjski, węgierski, czeski i słowacki.

     Siostra Faustyna wyniszczona chorobą i różnymi cierpieniami, które znosiła jako dobrowolną ofiarę za grzeszników, w pełni dojrzała duchowo i mistycznie zjednoczona z Bogiem zmarła w Krakowie 5 października 1938 roku, mając zaledwie 33 lata. Sława świętości jej życia rosła wraz z rozszerzaniem się nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego i w miarę łask wypraszanych przez jej wstawiennictwo. W latach 1965-67 w Krakowie przeprowadzono proces informacyjny dotyczący jej życia i cnót, a w 1968 roku rozpoczęto w Rzymie proces beatyfikacyjny, który ukończono w grudniu 1992 roku. 18 kwietnia 1993 roku, na Placu Świętego Piotra w Rzymie, Ojciec Święty Jan Paweł II dokonał aktu jej beatyfikacji, a 30 kwietnia 2000 roku - została kanonizowana. Jej relikwie spoczywają w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.


S. M. Elżbieta Siepak ZMBM


Mam sto lat i chciałabym wam powiedzieć... Mam sto lat i chciałabym wam powiedzieć...
Jacques Duquesne, Annabelle Cayrol
Ulubiona przez Francuzów zakonnica (w roku 2002 została odznaczona francuską Legią Honorową), siostra Emanuela ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Syjonu, przeżyła prawie sto lat. Przygotowując się do śmierci, która dla niej była spotkaniem dziecka z umiłowanym Ojcem, zgodziła się udzielić wywiadu, w którym opowiada o swojej wierze...... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Jola: 31.08.2017, 16:57
 Święta Faustyno, proszę o potrzebne łaski w naszym małżeństwie i o łaskę rozeznania woli Bożej w każdej chwili naszego życia. Proszę, wypraszaj łaskę nieustającej wiary, pokory i miłości bliźniego dla naszych dzieci, mojego męża i dla mnie.
 Gabriela : 23.04.2017, 19:24
 Święta Faustyno pomóż mi finansowo - błagam,)
 Basia: 08.03.2016, 19:43
 tak trudno, sił mi uproś ,wesprzyj chore osoby i sprawy
 moja szczególna Opiekunko: 26.01.2016, 01:14
  W codzienności wiele lat mi doradzasz.Ojczyznę znieważaną ratuj z JP2,bł. Jerzym,Sługą S.Wyszyńskim. Zawierzam Ci Iwonę o szczęśliwy poród z początkiem IV,jej wiarę i trudny związek
 mama: 03.01.2016, 19:58
 zawierzenie pobytu rodzinki Beaty-o cud cudów
 BH: 05.11.2015, 15:38
 Wnuki Martusia,Eryk,Karolek,Sebastian-za wiarę ich rodziców
 Basia: 11.09.2015, 21:48
 zawierzam Ci 40-kę,wiele osób,Anię-jej częste scysje z Martusią-Ubłagaj zmiany ,wiarę
 Basia: 11.09.2015, 21:46
 zawierzam Ci 40-kę,wiele osób,Anię-jej częste scysje z Martusią-Ubłagaj zmiany ,wiarę
 Wiktoria: 11.09.2015, 20:35
 Siostro Faustyno całego serca pragnę prosić Cię jesil jest to zgodne z wolą Bożą o dar pokory dla mnie
 Gabriela: 12.04.2015, 21:33
 Święta FAUSTYNO pomóż mi w sprawach Tobie wiadomych))
 Gabriela: 12.04.2015, 13:54
 ŚWIĘTA FAUSTYNA bardzo proszę Cię o wstawiennictwo u miłosietnego Boga o łagodny przebieg kontroli w pracy oraz dobrego rozwiązania spraw organizacyjnych i kadrowych w pracy. Proszę o przychylność kontrolerów i docenienie przezprzełożonych. POMÓŻ MI UKOCHANA ŚWIĘTA RITO))
 Ula: 02.04.2015, 13:19
 Święta Siostro Faustyno proszę o Boże Miłosierdzie dla naszego narzeczeństwa z Pawłem na rok przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa...
 Beata: 28.01.2015, 21:12
 Św. Faustyno, moja patronko proszę Cię o szczęśliwe rozwiązanie dla mnie za kilka dni. Aby poród przebiegł bez komplikacji, by dzieciątko urodziło się zdrowe. Uchroń mnie od nadmiernych bólów jakie towarzyszą narodzinom dziecka i od n.k. Św. Faustyno otocz mnie swoją opieką i wyproś potrzebne łaski na te trudne chwile.Proszę dodaj mi sił i bądź przy mnie.
 Gabriela: 11.01.2015, 14:21
 ŚWIĘTA FAUSTUNO bardzo proszę Cię o wstawiennictwo u Pana Jezusa w sprawie wyzdrowienia mojej mamy, nabycia domu - bo nie chcę być ciężarem dla nikogo, dobrego rozwiązania spraw kadrowych w pracy i wyjazdu do Grecji - PRZYJDŹ MI Z POMOCĄ))
 Halina: 22.11.2014, 07:06
 Siostro Faustynko proszę Cię o pomoc w zmianie swojego życia.Jestem zdesperowana nie umiem odnaleźć radości w swoim życiu.Dopomoz mi pokochac Jezusa .Błagam wwypros łaskę uwolnienia od grzechu który tak bardzo rani Jezusa .Ja nie umiem sama przemienić swojego życia ale wierzę że Ty mi pomożesz.
 justyna: 07.10.2014, 19:08
 Święta Faustyno proszę Cię o dobrego,stabilnego i odpowiedzialnego męża dla mnie.Proszę Cię uwolnij mnie od złego człowieka z radomia ktory szydzi ze mnie i upokarza mnie przesladuje,pomoz mi poniewaz ja jestem bezbronna wobec krzywdy i zła jakie on mi wyrzadza.Święta Faustyno pomóz mi prosze Cię.
 Kochająca mama: 01.08.2014, 13:52
  Święty Faustyno błagam o pomoc w mojej walce o ciało i duszę mojej ukochanej córeczki, chroń ją przed złymi duchami, szatanem i złymi ludźmi którzy ją przez cały czas otaczają i namawiają do złego. Chroń ją i jej syneczka zawsze i wszędzie, otaczaj ich swoim ochronnym światłem. Błagam o to z całego serca, proszę aby wróciła z dzieckiem do nas, aby byli zdrowi, bezpieczni i szczęśliwi. Daj zdrowie mojemu synowi, wnukowi i synowej, chroń ich od złego. Dziękuję.
 Janek: 30.01.2014, 22:18
 Kocham Cię Faustynko
 j: 09.04.2013, 10:52
 Siostro Faustyno pomóż mi trwać blisko Pana naszego Jezusa Chrystusa i Pana Boga. Opiekuj się moim Robertem.
 corka: 27.09.2012, 00:31
 SW SIOSTRO FAUSTYNO BARDZO PROSZE CIE POCIESZ MOJA MATKE BARDZO CIERPI Z POWODU SWOICH SYNOWYCH KTORE NIE WIEM CZEGO TAK NIE LUBIA MOJEJ RODZINY A MAMA BARDZO CIERPI I MARTWI SIE O SYNOW POMOZ SIOSTRO FAUSTYNO PROS JEZUSA I MATKE NAJSWIETSZA O POMOC ORAZ SW JOZEFA PATRONA RODZIN
 
(1) [2] [3] [4]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej