Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Pięć "zielonych gałęzi"

     Chińskie przysłowie powiada: "Jeśli zachowam w sercu zieloną gałąź, przyleci śpiewający ptak".

     Oto pięć "zielonych gałęzi", które powinniśmy zachować w sercu:

     Zielona gałąź entuzjazmu. Entuzjazm jest nie tylko zaraźliwy, ale ma też moc przyciągania. Śpiewającego ptaka sukcesu przyciąga zielona gałąź entuzjazmu. Tam, gdzie jest entuzjazm, panuje radosne podniecenie, a za nim podążają: większa satysfakcja z pracy, większy błysk w oku i większa przyjemność z życia.

     Zielona gałąź dobroci. Dobroć to złota zasada działania. Świat bez wątpienia potrzebuje więcej dobroci. Zielone gałęzie dobroci wyrastają z drzewa miłości, a gdy kochamy innych naprawdę, dobroć jest naturalna i instynktowna. Powinniśmy pamiętać modlitwę pewnej małej dziewczynki: "Boże, pomóż złym ludziom być dobrymi..., i bardzo proszę, pomóż dobrym ludziom być miłymi".

     Zielona gałąź szczodrości. Nasze życie rozbrzmiewa radością, kiedy szczodrze dzielimy się sobą, naszymi talentami i zasobami w służbie bliźniego. Szczodrość jest sekretem szczęścia, to złoty klucz, który otwiera bramy radości, spełnienia i obfitującego życia.

     Zielona gałąź humoru. Mówi się, że jeśli nauczymy się śmiać z samych siebie, będziemy zawsze rozbawieni. Zielona gałąź humoru pomaga nam śmiać się z siebie, gdy popełnimy jakąś gafę, przejęzyczymy się lub zdarzy nam się napisać coś podobnego do tego ogłoszenia: "Używaną maszynę do pisania w dobrym stanie sprzeda sekretarka z długim wałkiem".

     Zielona gałąź wdzięczności. Zielone gałęzie wdzięczności są doskonałym miejscem dla skowronków szczęścia. Gdy wdzięczność zagości w naszych sercach, nie będzie w nich miejsca na użalanie się nad sobą, na urazy czy rozgoryczenia. Wdzięczność przyciąga dalsze dobrodziejstwa, zwłaszcza gdy z pokorą i radością wyrażamy nasze dziękczynienie Bogu i tym, którzy byli dla nas zachętą i natchnieniem.

William Arthur Ward
Jak wygrać szczęście? Instrukcja obsługi Jak wygrać szczęście? Instrukcja obsługi
Jacek Pulikowski
Czym jest szczęście? Co powinien robić człowiek? Szczęśliwy traf czy wypracowane szczęście? Talent do szczęścia? Szczęście a nałogi, szczęście a marzenia, a mądrość, a cierpienie... Różnorodność dróg do szczęścia. Szczęście pełne i ostateczne. Kogo nazwiemy człowiekiem szczęśliwym? Człowiek szczęśliwy to ten, który jest... no właśnie - o tym jest ta książka... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 pawel: 31.12.2015, 21:26
 bardzo fajne
 gosiek: 29.09.2007, 18:41
 nawet niezla ta wasza stronka
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej