Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Jak zaplanować wycieczkę?

     W drogę wyruszamy możliwie wcześnie, by bez pośpiechu zrealizować ustalony przed wyprawą plan i przybyć na nowy biwak wczesnym popołudniem. Kilkudniową wycieczkę można zaplanować tak, że w jedną stronę idziemy pieszo, z powrotem zaś wracamy autobusem lub pociągiem. Jeżeli przez cały czas wędrujemy pieszo, to wracamy na kolonię zupełnie inną drogą niż wyszliśmy - jest to jedna z podstawowych zasad układania tras pieszych wędrówek. Można również tak zaplanować wyprawę, że najpierw odjeżdżamy z miejsca pobytu o 20 lub 30 km i dopiero od jakiegoś ciekawego krajobrazowo miejsca rozpoczynamy wędrówkę.

     Po powrocie na kolonię grupa wspólnie dokonuje oceny wyprawy. Wszyscy wypowiadają się czy uznają wycieczkę za udaną, czy nie i dlaczego. Jakie momenty ich zdaniem były najprzyjemniejsze, najmilsze. Co było najciekawszego podczas wyprawy, co stanowiło niemiły zgrzyt, dysonans? Jakich błędów należy w przyszłości unikać.

     Dobrze jest kiedy każda kolonijna grupa obiera sobie inną trasę, poznaje inne okolice. Wtedy po powrocie wszystkich można urządzić wieczornicę poświęconą znajomości regionu. Poszczególne grupy zaprezentują, co szczególnie interesującego widziały po drodze. Poczynione podczas wyprawy spostrzeżenia, zebrane wiadomości mogą złożyć się na ciekawy obraz regionu.


KM   


Amsterdam Amsterdam
Praca zbiorowa
Przewodnik przedstawia historię i kulturę regionu - jego tradycje i mieszkańców. Zawiera liczne praktyczne rady i wskazówki oraz adresy muzeów, sklepów, teatrów, kin, restauracji, hoteli. Całość ilustrowana jest barwnymi fotografiami... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej