Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Jak zaplanować wycieczkę?

     W drogę wyruszamy możliwie wcześnie, by bez pośpiechu zrealizować ustalony przed wyprawą plan i przybyć na nowy biwak wczesnym popołudniem. Kilkudniową wycieczkę można zaplanować tak, że w jedną stronę idziemy pieszo, z powrotem zaś wracamy autobusem lub pociągiem. Jeżeli przez cały czas wędrujemy pieszo, to wracamy na kolonię zupełnie inną drogą niż wyszliśmy - jest to jedna z podstawowych zasad układania tras pieszych wędrówek. Można również tak zaplanować wyprawę, że najpierw odjeżdżamy z miejsca pobytu o 20 lub 30 km i dopiero od jakiegoś ciekawego krajobrazowo miejsca rozpoczynamy wędrówkę.

     Po powrocie na kolonię grupa wspólnie dokonuje oceny wyprawy. Wszyscy wypowiadają się czy uznają wycieczkę za udaną, czy nie i dlaczego. Jakie momenty ich zdaniem były najprzyjemniejsze, najmilsze. Co było najciekawszego podczas wyprawy, co stanowiło niemiły zgrzyt, dysonans? Jakich błędów należy w przyszłości unikać.

     Dobrze jest kiedy każda kolonijna grupa obiera sobie inną trasę, poznaje inne okolice. Wtedy po powrocie wszystkich można urządzić wieczornicę poświęconą znajomości regionu. Poszczególne grupy zaprezentują, co szczególnie interesującego widziały po drodze. Poczynione podczas wyprawy spostrzeżenia, zebrane wiadomości mogą złożyć się na ciekawy obraz regionu.


KM


Węgry. Kąpieliska termalne i lecznicze Węgry. Kąpieliska termalne i lecznicze
Monika Chojnacka, Jarosław Swajdo
Niewiele jest krajów, które mają tyle do zaoferowania w dziedzinie wód i kąpielisk termalnych co Węgry. Po pierwsze, z przeszło tysiącem źródeł cieplicowych, państwo to należy do najzasobniejszych w wody termalne krajów Europy... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej