Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Przestań się lękać

     Szymon Piotr po męczeńskiej śmierci swego Mistrza wrócił do dawnych swych zajęć: Idę łowić ryby (J 21,3). Dołączyli do niego inni uczniowie. Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie ułowili (J 21,3). Gdy doświadczył bezradności w swojej pracy, usłyszał radę Kogoś z brzegu, posłuchał. Zarzucili sieć we wskazane miejsce i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć (J 21,6b). Wówczas Jan rozpoznał, że to jest Pan, zaś Piotr poszedł za tym rozeznaniem.

     A Pan zapytał apostoła, czy Go kocha. Jest to pytanie także o zaufanie i wierność w przyjaźni. Potwierdziwszy to trzykrotnie, Piotr przestaje ufać tylko sobie, swoim umiejętnościom i wiedzy. Odkrywa swą kruchość: Panie, Ty wszystko wiesz (J 21,17c). Odtąd Piotr będzie pozwalał prowadzić się w dziele bezgranicznego miłosierdzia Boga wobec ludzi aż do własnej śmierci na krzyżu, podobnej do tej, jaką zginął jego Mistrz.

     Przestań skupiać się na zwalczaniu własnymi siłami grzechów, z którymi sobie nie radzisz. Przestań w lęku rachować swoje błędy, a zacznij patrzeć na Chrystusa. Więcej wysiłku włóż w poznawanie Pana i Jego miłości. Szukaj okazji, by to czynić, by być z Nim, przyjmować Jego dary, które ciągle tobie daje. Zmień myślenie tak, by to od Niego przyjmować (Cóż masz, czego byś nie otrzymał - 1 Kor 4,7), przyjmuj cuda twojej przemiany w tej czy innej słabości - to już Jego troska, nie twoja.

     Misją Chrystusa nie było osiąganie doskonałości moralnej, tylko ufne twoje przyjście do Boga ze świadomością słabości i tego, że ona Bogu nie przeszkadza, że pomimo niej możesz Mu rzucić się w ramiona jak syn marnotrawny, jak łotr, który Mu zaufał i jak celnik - przyjąć Go w gościnę. Postaraj się usłyszeć własne imię i pytanie: "Czy kochasz Mnie?".

     A potem idź łowić ryby.

Jan Paweł Konobrodzki OSB
Słuchaj.... Refleksje liturgiczne
Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC


   


Rozważania rekolekcyjne. Droga krzyżowa Rozważania rekolekcyjne. Droga krzyżowa
Tomasz Maria Dąbek OSB
Niezwykłe rozważania niezwykłego człowieka, mnicha benedyktyńskiego o. Tomasza Dąbka, biblisty, który łączy w rekolekcjach i naukach duchowość benedyktyńską z życiem człowieka, jego problemami i radościami, wszystkim co przeżywa i czego doświadcza.... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 ewa: 27.04.2017, 10:41
 Adonai ...Piotra pytałeś ,czy Cię kocha .Trzykrotnie powtórzyłeś ...aby do Apostoła dotarło ,że miłość do końca ...Krzyżem się staje a dopiero potem Zmartwychwstanie.Adonai ...u stóp Twoich klękam ...i pytam cichutko ...czy miłujesz mnie Panie? czy kochasz mnie? czy kochasz mnie Panie ? A Ty ...ukazujesz mi Rany Swoje i obdarzasz pokojem.Klękam u Stóp Twoich ...i cichutko proszę ....paś owieczki moje ,nie dozwól aby się od Ciebie oddalały i w świecie zanurzały...bo tam wilki grasują i owce rozszarpują . Wołam ,z głębin ducha mojego ...paś owieczki moje ...
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej