Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Bez prądu

     Nie ma prądu - oznajmiła Zuzia, pstrykając włącznikiem przy drzwiach do łazienki. - A gdzie poszedł? - zapytał zaraz Kubuś. Zawsze boję się takich pytań, bo nie mam pojęcia, jak na nie odpowiadać. Kompletnie się na takich sprawach nie znam i nawet nie umiem sobie wyobrazić, jak to się dzieje, że w rozmaitych kablach i przewodach płynie coś, co nazywamy prądem. To dla mnie czysta abstrakcja. Na szczęście z opresji wybawiła - mnie Marysia, która postanowiła narysować dla Kubusia prąd, a maluch natychmiast do niej dołączył, twierdząc, że doskonale wie, jak taki prąd wygląda.

     Usypali na środku stołu górę z kredek i zabrali się do rysowania. Szło im tak dobrze, że po chwili mogli się pochwalić kilkoma różnymi wizjami prądu. Przeważały splątane bazgroły w kolorze rudo-czerwonym, ozdobione wściekle wyszczerzonymi zębami i bystrymi oczkami łypiącymi groźnie spod zmarszczonych brwi. - Ale ten prąd wściekły! Co go tak rozgniewało? - zapytałam. - Nie wiadomo! - rozłożył rączki Kubuś. - Ale musiał się mocno rozzłościć, skoro sobie poszedł - podsumował i zaraz dodał z niepokojem: - Ale wróci, prawda? To pytanie zaniepokoiło też Marysię, która przypomniała sobie nagle, że dziś rano to ona miała wybierać bajkę do oglądania na DVD. - No właśnie, kiedy włączą prąd?

     Chciałabym obejrzeć moją bajkę, a bez prądu przecież nie da rady! - zasmuciła się. - Ja też chcę oglądać bajkę! - chlipnął smętnie Kubuś. I nagle wszystkie dzieci zapragnęły oglądać telewizję - koniecznie i natychmiast! Bo tak to już jest, że jeśli czegoś nie można zrobić, to tym więcej się o tym myśli.

     - Przecież zamiast oglądać, możemy przeczytać bajkę! - zaproponowałam. Kuba z radością przystał na ten pomysł, a po chwili wykrzyknął: - Jak to dobrze, że mama nie jest na prąd i może nam poczytać! A ja pomyślałam: Jak to dobrze, Panie Boże, że moje "zasilanie" jest wieczne i niewyczerpane!


Monika Staniszewska

Tekst pochodzi z Tygodnika

29 sierpnia 2010   


Być rodzicem. Siedem wyborów, jakich możesz dokonać, aby dobrze wychować dzieci Być rodzicem. Siedem wyborów, jakich możesz dokonać, aby dobrze wychować dzieci
Kendra Smiley, John Smiley
Mamo! Tato! Masz problem? Twoje dziecko próbuje przejąć kontrolę nad domem, nie chce cię słuchać, a może nie wiesz, jakie wyznaczyć dziecku granice wolności? Pomoże ci w tym ta mądra książka! ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej