Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Źródełko
...czyli o darze rozmowy...


Porozmawiajmy ze sobą

[ Pokaż ]
[ Dodaj wpis ]


[ Pokaż ]
[ Dodaj wpis ]

[<<] [<] [388.02] [389.02] [390.02] [391.02] [392.02] [393.02] (394.02) [395.02] [396.02] [397.02] [398.02] [399.02] [400.02] [>] [>>]

Chcesz prosić o modlitwe? Zapraszam do odwiedzenia [ Skrzynki Intencji ]

Uwaga:
Od 4 kwietnia 2011 r. wpisy kierowane do działu "Poznajmy się" można zamieszczać na stronie www.dla-samotnych.pl
Życzymy Wam owocnych relacji na nowej stronie. Kasia i Tomek
 grzegorzdata: 28.02.2009, godz: 09:50, IP: 79.184.226.113

Coś na czasie: „Na post możemy patrzeć z różnych stron. W naszej świadomości najczęściej post kojarzy się tylko z zakazem spożywania mięsa czy picia alkoholu. Jednak pierwszym i właściwym rozumieniem postu jest odwrócenie się od zła, które się popełnia. Zanim nałożymy wór pokutny, trzeba nawrócić serce. W przeciwnym razie czyny pokutne pozostają bezowocne i kłamliwe. Powstrzymywanie się od pokarmu jest wartościowe, o ile dopomaga w wewnętrznej przemianie. Post nie jest celem samym w sobie. Post jest środkiem, który ostatecznie prowadzi nas do bliskości z Bogiem. Post powinien przede wszystkim dotyczyć rzeczy i sytuacji, które prowadzą nas do grzechu. Jeśli ktoś np. ma problemy z czystością, to powinien pościć od wszelkich treści erotycznych, które mogą go stymulować do grzechu. Jeśli ktoś jest nałogowym palaczem, to prawdziwym postem będzie próba zerwania z nałogiem. Post od mięsa czy słodyczy nie zastąpi nawrócenia od zła. Pamiętajmy także o modlitwie i jałmużnie, które obok postu są właściwymi środkami pokuty. Zbawiciel kazał nam je praktykować bez obłudy. Żyjemy w świecie obfitości. Zbyt często zapominamy o ubogich, bo jesteśmy nasyceni. Post ma otworzyć nasze serca na Boga. Mamy go przyjmować z radością i w wolności. Post z przymusu nie jest Bogu miły. Pamiętajmy, że post musi być połączony z modlitwą. Tylko wtedy jest skuteczny”.
Grzegorz Ułamek, „Stojąc na palcach… Refleksje ewangeliczne na rok B”, 2002.


6829 )
 Słoneczkadata: 28.02.2009, godz: 08:50, IP: 72.14.193.66

Dziękuję za podsunięcie pomysłu stworzenia nowej Fundacji charytatywnej. To naprawdę rewelacyjny pomysł. Pozdrawiam i życzę dobrego dnia.

6828 )
 ****, e-mail: stokrotka135@op.pldata: 28.02.2009, godz: 03:07, IP: 93.105.111.38

Do samotnej i opuszczonej - tak sobie myślę, że małżeństwa rozpadają się z różnych powodów i pewnie obie strony przyczyniają się do tego. Jednak to on znalazł sobie inną kobietę i odszedł od Ciebie. Popełnił samobójstwo, bo tamta go zostawiła a nie Ty. Poza tym był dorosłym człowiekiem i chyba wiedział co robi. Nie niszcz swojego życia i samej siebie z powodu jego śmierci. Najłatwiej jest zwalić winę na kogoś drugiego i tak robi to jego rodzina. Najtrudniej przeanalizować jego osobę, życie, postępowanie i swój stosunek do niego, swoje miejsce w jego życiu a jego w moim itd.
Trzeba żyć dalej i pogodzić się z całą tą sytuacją, żyć dla siebie, dla syna, dla tego świata. Na tym świecie jest więcej ludzi samotnych niż szczęśliwych. Każdy kolejny dzień jest nowym dniem , który może przynieść wiele niespodzianek. Kiedyś ktoś powiedział, że ważniejsze od tego co nas spotyka, jest to jak sobie z tym poradzimy. Czasami na naszych życiowych drogach pojawiają się tak wysokie góry, że nie jesteśmy w stanie na nie wejść, żeby je pokonać. Cóż, żeby dalej żyć trzeba je obejść, a z Bożą Pomocą może się udać. Myślę, że najważniejsze to odnaleźć wewnętrzny spokój i nie wpaść w jakąś depresję czy otępienie. Żyć przede wszystkim tym, co jest teraz a nie tym co było. Oczywiście, że przeszłości nie da się wymazać z pamięci, ale można wyznaczyć jej jakieś miejsce. Być może mogłaś mu jakoś pomóc a może i nie, tylko na dzień dzisiejszy zastanawianie się nad tym niczego nie zmieni.
Jakiś czas temu moja dalsza znajoma powiesiła się, zostawiając trójkę dzieci(najmłodsze 6 lat) Ogólny szok dla wszystkich, którzy ją znali. Ja również długo nie mogłam tego zrozumieć i jakoś sobie z tym poradzić. Źycie dzieci wywróciło się do góry nogami, mąż jak mąż, nie będę go oceniać. Chodzi mi o to, że gdyby samobójcy byli świadomi tego, jakie następstwa mają ich czyny, to czym prędzej by z nich rezygnowali. Życie jest naprawdę zbyt krótkie, żeby je marnować, albo jeszcze samemu skracać.
Jest godzina 3.00 i zostało mi jeszcze 5 godzin pracy. Jaka cisza na zewnątrz, tylko wiatr wieje. Miłego weekendu wszystkim życzę

6827 )
 z pozdrowieniami :), e-mail: sierotkamarysia@op.pldata: 27.02.2009, godz: 23:57, IP: 83.30.226.39

Mieszkam na wsi, na placu błoto, chodzą kury i konie...daleko mam do duzych miast na takie specjalne Msze św. dla samotnych, samotna będę do końca zycia - to takie moje powołanie :) zatem proszę wszystkich ludzi dobrej woli o modlitwę, jak przeniosą mój ośrodek opiekuńczo - wychowawczy ( dom dziecka ) do wiekszego miasta, może wtedy zapukam do takiego kosciola i poproszę by mnie ktos przyjął :)

6826 )
 dobrej nocydata: 27.02.2009, godz: 23:39, IP: 83.30.226.39

Fragmenty "Dzienniczka" św. Faustyny

'...ujrzałam dwie drogi: jedna droga szeroka, wysypana piaskiem i kwiatami, pełna radości i muzyki, i różnych przyjemności. Ludzie szli tą drogą, tańcząc i bawiąc się - dochodzili do końca, nie spostrzegając, że to już koniec. Na końcu tej drogi była straszna przepaść, czyli otchłań piekielna. Dusze te na oślep wpadały w tę przepaść; jak szły, tak i wpadały. A była ich tak wielka liczba, że nie można było ich zliczyć. I widziałam drugą drogę, a raczej ścieżkę, bo była wąska i zasłana cierniami i kamieniami, a ludzie, którzy nią szli mieli łzy w oczach i różne boleści były ich udziałem. Jedni padali na te kamienie, ale zaraz powstawali i szli dalej. A na końcu drogi był wspaniały ogród, przepełniony wszelkim rodzajem szczęścia i wchodziły tam te wszystkie dusze. Zaraz w pierwszym momencie zapominały o swych cierpieniach' (Dz. 153).

6825 )
 gość, lat 8data: 27.02.2009, godz: 23:15, IP: 83.30.226.39

Pozdrawiam yoasie lat 18 - serdecznie - i caly zespol adonai i moderatora żrodełka i wszystkich pozostałych SERDECZNYCH wpisujących się.
Szczegolnie pozdrawiam prowokatorow przeróznych dyskusji..poszerzają oni szare komorki ludziom nieswiadomym lub świadomym swojej marnosci..to naprawde budujace , acha mam 8 lat i mam pytanie do moderatora zrodelka, czy mogę tu przychodzic i czasem cos poczytac ? czy lepiej nie bo musze np. być pelnoletnia :) proszę o odpowiedż bedę szalenie wdzięczna :) niewiem kiedy odbiore wiadomosc bo nie mam komputera, czasem kolezanka mi pozycza, mam biednych rodzicow :( z Panem Bogiem
dobrej nocy

6824 )
 Msza dla samotnychdata: 27.02.2009, godz: 22:16, IP: 213.17.128.2

MOŻE KTOŚ Z OSÓB DUCHOWNYCH ODWIEDZAJĄCYCH TĘ STRONĘ SPRÓBUJE ODPRAWIĆ MSZE ŚWIĘTA W INTENCJI OSÓB MŁODYCH I SAMOTNYCH W KRAKOWIE?? A MOŻE JUZ SĄ TAKIE MSZE?JEŻELI KTOŚ ZNA ODPOWIEDZ PROSZĘ NAPISAĆ GDZIE I O KTÓREJ SIĘ ONE ODBYWAJĄ.
A JEŻELI NIE MA TAKICH MSZY ŚWIĘTYCH TO.... MAM WIELKĄ NADZIEJE, ŻE ZNAJDZIE SIE ODWAŻNY KSIĄZ BY TAKIE MSZE ZACZĄ ODPRAWIAĆ

6823 )
 JOLAdata: 27.02.2009, godz: 22:06, IP: 193.248.84.165

Do samotnej,


dzieki bardzo chetnie porozmawiam ale nie mam gadu gadu masz moze SKYPE? Pozdrawiam serdecznie

6822 )
 marcus, lat 26data: 27.02.2009, godz: 21:08, IP: 83.2.187.24

Do yoaska - moim zdaniem najlepiej zerwij kontakty z nimi lub bardzo mocno je ogranicz, podtrzymując kontakty wciąż dajesz im złudną nadzieję.
Takie sytuacje najlepiej rozwiązywać na początku znajomości, wtedy dla strony zaangażowanej oznacza to mniejszy ból. Jeżeli widzisz, że chłopak nie podoba Ci się, nie ma tego czegoś to po prostu powiedz mu wprost. Ja słyszę takie coś niemal za każdym razem i szczerze jestem wdzięczny tym dziewczynom że nie oszukiwały mnie tylko powiedziały że nic z tego nie będzie. Niestety spotkałem też na swojej drodze dziewczyny, które mimo że im się nie spodobałem, nadal kontaktowały się ze mną (do tej pory nie wiem po co?), by po paru miesiącach gdy ja głupi angażowałem się coraz bardziej, powiedzieć mi "wiesz, poznałam fajnego chłopaka, taki przystojny i wogóle...". Teraz takie słowa nie robią na mnie wrażenia, ale wtedy bardzo to przeżywałem. Najlepiej jak powiesz temu chłopakowi "zostańmy przyjaciółmi" powinien zrozumieć o co chodzi :)

6821 )
 Bóg mówi do nas za nasze dziecdata: 27.02.2009, godz: 19:34, IP: 83.22.7.114

Pomyślałam dziś, ze bardzo nie chciałbym już żyć i czuć.
Włączyłam ulubiony utwor na you tube.

http://www.youtube.com/watch?v=PKKGNVFeHF0


Jako kolejny do wyboru ustawił się ten

http://www.youtube.com/watch?v=Y98BBoBTefI&NR=1

wielokrotnie, wcześniej słuchając ulubionego... nie było tego drugiego w dalszej kolejności.

6820 )
 życie moze stać się koszmarem data: 27.02.2009, godz: 15:56, IP: 83.22.7.114

Yasiu , zwróć uwagę, czy nie przykładasz ręki do tego by wzbudzać miłość, której nie mozesz odwzajemnić. Nie ma nic gorszego od nieodwzajemnionego uczucia,
Jeszcze gorzej jest gdy kochana osoba wybiera kogoś innego.
Marzyłam o odejściu z tego świata z takich właśnie powodów. Do dziś są momenty, iż bardzo tego pragnę. Gdyby nie odpowiedzialność za wychowanie dziecka, nie wytrzymałabym tu dłużej.

6819 )
 Kobietadata: 27.02.2009, godz: 15:10, IP: 83.26.107.170

Do yoasia,18:
Jeśli naprawdę zależy Ci na tym, żeby jak najmniej ich skrzywdzić to raczej nie ma innego wyjścia niż ostro ograniczyć kontakt, zerwać może nie, ale żadnych sytuacji, na zasadach bardziej niż koleżeńskich. Nawet nie kontakty przyjacielskie bo nie wiem jak to u Was wygląda, ale ogółem nic co dawałoby jakąkolwiek nadzieję. Raczej nie pakowałabym się w związek tylko dlatego, że ktoś mnie kocha, jeśli nic nie czujesz do żadnego z nich nie rób nic na siłę bo skrzywdzisz i jego i siebie, może to nie to, a może jeszcze nie czas dla Ciebie na myślenie o nim w takich kategoriach. Sytuacja trwa znacznie za długo, musisz być konkretna i konsekwenta w pokazywaniu, że nic z tego nie będzie. Oczywiście to od nich zależy, jak długo to będzie trwało i kiedy będziecie mogli się normalnie, czysto przyjaźnić, a dystans odbije się negatywnie na Waszej relacji, ale jeśli naprawdę chcesz dla Niego dobrze to chyba słuszne wyjście.

6818 )
 Marcindata: 27.02.2009, godz: 14:57, IP: 213.158.196.99

Do Isia i innych
Jestem w stanie zrozumieć pustkę którą przeżywa osoba samotna,bezrobotna.......Ale twój przypadek mnie dziwi trochę bo przecież masz tak wiele...A jednak jest to możliwe,dzisiejszy człowiek tak naprawdę pragnie tego czego ten świat dać nie może.Z podziwem patrzę na takie osoby jak Matka Teresa z Kalkuty,o.Kolbe i im podobnych.Nie mieli oni ani bogactw ani nie mogli zakosztować szczęścia małżeństwa czy posiadania potomstwa a jednak byli szczęśliwi bo ich szczęsciem było to że mogli dawać.W tym Wielkim Poście i zawsze dawajmy jak najwięcej.....sam się nieraz przekonuję że więcej szczęścia może być w dawaniu niż braniu....Pozdrawiam:)

6817 )
 Artur Wnęk / Artii, lat 34, e-mail: artur.wnek@vp.pldata: 27.02.2009, godz: 13:11, IP: 87.205.172.151

Pamietajcie kochani Zrodelkowicze ze dzis Droga Krzyzowa, pozdrawiam!

6816 )
 Rodzisz się orginalny, lat 21data: 27.02.2009, godz: 12:03, IP: 83.10.37.113

Odezwał się,
wrócił,
przemyślał sobie to wszystko,
wiemy że będzie ciężko,
ale razem
możemy wszystko,
dzięki codziennej modlitwie.

6815 )
 Renata, e-mail: renata.slosarczyk@poczta.onet.pldata: 27.02.2009, godz: 11:58, IP: 83.4.56.104

Bardzo proszę o kontakt z osobami chorującymi na Zespol Pierwotnych Niedoborow Odpornosci. Piszę w imieniu mojej koleżanki, która nie ma dostępu do internetu. Przekaże jej wszystkie odpowiedzi.Bardzo proszę i dziękuję.

6814 )
 Bożego dniadata: 27.02.2009, godz: 09:57, IP: 83.30.195.138

Modlitwa o pokój

Boże, od którego pochodzą święte pragnienia, prawe zamiary i cnotliwe czyny, użycz swoim sługom pokoju, jakiego świat dać nie może; niech serca nasze będą poddane Twojej woli, a czasy, w których żyjemy, niech za łaską Twoją będą spokojne i wolne od grozy nieprzyjaciół. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

6813 )
 spokojna :), lat 8data: 27.02.2009, godz: 09:45, IP: 83.30.195.138

Witam serdecznie, szczególnie zapracowanych dziennikarzy. Strasznie wymagajacy i ryzykowny zawód, ale widzę że do przodu :)
U mnie karnawał sie skończył, postanowienia są a i owszem, wierzę że Bóg pomoże , zawsze pomagał :)))

Choćbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę...:) bo Ty jestes ze mną...

Niewiem, czy wiecie cos na temat uszkodzonych internetowych skrzynek intencji, bo ja sie z tym spotkałam, dlatego uczę się rozmowy z Matka Bożą indywidualnie...kiedys przeciez nie bylo internetu, a modlitwa płynęła do nieba, niezaleznie od położenia geograficznego...kierownictwo duchowe indywidualne jest podstawą, internet nie koniecznie...chyba wszyscy o tym wiecie, dziekuję za z serca płynace wskazowki...dużo sie od was nauczyłam :)
Dziekuję i pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli :)

6812 )
 yoaska, lat 18data: 27.02.2009, godz: 09:40, IP: 83.29.144.190

Można sobie wybaczyć raz. Ale drugi, gdy sytuacja jest tak podobna?
Nie, nie jestem femme fatal. Nie podrywam, nie daje złudzeń. A mimo to już drugi raz mi się zdarza, że słyszę "kocham", nie mogąc odpowiedzieć "Ja też". Bo uwierzyłam w przyjaźń. Bo może zbyt wiele oczekuje od tego jedynego. Nie chce nikogo ranic. A nic nie boli bardziej, niż nieodwzajemnione uczucie. Dwoch mezczyzn, i obaj w to wierzą, obaj z tym walczą, jeden od roku, drugi dłużej. Co ja mam zrobic? Calkowici zerwac kontakt? Uwierzyc ze moge byc z ktoryms z nich tylko dlatego ze mnie kocha? Co zrobic, by bolało jak najmniej?

6811 )
 Samotna i opuszczona, lat 49data: 26.02.2009, godz: 21:57, IP: 89.108.223.64

Do Joli 40

Dzięki za dobre słowo, przeżyłam wiele, były momenty załamania, ale nie poddam się, chętnie porozmawiam z Tobą jak znajdziesz dla mnie czas. Pisz na Gadu-Gadu mój numer: 4537000. Pozdrawiam

6810 )
 Do takajadata: 26.02.2009, godz: 21:54, IP: 86.143.221.107

Sprobuj google. Jezeli nie znajdziesz na normalnych to idz do google.uk i poszukaj w google scholar z tym, ze tam bedzie po angielsku ;-). Powodzenia

6809 )
 takajadata: 26.02.2009, godz: 21:29, IP: 83.10.66.19

Witam wszystkich.Mam temat nie na temat:) Czy ktoś może mi wskazać gdzie szukać opracowań o stosunku kościoła do teorii Darwina o ewolucji.Najlepiej jakby to było ze źródeł katolickich-nie potrafię przekonać rodziców ,że Kościół akceptuje tą teorię.

6808 )
 Magdalenadata: 26.02.2009, godz: 21:25, IP: 193.248.85.226

Do siostry Augustynianki

czy podany e mail jest e mailem wspolnoty we Francji? Mieszkam tam i bardzo potrzebowalabym kontaktu. Pozdrawiam

6807 )
 Jola , lat 40data: 26.02.2009, godz: 21:18, IP: 193.248.85.226

Do samotnej,

przeczytalam Twoj wpis. Wiele lat temu moj ojciec opuscil mame, inna kobieta brutalnie rozbila malzenstwo choc uwazam, ze moj ojciec byl bardziej winny to on mial rodzine. Patrze na moje zycie i niestety dochodze do wniosku, ze kobiety sa czesto bardziej okrutne, bezwzgledne. Moja mama sie zalamala wpadla w depersje pozniej zaczely sie choroby jedna za druga, trwa to prawie 20 lat. Na mnie niestety spadl obowiazek opieki nad nia. Pracowalam za trzech aby utrzymac siebie i mame i jej jest tak dobrze. W jakism stopniu ukryla sie za choroba i tak jest do dzisiaj. A ja jestem sama z tym wszystkim, z widmem samotnosci, braku nadziei na przyszlosc, nie mam rodziny, nie mam dzieci. Nie wiem czy bedzie mial mi kto szkalnke wody podac na stare late, czy kiedy bede umierala ktos bedzie mnie trzymal za reke. Wiem, ze jest Ci ciezko ale masz syna zyj dla Niego. Nie pozwol sie obciazyc wina za samobojstwo swojego meza. A co Jego rodzice co zrobili kiedy odszedl? Kiedy moj ojciec odszedl Jego rodzinia mnie, mloda wtedy dziewczyne, ktorej caly swiat sie zawalil, oskarzyla o jego odejscie, ze niczego nie zrobilam. Trzymaj sie, otocz sie przyjaciolmi ale uwazaj na ludzi, dla niektorych bedziesz sensacja. Masz syna, zyj dla Niego. Pozdrawiam Cie goraco.

6806 )
 JACEK "TYGRYSEK "data: 26.02.2009, godz: 21:07, IP: 91.203.96.62

CHCIAŁEM WYJAŚNIĆ , ŻE PISZE DUŻYMI LITERAMI BO JA NIE MAM INTERNETU I KOMPUTERA. PISZE ZE SWOJEGO TELEFONU I POWIĘKSZAM LITERY BY LEPIEJ WIDZIEĆ . PROSZĘ O ZROZUMIENIE I WYBACZENIE TEGO. . AHA WRÓŻYĆ NIE RADZĘ NIKOMU I SPRAWDZAĆ. BO JA ZOSTAŁEM PRZY WIERZE A INNI ODESZLI CI , GDY WRÓŻYLI. WE WRÓŻBACH DZIAŁA SZATAN . DLATEGO TRZEBA SIĘ WYSTRZEGAĆ . . JESZCZE RAZ SORY ZA DUŻE LITERY ALE PISZE Z TELEFONU W INTERNECIE .

6805 )
 karinadata: 26.02.2009, godz: 20:34, IP: 83.28.63.78

Pawel, tez tak sądzę, on nie ma poczucia wstydu w dodatku przed kobietą. za takie osoby trzeba sie modlic i to moze dla Moniki szczególne zadanie, tyle moze dla niego zrobic z sympatii i chrześcijanskiego "obowiązku". Nigdy nie wiemy czyja modlitwa może coś zmienić w naszym zyciu, nawet jesli jej owoce są daleko poźniej.

6804 )
 Isiadata: 26.02.2009, godz: 19:36, IP: 89.174.27.108

Do samotnej i opuszczonej:
Piszesz, że mąż odszedł do innej i jak widze był z nią dość długo. Z pewnością Twoje rany w tym czasie mogły się nie zabliźnić, ale absolutnie nie obwiniaj siebie... Nie było go przy Tobie, żył z inna. To TY jesteś tą skrzywdzoną. Cieszę się, że Twoj syn stara się żyć normalnie. BIerz z niego przykład, będę trzymać kciuki za Ciebie.
BOisz się samotności, wcale Ci się nie dziwię, ale zapewne siedząc w domu nikogo nie spotkasz,bo i jak? Niby kogo? Listonosza jak przyeniesie paczkę jakąś? Masz jeszcze czas ułożyć sobie życie,bo przecież męża i co ważniejsze jego miłości nikt Ci nie zwróci.
A co do jego rodziny, miej w sobie siłę,by im się przeciwstawić, prawdę należy powiedzieć prosto w oczy.
Pozdrawiam

6803 )
 JACEK " TYGRYSEK "data: 26.02.2009, godz: 19:22, IP: 195.189.142.45

BYŁEM KIEDYS U ZNAJOMEJ . MIAŁA KOLEŻANKĘ CO WRÓŻYŁA Z KART . WRÓŻYŁA ZNAJOMYM . CHCIAŁA MI. NIE CHCIAŁEM LECZ CIEKAWOŚĆ MNIE WZIĘŁA BY COŚ SPRAWDZIĆ . GDY WRÓŻYŁA JA W MYŚLI WEZWALEM ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA KU POMOCY I SPRAWDZENIU OKULTYZMU . TEJ OSOBIE WYPADŁY KARTY Z RĄK ORAZ SIĘ PRZYZNAŁA, ŻE MIAŁA PROBLEMY WE WROŻENIU COŚ JEJ PRZESZKODZIŁO ZNACZY TO ŻE BÓG ISTNIEJE I ŚWIĘTYCH OBCOWANIE TEŻ ALE NIE RADZĘ WRÓŻYĆ NIKOMU BO TO ODTRĄCA OD WIARY

6802 )
 grzegorzdata: 26.02.2009, godz: 18:29, IP: 79.184.216.178

do Isia
Cześć
Też swego czasu miałem myśli samobójcze, tak jak Ty pragnąłem, kładąc się wieczorem, nie obudzić się już rano. No cóż, doszedłem do wniosku, że tak naprawdę to pójście na łatwiznę. Czytając Twój wpis przypomniałem sobie fragment "Wilka stepowego", w którym Hesse pisze o tym iż szlachetniej jest się dać pokonać przez życie, niż ginąć z własnej ręki. Jeśli czujesz, że twoje życie wypełnia pustka, to znaczy, że "czegoś" Ci brakuje (trochę dziwnie to brzmi). Jeśli Jesteś osobą wierzącą, to z pewnością wiele zdziałać może tu modlitwa. Spróbuj wobec tego poprosić Boga by uzdrowił Twoją duszę. Choć z drugiej strony modlitwa to nie wszystko. Piszesz, że studiujesz, więc pewnie mieszkasz w jakimś większym mieście. Spróbuj podjąć może jakąś pracę charytatywną (myślę, że wybór jest tu duży). Sam kiedyś o tym myślałem. Taka bezinteresowna praca może dać wiele satysfakcji, a być może odkryjesz swoje powołanie :-) Nawiąż kontakt z duszpasterstwem akademickim, tam można spotkać wielu ciekawych ludzi.
Z mojej strony gwarantuje wsparcie duchowe.


6801 )
 nieznajomydata: 26.02.2009, godz: 17:32, IP: 195.82.165.22

Odejdź gdzie nie ma tęczy na niebie:)

Odejdź gdzie nie ma tęczy na niebie:)tęcza do serca mówi do ciebie:)
odejdź od tego gdzie nie czujesz miłości:)tak w tedy nigdy się nie zezłoscisz:)
odejdź od chmur ciemnych które napłyną :)jeśli odejdziesz one rozpłyną :)
w tedy na niebie Jasno się zrobi :)zawsze w radości zawsze gotowi:)
sensu poczujesz , sens ciebie uniesie:)jakoś Ci lekko nad chmury poniesie:)
odbić od bagna, odbić od dna:)))) tak jak w przepięknych koloru w snach :)
ale by wnętrze takie to było :) ileż to dobra pokłady tkwiło?:)
więc sięgnij odkopaj co zakopane:)wtedy świat piękna w Tobie powstanie:))))

pozdrawiam wszystkich Michał

6800 )
 Siostra Augustianka, e-mail: monasteredesaugustines@wanadoo.fr data: 26.02.2009, godz: 16:18, IP: 86.214.68.240

Są słowa tak nasycone uczuciami, że wymykają się
nie przez usta, lecz przez powieki.
To... łzy...
Zapal i ty w tym Wielkim Poście
świeczniki łez w swoich oczach...
www.dar.religia.net
Zachęcam do refleksji...
na stronce Daru...

6799 )
 Do JACEK "TYGRYSEK "data: 26.02.2009, godz: 16:14, IP: 89.228.84.165

Jacku pisząc swoje wypowiedzi używasz dużych liter, a to w świecie internautów oznacza podniesiony głos. Nie używaj proszę Caps Lock a będzie o.k. No chyba, że chcesz trochę pokrzyczeć :). Pozdrawiam serdecznie.

6798 )
 Zdenerwowana :-)data: 26.02.2009, godz: 15:28, IP: 129.12.200.50

Jacek, nie ma sprawy.

6797 )
 Samotna i opuszczona, lat 49data: 26.02.2009, godz: 15:00, IP: 89.108.223.64


Dziękuję wszystkim za dobre słowo, kiedy mąż odszedł do innej po półtora roku, ona go opuściła i wtedy to zrobił. zabił się. Jego rodzina oczywiście obwinia mnie, że nie zrobiłam nic, ale to nie jest prawda. Stałam i patrzyłam jak rozpada się moja rodzina, to oni nic nie zrobili mam tu na myśli jego rodziców, a teraz pretensje do mnie. To prawda mam syna, mamy ze sobą bardzo dobry kontakt, ale ja nie chcę go obarczać moimi problemami. Bardzo przeżył nasze rozstanie a potem śmierć, teraz po prawie roku doszedł do siebie, uczy się i normalnie żyje. A cóż ja ?, przeraża mnie samotność. Modlę się za niego, wiem, że powinnam mu wybaczyć, ale jeszcze tak naprawdę to chyba nie potrafię, choć bardzo się staram. Zycie jest okrutne, a kobiety potrafią być naprawdę podłe, ona wiedziała, że jest żonaty, ale wcale jej to nie przeszkadzało.

6796 )
 Konrad, lat 26data: 26.02.2009, godz: 14:55, IP: 212.191.71.173

Moje postanowienia wielkopostne:
1.Udało mi się- wczoraj przeżyłem cały dzień tylko o wodzie. Bez jedzenia. No i warto pościć- dzisiaj czuję się odnowiony, oczyszczony, świeży...
2.Nie będę oglądał TV ( w tym: transmisji sportowych- mecze Ligi Mistrzów, skoków narciarskich, itd...)
3.Nie będę wchodził na żadne strony internetowe (oczywiście nie wliczając w to portali typu adonai.pl czy bosko.pl czy stron, które są niezbędne w mojej pracy)
4.Nie będę jadł słodyczy, nie będę słodził cherbaty, ba, będę pił tylko wodę.
5.Nie wipiję nawet łyka napoi alkoholowych (palić to i tak nie palę)

6. Będę się więcej modlił.
7. Skorzystam z sakramentu spowiedzi.
8. Będę więcej czytał biblii.
9. Będę uczęszczał na drogę krzyżową w każdy piątek wielkiego postu
10.Postaram się o uczynki miłosierdzia w stosunku do potrzebujących.

Nie wiem na ile mi to wyjdzie. Niestety, zwykle tak jest, że o ile na początku trwa się w swoich postanowieniach, o tyle w miarę upływu czasu jest trudniej.

6795 )
 Paweldata: 26.02.2009, godz: 14:49, IP: 80.244.134.54

do Moniki, równiez uwazam jak- Kobieta- ze musisz dokonac wyboru.
Ta relacja Cię zmienia... także Twoja wiara moze ulec spłyceniu, oby wątpliwosci były żródłem wzrostu w wierze, ale jesli przestajesz wierzyć to nie warto. i podonbie jak karina uwazam co to za mężczyzna ktory mówi o nałogu, sexie za pieniadze , nie chodzi tu o żadną szczerość, to raczej powód do wstydu. gdyby przynal ze to jego problem, a on mówi jak ktoś wyjątkowy bo zyje bez " ograniczen" i bez wymagań. Ta jego szczerosc do niczego nie prowadzi , nie buduje..ale tylko miesza. Z kim przystajesz takim się stajesz,nie dziw się ze oddalasz się od Boga.

6794 )
 pdata: 26.02.2009, godz: 14:21, IP: 83.30.241.208


Modlitwa kierowcy
O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą Życia - proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.6793 )
 pogodnadata: 26.02.2009, godz: 14:11, IP: 83.30.241.208

Drodzy żródełkowicze, skąd taka nerwowa atmosfera ? może napiszecie cos o waszych zainteresowaniach, pasjach ? jakiś miód na serce ? wystarczy że mamy kryzys gospodarczy, czas osłodzic sobie życie.....innym tematem(...)
Ja np; Uwielbiam Kameleony!!! Dziwne jest to, że jak widzą mnie osobiście, to barwa jest jednolita, natomiast jak się odwracam, to przyjaciele mowią mi, że kameleon mieni sie wszystkim barwami tęczy, oni nie mogą sie połapać jaki kolor najbardziej lubi :))))
A wbrew pozorom, ma naprawde prostolinijną naturę, wystarczy trochę intuicji :)
pozdrawiam ciepło w ten lodowaty dzień :)
szczególnie pozdrawiam KOCHANYCH ŚLEDCZYCH moze jednak sie polubimy ? :)

6792 )
 JACEK "TYGRYSEK "data: 26.02.2009, godz: 13:10, IP: 195.189.142.58

DO spokój na forum . . MASZ RACJĘ PRZEPRASZAM TYCH KTÓRYCH MOŻE ŚWIADOMIE LUB NIEŚWIADOMIE ZDENERWOWALEM SŁOWAMI PISANYMI. SZCZEGÓLNIE PRZEPRASZAM TO OSOBĘ ZDENERWOWANĄ . SORY . .

6791 )
 bdata: 26.02.2009, godz: 12:33, IP: 79.187.215.97

Miałam ciężkie chwile w życiu, do tego dochodziły kolejne problemy. Zaczęłam się bać. Pytałam : Boże , dlaczego nikt mi nie pomoże gdy potrzebuję pomocy , choc ja wciąż pomagam innym. Nagły niespodziewany bieg zdarzeń, pomyłkowy kontakt.. sprawił , ze sytuacja rozwiązała się pomyślnie.
I jak tu nie wierzyć w to , że Bóg nas słyszy.
Szkoda że częściej nie reaguje, widać tylko w tym chciał by było tak jak proszę.

6790 )
 do Moniki lat 22data: 26.02.2009, godz: 12:12, IP: 80.48.166.113Polecam odmawianie "Modlitwy uwolnienia" - ks. G. Amorth, i także inne...
przyjaźń może być także zła, a zdobyte zaufanie jest ważnym stopniem aby człowiek doznał dalszego upadku, należy nazwać pewne rzeczy po imieniu, a człowiek zwłaszcza z problemami potrzebuje pomocy, jeśli jej sam chce, nic na siłę.

Chyba łatwo być "szczerym" ale czy nie kryje się za tym ... pycha, czy szczerość to powiedzenie komuś swoich czynów, bo przecież nie "grzechów"...

Chyba jest tak, że w chwilach trudnych pojawiają się "pseudo przyjaciele" - takie wilki w owczej skórze, i czasem niestety im ulegamy...


Proszę o modlitwę za tamtego człowieka, on jej potrzebuje, tak jak Łaski nawrócenia.

6789 )
 JACEK "TYGRYSEK "data: 26.02.2009, godz: 10:54, IP: 195.189.142.54

DO OPUSZCZONEJ . . MUSI WIĘC PANI MODLIĆ SIĘ ZA DUSZĘ MĘŻA. RÓŻANIEC. KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. MSZA ŚWIĘTA. . MUSI PRZEBACZYĆ JEMU . SOBIE. TEJ KOBIECIE . WTEDY WRÓCI SPOKÓJ SERCA. MODLĄC SIĘ O ULECZENIE RAN I Z NIENAWIŚCI. . CZAS GOI RANY ALE BEZ MODLITWY I PRZEBACZENIA BĘDZIE ZŁYM KOSMETYKIEM. MODLITWA MUSI BYĆ. A PO JAKIMŚ CZASIE MUSI PANI SAMA ZDECYDOWAĆ CZY BYĆ W SAMOTNOŚCI CZY SZUKAĆ MIŁOŚCI. TO ZALEŻY OD PANI. ŻYCZĘ SPOKOJU DUCHA .

6788 )
 kobietadata: 26.02.2009, godz: 10:43, IP: 83.26.127.172

Do Monika:
Poznałam jakieś pół roku temu mężczyznę, sytuacja była prawie dokładnie taka jak u Ciebie, tyle że ja raczej nie myślałam o nim w kategoriach mężczyzny, z którym mogłabym się związać. Rozumiem dokładnie to, że odczuwasz w jakimś sensie współczucie i że widzisz w nim coś więcej niż człowieka, który źle postępuje, raczej człowieka samotnego i z problemami, który sobie już w tym wszystkim nie radzi.Tylko różnica między mną a Tobą jest taka, że nie był on zagrożeniem dla mojej wiary, owszem sprawił, że dużo o tym myślałam, ale nie zachwiało to moim fundamentem w życiu. Rozmawialiśmy dużo, stało się coś odwrotnego niż u Was- on się nawrócił, na dzień dzisiejszy jego życie wygląda całkowicie inaczej. Problem jest w tym, że wg. mnie dla Ciebie ta relacja jest na chwilę obecną trochę za ryzykowna, spędzasz czas z kimś, kto nie wniesie tak naprawdę w Twoje życie nic wartościowego, a napewno nie sprawi, że będziesz szczęśliwa, a jednocześnie jesteś zniechęcona do wiary i pewnie jakoś nie spieszy Ci się, żeby ją pogłębiać i bardziej o nią zadbać , co wg. mnie powinnaś właśnie zrobić w takiej sytuacji. Monika, dla mnie sprawy są czarne albo białe, na Twoim miejscu usiadłabym i zastanowiła się, co ja tak naprawdę myślę, jakie wartości cenię i tego się trzymała, również w rozmowach z nim, zanim uwierzysz w 100% w to co on mówi. Wiem, że czasem ciężko znaleźć porządny argument w rozmowie z osobą, która jest bardzo przeciwna nauce kościoła, przerabiałam to, ale w takich sytuacjach może rzeczywiście lepiej się nie narażać na jego wpływ. Powodzenia!

6787 )
 JACEK "TYGRYSEK "data: 26.02.2009, godz: 10:22, IP: 195.189.142.52

DO samotnej . . WIE PANI, MYŚLĘ ŻE MĄŻ PANIĄ OPUŚCIŁ BO BRAK MU BYŁO WIARY . MIŁOŚCI. BYĆ MOŻE BARDZIEJ KOCHAŁ ŚWIAT I JEGO POZADLIWOŚĆ- TU KOBIETY INNE NIE POWINNY ROZBIJAĆ ZWIĄZKÓW MAŁŻEŃSKIEGO BO TO CIĘŻKI GRZECH. . CZASU SIĘ NIE COFNIE . . ALE MOŻE PANI POMÓC MĘŻOWI PRZEZ MSZĘ ŚWIĘTE . MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ, SZCZEGÓLNIE PO MSZY ŚW. RÓŻANIEC MA DUŻĄ MOC ZA ZMARŁYCH DUSZ W CZYŚĆCU . MUSI PANI TEŻ PRZEBACZYĆ JEMU TE KRZYWDY URZĄDZONE . MODLIĆ SIĘ

6786 )
 Isia, lat 21data: 26.02.2009, godz: 10:20, IP: 85.112.212.92

Do opuszczonej i samotnej:
Witam!
A długo po tym jak mąź od Ciebie odszedł popełnił samobójstwo? To dość dziwna sprawa,ale skoro odszedł od Ciebie i inna kobieta też mu nie wystarczała to uważam, że w nim tkwił kłopot. A kto Cie obwinia? Jego rodzina?
Samej mi trudno się pogodzić z życiem, jednak widzę, że Ty masz jeszcze gorsza sytuację ode mnie,bo nic nie możesz zrobić, czasu cofnąć się nie da,ale piszesz, że masz syna. Czy nie czujesz, że on jest Twoim oparciem? Z pewnościa jest mu także źle,bo najpierw odejście ojca, a teraz jego strata na zawsze, ale czy nie możecie się wspierać, nie ma między wami tak silnej relacji?
Wracając do tego,co wcześniej napisałam, nie uważam,abyś ppowinna czuć się winna. Liczę, że jakaś radość spotka Cię niedługo i wynagrodzi cierpienia.
Pozdrawiam serdecznie

6785 )
 Prosze o spokoj na forumdata: 26.02.2009, godz: 10:13, IP: 213.17.128.2

Uwaga, warto zastanowic sie i pomyslec nad doborem słów na forum ADONAI.PL Forum nie powstało po to by ranić i wzajemnie się tłuc, ale po to by wymieniać zdania i "posłuchać" innych wartościowych opinii. Sznujmy sibie nawzajem i rzucajmy sie obelgami....zdenerwowana troszke spokoju, Jacku wyluzuj...życie jest piekne :)

6784 )
 *data: 26.02.2009, godz: 09:39, IP: 93.105.175.163

Piotrze,
wreszcie Ktoś- Ty, mądrze napisał o sytuacji Moniki.

6783 )
 Piotrdata: 26.02.2009, godz: 09:23, IP: 193.200.120.225

Moniko, 22 - muszę przyznać, że ten chłopak jest przynajmniej szczery i uczciwy - stawia sprawy tak, jak one wyglądają. Nie udaje, jak wielu "wierzących", że wierzy. Seks traktuje tak, jak wielu "wierzących", ale przynajmniej ma odwagę, by to przyznać - czego niestety brakuje wielu innym. Dlatego ma u mnie za to plus.
Nie oznacza to, że się zgadzam z tym, co robi i jak żyje, ale przynajmniej wiem, z kim mam do czynienia. Czy kogoś krzywdzi? Przede wszystkim siebie - z tego, co piszesz wynika, że ma problem z przeżywaniem swojej seksualności, a prostytucja chociażby, jest raczej objawem aniżeli powodem problemów. A czy krzywdzi innych? W moim przekonaniu trudno dać jednoznaczną odpowiedź - każdą relację "on-ktoś inny" trzeba by rozpatrywać indywidualnie - inaczej popadlibyśmy w nadmierne uproszczenia i uogólnienia. Choć trzeba sobie jasno powiedzieć, że problemy z przeżywaniem własnej seksualności, czy też jakiekolwiek inne problemy jednostki - prędzej czy później nie pozostają obojętne dla otoczenia, zwłaszcza, gdy pogłębiają się relacje jednostki z otoczeniem.
Co do Moniki sprawa też nie jest prosta, jak zresztą sama przyznaje. Sprawa się tym bardziej komplikuje, że jednak chyba coś zaiskrzyło, mimo, że nie jesteście razem.
Jeżeli sama uważasz, że tracisz wiarę właśnie przez niego - zapytaj siebie, co jest ważniejsze - wiara czy on? Trwając w tym dziwnym związku/relacji wiele nie wskórasz - świata nie zbawisz, jemu najpewniej też nie pomożesz, ale najpewniej sobie zrobisz krzywdę. Nawet nie dlatego, że być może stracisz wiarę, ale dlatego, że będziesz w relacji z człowiekiem, który z racji problemów z sobą, będzie niszczył osoby dookoła, w tym Ciebie. Jednak to Twoje życie i Twoja decyzja.

6782 )
 JACEK "TYGRYSEK "data: 26.02.2009, godz: 09:09, IP: 91.203.96.55

DO MONIKI . . ZROBISZ JAK UWAŻASZ . JA NIE CHCE NIKOMU MIESZAĆ I SIĘ W TRĄCAĆ W UCZUCIA . . MIŁOŚĆ LUB ZAUROCZENIE MAJĄ RÓŻNE DROGI. . A U WAS NIE WIEM CO JEST ALE TO NIE MOJA SPRAWA. . A DOBRO I ZŁO ZNAJDZIESZ WSZĘDZIE TU NA ZIEMI . . NIE OMINIEMY TEGO . LUDZKIE CHARAKTERY SĄ RÓŻNE . DORADZE CI MODLITWĘ A W TWÓJ ZWIĄZEK SIĘ NIE WTRĄCAM . KAŻDY MA TAKIE SAME SPRAWY NA GŁOWIE GDY JEST Z KIMŚ I SIĘ ZASTANAWIA. MÓDL SIĘ . UFAJ I NIE UPADAJ . PA

6781 )


Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2014 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej