Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Źródełko
...czyli o darze rozmowy...


Porozmawiajmy ze sobą

[ Pokaż ]
[ Dodaj wpis ]


[ Pokaż ]
[ Dodaj wpis ]

[<<] [<] [7] [8] [9] [10] [11] [12] (13) [14] [15] [16] [17] [18] [19] [>] [>>]

Chcesz prosić o modlitwe? Zapraszam do odwiedzenia [ Skrzynki Intencji ]

Uwaga:
Od 4 kwietnia 2011 r. wpisy kierowane do działu "Poznajmy się" można zamieszczać na stronie www.dla-samotnych.pl
Życzymy Wam owocnych relacji na nowej stronie. Kasia i Tomek
 alana181, e-mail: alana181@wp.pldata: 03.07.2015, godz: 09:14, IP: 83.23.61.23

Do Żródełkowicz

Jak dla mnie wstyd to jest oceniać innych nie znając ich sytuacji trochę dziwne że śmiesz się nazywać katolikiem .Nie sądz innych bo sam będziesz sądzony

27082 )
 alana181, e-mail: alana181@wp.pldata: 03.07.2015, godz: 08:28, IP: 83.23.61.23

Do Żródełkowicz
Tak dla wyjasnienia bo widzę ze lubisz rozkręcać niepotrzebne afery ,nie mieszkam sama tylko z partnerem jest od urodzenia niepełnosprawny na rencie socjalnej to jest 672,31zł.naprawdę myślisz że po dokonaniu opłat zostaje majatek na zycie a i jeszcze jeśli chodzi o rece i nogi to owszem mam zdrowe ale z sercem problemy wiec nie osadzaj mnie jak nie wiesz ja nikogo nie zmuszam na siłe jeśli ktoś zechce to pomoże i pamiętaj każdy może kiedys potrzebować pomocy nie zawsze wszystko w zyciu się układa tak jak byśmy chcieli a co do marketów owszem moze i przyjmują ale po pierwsze trzeba znać się na obsłudze kas fiskalnych,po drugie trzeba byc zdrowym a w przypadku problemów z sercem raczej watpliwe zeby lekarz medycyny pracy mi podpisał i po trzecie nie sugeruj mi ze jestem leniwa ja przez ostatnie prawie 14 lat zajmowałam się sparaliżowana Matką a to wcale nie jest lekka praca .Widzę że z łatwością przychodzi Ci ocenianie innych ale wierz mi sa jeszcze dobrzy ludzie na swiecie więc daruj sobie te zbędne komentarze jak ktoś będzie chciał pomóc to pomorze.Pamietaj los potrafi się nagle odwrócić

27081 )
 alana181, e-mail: alana181@wp.pldata: 03.07.2015, godz: 06:48, IP: 83.23.61.23

Do Żródełkowicz
Nie znasz mojej sytuacji więc nie oceniaj to po pierwsze poza tym skąd możesz wiedzieć jaka jest moja sytuacja zdrowotna No i Tobie to chyba komputer jest potrzebny do tego ze by kogoś oczerniać .Tak to prawda prosiłam juz o pomoc ale Ty człowieku nie znasz i nie znałeś mojej sytuacji

27080 )
 madzialenka, lat 29data: 03.07.2015, godz: 00:00, IP: 89.67.161.128

Witam!
rany! chyba kolejny raz w życiu mam ochotę wygadania się przed ludźmi... kiedyś mi to pomogło.. licze że i tym razem przyniesie ulgę..

otóż:
28.06 o godzinie 4:57 (jak na złość dzień przed moimi urodzinami) zmarł mój wieloletni przyjaciel, był po ciężkiej operacji guza mózgu, operacja była w piątek (26.06) udała się. i wydawałoby się silny, młody organizm - a jednak zmarł w niedziele :(
próbuje się ogarnąć ale jest cieżko.. natomiast wiem, zdaje sobie z tego sprawę, że Radek teraz jest teraz szczęśliwy..

a mi pozostają smutek i łzy..

27079 )
 jacek42data: 02.07.2015, godz: 08:24, IP: 178.42.91.164

ROZKOSZ DLA JEGO SERCA
------------------------------------------------------------
David Wilkerson

Jezus radował się nami zanim świat powstał. On oczekiwał tego, że zamieszka w nas. Radował się z tego, że przylgniemy do Niego, a odrzucimy innych. Będziemy szukać Go codziennie i spędzać z Nim najlepszy czas. On będzie dzielił się nami Swoimi tajemnicami, a my otworzymy przed Nim nasze serca. Będziemy rozkoszować się Jego drogami, szukać Jego słowa, jako objawienia Jego sprawiedliwości i będziemy drżeć z powodu objawień, które Jego Słowo nam przyniosło.

Biblia wyraźnie mówi, że Jezus oczekiwał, iż będzie z nami mieszkał. Czy spełniasz Jego oczekiwanie? On oczekiwał, że spędzi w relacji z tobą całe twoje życie; czy ta intymność z Nim wzrasta? Czy może zaniedbujesz Go całymi dniami?

Twój Oblubieniec chce cię pociągnąć bliżej Siebie. On chciał otworzyć Swoje serce dla ciebie, byś miał z nim słodką społeczność każdego dnia. Chciał ci pokazać wiele rzeczy, których nikt inny nie widział. On chce kształtować twoje życie i widzieć w tobie owoc Ducha. Chce zabrać twoje słabości, obawy i uczucie, że się nie nadajesz.

Za to miałeś być rozkoszą Jego serca – przez twoje łzy, twoją intymność, twoje oddanie. Twoje słowa do Niego miały być słowami oblubienicy: „W jego cieniu pragnę odpocząć, gdyż jego owoc jest słodki dla mego podniebienia” (Koh 2:3). „Daj mi oglądać swoje oblicze, daj mi usłyszeć swój głos” ( 2:14).

Sama myśl o relacji z tobą powodowała radość Chrystusa na długo przed stworzeniem świata. Teraz przyszedł czas, by cieszyć się tą relacją, którą może lekceważyłeś. Masz czas na oglądanie telewizji, zakupy, Internet, ogród – ale nie masz czasu dla Jezusa. Chcę cię zapytać, czy wierzysz, że On zamieszka w sercu oblubienicy, która jest Nim znudzona? Dlaczego miałby mieszkać w kimś, kto nie ma czasu, by przebywać z Nim, rozmawiać z Nim i słuchać Go?

Jest takie mocne ostrzeżenie: Jezus nie zamieszka w tych, którzy Go ignorują lub zaniedbują. Możesz się sprzeciwiać, „”Ale ja kocham Pana. Ja nie odwróciłem się do Niego tyłem.” Prawda jest taka, że jeżeli zaniedbałeś modlitwę i Jego Słowo – jeżeli nie masz osobistej, intymnej relacji z Nim – to przyznajesz, „Moje czyny świadczą, że nie mam żywej miłości do Jezusa. Moja rodzina, kariera i osobiste pragnienia są na pierwszym miejscu.

27078 )
 alana181, e-mail: alana181@wp.pldata: 02.07.2015, godz: 06:00, IP: 83.25.152.158

Do Katarzyna Anna
Ja Kasiu mieszkam 60 km od Bydgoszczy bo jak mieszkałabym w samej Bydgoszczy to pewnie bym coś znalazła no ale pojawiła się szansa na pracę tutaj ale niestety od połowy sierpnia dopiero wiec to jeszcze trochę czasu a jakoś żyć trzeba choć i tak już nabawiłam sie anemi.Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko

27077 )
 zrodełkowiczdata: 02.07.2015, godz: 02:05, IP: 78.133.237.117

dominik albo jesteś przyglupem albo tylko takiego udajesz, jeśli Alana ma kablowke to IP nie jest zmienne, piszesz z dwóch komputerow masz dwa różne nr IP. Swoja droga po co jej komputer jak nie potrafi skutecznie poszukać sobie pomocy lub pracy. Poza tym juz rok temu była ta sama spiewka. Markety wciąż szukają ludzi na kasę, nie rozumiem czegoś w zupełności. Poza tym kobieta w wieku 43 lat, która jak myślę ma dwie zdrowe ręce i nogi prosi o jedzenie, trochę wstyd. Czy "Alana" mieszka sama? Mam wiele wątpliwości i nijak do tej sytuacji ma się miłość bliźniego. Nie ma co agresywnie podejmować tematu, gdy każdy swobodnie może wypowiadać swoje uwagi. niewygodne słowa i taka spina od milosiernych katolikow.brawo.27076 )
 Beatadata: 01.07.2015, godz: 11:22, IP: 83.10.79.192

czasami dobra spowiedź przynosi wiele radości.. choć tak się jej boimy..

ale charyzmatyk o Witko powiedział ze spowiedź to najlepszy egzorcyzm.. to trybunał miłosierdzia...

wstyd, lęk..też potrzebny , obnażamy się ze swojej slabosci.. musimy powiedziec prawdę..najtrudniej prawdę o sobie samym wypowiedzieć.. przyznać jak nisko upadłem..

ale jaka potem radość serca.. cenniejsza nad wstyd.. obawy co ktos pomyśli.. skoro sam Jezus w osobie księdza nam odpuszcza i rzeczywiście tam jest..
więc myślmy że to Jezus tam siedzi a "zaslania sie tylko kapłanem", tak mowila św Faustyna

pomyślmy ile by dała dusza potępiona żeby mogła skorzystać z trybunału miłosierdzia.. trudno sobie wyobrazić, gdyby miała szansę wrocić na ziemię.. jak one nam zazdroszczą tej na zawsze utraconej szansy........

a my.. tak łatwo kapitulujemy, owijamy w złote papierki.. odkładamy lub rozstrząsamy na czynniki pierwsze...

jesli to trybunał łaski, to biegnijmy w tę stronę.. nawet z najgorszymi grzechami i wstydem.. wstyd oczyszcza duszę...

idźmy po wolność.. bo bez spowiedzi jest dzis cięzko żyć.. tak świat kusi..

jeden ksiadz powiedział że dziś czystość jest praktycznie niemożliwa ..gdyby nie ciągła modlitwa komunia św..on by nie wytrwał jako ksiądz..

jesteśmy sfrustrowani, zmęczeni.. zagonieni.. i szukamy w przyjemności.. czasem w przejedzeniu.. lub w wygodnictwie.. , rozrzutności.. bo zycie cięzkie to sobie trzeba ulżyć..
zycie zawsze było ciężkie i jeszcze cięższe.. gdy ludzie po wojnie jedli same ziemniaki... raz dziennie i umierali z głodu..

przepraszajmy Boga za grzechy... i nie bójmy się spowiedzi.. miło usłyszeć Synu odpuszczają się Twoje grzechy idź w pokoju...

bo nam cięzko odpuscic tak bezinteresownie.. zranienia, złośliwosc innych.. długo wałkujemy temat..niechęć do kogoś...

a Bóg mocą kapłana rozgrzesza..... obyśmy to umieli docenić..póki czas na ziemi...
czas nawrócenia.. czas łaski...

lepiej byc czujnym bo każdy będzie mia swoj osobisty koniec świata.. moze to być za rok, za 5 lat a może juz jutro...

czas to miłośc.. czas to ostatnia deska ratunku... czasem bezpowrotna..

27075 )
 Marianka, lat 27, e-mail: marysia_211@wp.pldata: 01.07.2015, godz: 08:16, IP: 82.145.222.186

Beatko;)

jest dużo prawdy w tym co napisałaś bo sama pochodzę z rodziny gdzie nikt nie mówił że mnie kocha ani nikt nie nauczył mnie kochać...

Od 9 miesięcy jestem w związku małżeńskim. I kosztuje to dużo pracy nad sobą na związkiem... Ale juz wiedzę efekty. Wiele rzeczy nawet tych zlych wynosi się z domu i zmienić to w życiu jest ciężko. Ale wkońcu zaczynam czuć radość nawet z tych drobnych rzecz. W domu zawsze było i jest narzekanie na wszystko nawet ja ciągle slyszalam że nic nie umiem itp itd. Ja zaczelam doceniać i dziękować. Dla swojego zdrowia urwałam kontakt z rodzina ale to nie znaczy że mam żal do nich wybaczyłam im i nawet modlę się za nich. Spotkanie z nimi przytłacza mnie i wzbudza poczucie winy.

Pięknie opowiada o tym o. Adam Szustak - o rodzicach.
Polecam tego kapłana i jego kazania niesamowity człowiek wiele zmienił w moim życiu.

I jeszcze jedno gdyby nie Bóg nie dala bym rady. On zmienił mnie i moje serce;-)
On dużo może trzeba mu tylko zaufać i oddać mu się a on juz nas po prowadzi:)

27074 )
 Marianka, lat 27, e-mail: marysia_211@wp.pldata: 01.07.2015, godz: 08:15, IP: 82.145.222.186

Beatko;)

jest dużo prawdy w tym co napisałaś bo sama pochodzę z rodziny gdzie nikt nie mówił że mnie kocha ani nikt nie nauczył mnie kochać...

Od 9 miesięcy jestem w związku małżeńskim. I kosztuje to dużo pracy nad sobą na związkiem... Ale juz wiedzę efekty. Wiele rzeczy nawet tych zlych wynosi się z domu i zmienić to w życiu jest ciężko. Ale wkońcu zaczynam czuć radość nawet z tych drobnych rzecz. W domu zawsze było i jest narzekanie na wszystko nawet ja ciągle slyszalam że nic nie umiem itp itd. Ja zaczelam doceniać i dziękować. Dla swojego zdrowia urwałam kontakt z rodzina ale to nie znaczy że mam żal do nich wybaczyłam im i nawet modlę się za nich. Spotkanie z nimi przytłacza mnie i wzbudza poczucie winy.

Pięknie opowiada o tym o. Adam Szustak - o rodzicach.
Polecam tego kapłana i jego kazania niesamowity człowiek wiele zmienił w moim życiu.

I jeszcze jedno gdyby nie Bóg nie dala bym rady. On zmienił mnie i moje serce;-)
On dużo może trzeba mu tylko zaufać i oddać mu się a on juz nas po prowadzi:)

27073 )
 KS, e-mail: furkurus@gmail.comdata: 30.06.2015, godz: 22:09, IP: 94.13.38.156

Do zrodełkowicz.

Między nami chrześcijanami. Lepiej nie wyciągać za szybko pochopnych wniosków i opinii. Sprawdziłem z ciekawości numery IP użytkownika alana181 i faktycznie prawie za każdym razem się różnią. Tylko że z tego naprawdę nic nie wynika. Dlaczego?
Eksperyment dla wszystkich użytkowników piszących na tym forum - sprawdźcie swoje wpisy i porównajcie numery IP. Najlepiej widać to u najbardziej zaangażowanych forumowiczów - ich numery IP też się nie zawsze zgadzają. Nie sądzę, aby wszyscy pisali za każdym razem z różnych komputerów i miejsc. Wyjaśnienie może być prozaiczne (moja hipoteza badawcza): wpisy zamieszczane przez użytkownika w tym samym dniu mają ten sam numer IP, różnią się, gdy daty są inne.

Wiem, że czasy mamy takie, że jesteśmy coraz bardziej podejrzliwi w stosunku do bliźnich, szczególnie gdy ktoś prosi nas o pomoc przez internet, ale zachowajmy odrobinę dobrej woli i szacunku do siebie nawzajem. Jak nie możemy wspomóc kogoś materialnie, to może chociaż wysilmy się i wskażmy bezpośrednie miejsca (linki mile widziane), gdzie alana181 może otrzymać realną pomoc w swojej okolicy. Nie zapominajmy także oczywiście o modlitwie za siebie nawzajem, jak przystało na prawdziwą chrześcijańską rodzinę :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

PS. Dla wszystkich forumowiczów:
"Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem." Lb 6, 24-26

27072 )
 As, lat 31data: 30.06.2015, godz: 18:17, IP: 95.49.34.114

Id nic nie znaczy, np neostrada zmienia je co 24h.

27071 )
 dominikdata: 30.06.2015, godz: 17:37, IP: 164.127.20.250

źródełkowicz - typowy przygłup z ciebie. Tez mam różne IP - istnieje coś takiego jak zmienne IP, to raz. Dwa - inne IP wcale nie świadczy o tym ze ktoś ma 2 urządzenia. Kolejna sprawa - nie wiesz nawet czy osoba jest właścicielem urządzenia z którego pisze.

Poza tym to już nie te czasy kiedy internet i komputer to był wydatek kilkuset PLN więc takie rady zachowaj dla siebie. Najtańszy internet to obecnie wydatek 20-30 PLN / mies. w porównaniu do żywności, na którą trzeba wydać minimum 150 PLN / mies. na osobę - jak widzisz to już nie ta skala porównawcza. Używany PC wraz z monitorem to również wydatek ok 100 PLN.

Sprzedaż urządzenia i odcięcie się od takiego medium jakim jest internet w tych czasach, gdzie 80% ogłoszeń o pracę w tym kraju zamieszczanych jest w internecie to szczyt głupoty.

27070 )
 incognito90, lat 25, e-mail: ingocnito90@op.pldata: 30.06.2015, godz: 17:21, IP: 77.89.110.85

Potrzebuje pomocy, modlitwy, rozmowy, spojrzenia z boku... nie daje rade, jest mi bardzo ciężko. Proszę o kontakt na maila.


27069 )
 Artiidata: 30.06.2015, godz: 13:19, IP: 93.181.137.177

Zawsze sie radujcie. 1 Tes 5,16 :)

27068 )
 alana181, e-mail: alana181@wp.pldata: 30.06.2015, godz: 03:30, IP: 83.11.251.130

Do Żródełkowicz

Mam jeden komputer i żadnego tableta więc nie wiem skąd różne IP a to że wogóle mam internet to tylko dlatego bo ja nie płacę rodzina obok ciągnie też łacze odemnie i to oni płacą więc przykro mi że ktoś mnie ocenia nie znając sytuacji

27067 )
 Katarzyna Anna, e-mail: katarzynah1986@gmail.comdata: 29.06.2015, godz: 23:53, IP: 176.101.131.49

Alana, czy próbowałaś rozsyłać swoje CV? Bydgoszcz to niemałe miasto. Choćby po marketach, biedronkach itp? Nie jest to wymarzona praca, ale zawsze masz już świadczenia i regularną pensje. Przeglądasz regularnie ogłoszenia na różnorakich portalach? Może potrzebujesz pomocy w poszukiwaniu pracy? Stworzeniu CV?

27066 )
 zrodełkowiczdata: 29.06.2015, godz: 14:45, IP: 78.133.237.117

Alana piszesz, ze jesteś głodna, widzę,ze masz różne nr IP. SPrzedaj jeden komputer czy tablet i będzie na chleb.

27065 )
 alana181, e-mail: alana181@wp.pldata: 29.06.2015, godz: 07:04, IP: 83.21.214.3

Do Katarzyna Anna okolilice bydgoszczy

27064 )
 Katarzyna Anna, lat 28, e-mail: katarzynah1986@gmail.comdata: 28.06.2015, godz: 14:05, IP: 176.101.131.49

Do Alana.
Z jakiej miejscowości jesteś?

27063 )
 Tamtejszy, lat 73, e-mail: powislanczyk@yahoo.comdata: 27.06.2015, godz: 19:07, IP: 72.225.196.88

Imię Boga: JESTEŚ!

27062 )
 ALKA, e-mail: aureliakowalik1973@wp.pldata: 27.06.2015, godz: 18:39, IP: 5.226.116.20

Witam wszystkich źródełkowiczów!Będzie mi miło jeżeli ktoś do mnie napisze.

27061 )
 Beatadata: 27.06.2015, godz: 13:04, IP: 83.10.159.107

nikt tak nie potrafi kochać czlowieka calkowicie tylko Bóg..

czasami myslimy ze druga osoba zapelni nasza potrzebe miłości.. niestety nawet idealna połówka tego nie zrobi bo nie jest samą miłością i ma swój egoizm.

Niektorzy tez tworza wizję szczęsliwego pożycia małżenskiego, wyjdź za mąż , bo jak zostaniesz sama bedziesz nieszczęsliwa itp.. jak sie to ma do rzeczywistosci?
widzę ze często osoby samotne bywaja szczęsliwsze (choc w jakis sposób tez cierpią) niz te w małżenstwach i potem jest na odwrót, że te zazdroszczą samotnym i z rozrzewnieniem wspominaja wolność przedmalżeńską..

Do małżenstwa trzeba byc bardzo dojrzałym i jeszcze zakasać rękawy.. bo szczęście - spelnienie nie przyjdzie wraz z zawarciem slubu, ale po samozaparciu i jak ktos powiedzial , liczy sie Ty nad moje ja..
Jesli ktos był nie kochany przez ojca.. lub matkę. ma duzo zranień z dziecinstwa bedzie mu trudno byc szczęsliwym w małżenstwie, bo do stworzenia zdrowej relacji dojrzewa się już od dziecka ..
jeśli czegos nie otrzymałaś/eś, to nie mozesz tego dać drugiej osobie.
Chwała tym, którzy to zrozumieli i podjęli jakąś wspolną terapię... uzdrowienie... zwracając uwage na niezdrowe mechanizmy wyniesione z domu... którzy nad tym pracują..
ale jesli to działa tylko w jedna stronę, to druga osoba sie męczy w związku...
i szybko zniechęca..będzie musiała mieć wiele cierpliwości..

Jesli masz ogromną potrzebę miłości i złe wspomnienia najpierw popracuj nad relacją do Boga- Ojca.. uzdrawiaj się, przebacz rodzicom..

wykonaj cieżką pracę nad zmianą trudnej strony swej osobowości(znajdź te cechy)..

zbliżaj sie do Boga.. adoruj Najśw Sakrament.. daj się kochac Bogu najpierw..i przebacz Bogu za to jakie miałeś życie.. Jeśli pokochasz Boga sercem..a nie tylko rozumem( bo tak Cie wychowali).. to będzie ci łatwiej otworzyć się na miłość człowieka i tę miłośc dawać....... a to wcale nie jest takie łatwe bez pokory i szczerego oddania się Bogu..który bedzie uczył nas miłości bezinteresownej ale zdrowej, służby, bo małżeństwo to służba wzajemna..która nie składa się z samych przyjemności..słuzba zawsze kosztuje i na piekne owoce czasem trzeba poczekać

27060 )
 Artiidata: 27.06.2015, godz: 09:34, IP: 93.181.137.177

Kto szuka przyjaciela bez wad, pozostanie bez przyjaciela. przyslowie wschodnie

27059 )
 alana181@wp.pl, lat 43, e-mail: alana181@wp.pldata: 27.06.2015, godz: 09:25, IP: 83.20.56.182

I znowu głodna dorywcza praca na 3 dni 50 zł ale to nie starczyło na długo błagam pomózcie choć jakiś makaron to mi wystarczy by żyć jeśli ktoś się zdecyduje to całą sytuację opiszę w meilu

27058 )
 karol , e-mail: karolk7890@gmail.com data: 26.06.2015, godz: 07:25, IP: 94.197.120.221

Smutno mi ...

A WIEKUISTY widział, że na ziemi wzmogła się niegodziwość człowieka i wciąż tylko niegodziwe są jego knowania oraz zamysły serca.
6:6 Wtedy WIEKUISTY pożałował, że utworzył człowieka na ziemi; więc ubolewał w Swoim sercu.
6:7 Zatem WIEKUISTY powiedział: Zgładzę z oblicza ziemi ludzi, których stworzyłem; tak człowieka, jak i bydlę; tak robactwo, jak i ptactwo nieba; bo żałuję, że je stworzyłem... Ks Rodzaju


Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię bo czas jest krótki...

27057 )
 Beatadata: 25.06.2015, godz: 12:46, IP: 83.5.250.166

rekolekcje dla osób z problemem NIEPŁODNOŚCI
:
http://cadr.redemptor.pl/lubaszowa/rekolekcje-dla-malzenstw-z-problemem-nieplodnosci/

27056 )
 Włodek, lat 32data: 24.06.2015, godz: 21:15, IP: 176.108.134.110

do DarkAngel

gdy człowiek jest zakochany to wszystko przysłania mu cały świat..masz prawo być kochana i każdemu życzę by był kochany..Bóg nas kocha mimo że popełniamy masę błędów i błędnych wyborów..najważniejsza jest szczerość..dobrze gdy uczymy się i wyciągamy wnioski czy to z naszego błędnego rozumowania czy to z błędnych związków..niektórzy nie chcą się uczyć i z jednego związku wchodzą w drugi z tymi samymi błędami, krzywdząc siebie i innych..niestety tak jest to nie jest ani moja ani Twoja wina, to ten ktoś ma problem i powinien się z nim uporać..z góry mówię człowiek sam nie da rady, potrzeba łask ,mądrości i wszelkich potrzebnych darów(modlić się o nie)..a te może dać Bóg..trzeba także pozbyć się egoizmu i postawić Boga na pierwszym miejscu..Bóg chce zawsze naszego dobra choćby nam się wydawało inaczej..poza tym nie każdy nadaje się do małżeństwa..i wiek nie ma tu znaczenia bo dorosłość to wzięcie odpowiedzialności za siebie ,a w małżeństwie także za żonę ,i w małżeństwie Ty przed moje Ja..miłość to nie ślepe zauroczenie, zakochanie czy wygodnictwo..to wiele szczęścia i odpowiedzialności przed którym nie da się uciec..
Święty Józefie pomóż wszystkim zbolałym sercom szczególnie samotnym i cierpiącym..
Boże błogosław nam zdrowiem i wszelkimi potrzebnymi darami..
Chwała Ojcu i synowi i Duchowi Świętemu jak była na początku teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
PS: sam też bardzo cierpiałem i sporo dotarło do mnie po przeczytaniu''Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą''..to nie jest reklama polecam chociaż raz przeczytać tę książkę.
Aktualnie czytam książkę Anselm Grün ''Dotyk Bożej miłości" i zapowiada się ciekawie.

Z Panem Bogiem :)

27055 )
 Tomek, lat 34, e-mail: tomasz.budzen@gmail.comdata: 24.06.2015, godz: 20:19, IP: 164.126.214.127

Cześć, od dłuższego czasu zmagam się z samotnością i stało się to już dla mnie nie do zniesienia, więc chętnie bym z kimś pokorespondował. Interesuję się przede wszystkim filozofią współczesną i poezją. A obecnie mieszkam w Trójmieście.

27054 )
 nietoperekdata: 22.06.2015, godz: 20:25, IP: 89.67.31.81

"Jedynie miłość zdolna jest zespolić żywe istoty tak, by się nawzajem uzupełniały i rozwijały gdyż tylko ona odwołuje się to tego co w nich najgłębsze" (P.T. De Chardin)

27053 )
 Kasia33, lat 33data: 22.06.2015, godz: 20:12, IP: 89.67.31.81

Miłość nie szuka wad ani zalet, Ona po prostu jest! Mężczyzna ma prawo być zagubiony a kobieta kochać!

27052 )
 BWdata: 22.06.2015, godz: 11:26, IP: 83.10.75.254

do taka jedna
tez mam to samo.. dzis rzadko kto jest zdolny do tego by wziasc chorego partnera.. bo jest to wyrzeczenie, służba a dzis uczy sie hedonizmu, egoizmu. Trzeba sie duzo modlic do sw Jozefa o takiego czlowieka ale nie brac na sile jak sie juz ktos pojawi i nas zechce... to nie o to chodzi.. żeby złapać kto nas zechce.. bo tak sie mozna przejechać, trzeba z tą osoba rozmawiać, dostrzec stosunki w rodzinie, wiadomo pod wplywem uczuc druga osoba zrobi wszystko dla niej , ale potem jak opadna uczucia fascynacji wszystko wyjdzie.. więc trzeba rozwagi i odpowiedzialnosci... nic na siłe..

27051 )
 Łukasz, lat 31, e-mail: lukasz84rok@wp.pldata: 22.06.2015, godz: 08:11, IP: 78.11.131.207

Bardzo proszę o modlitwę w intencji mojej mamy Teresy o uwolnienie z toksycznego związku oraz o szczęście w miłości poznanie nowego partnera oraz o dobrego męża
Pozdrawiam Łukasz

27050 )
 Łukasz, lat 31, e-mail: lukasz84rok@wp.pldata: 22.06.2015, godz: 07:52, IP: 78.11.131.207

https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/taskList?regionId=28

27049 )
 Łukasz, lat 31, e-mail: lukasz84rok@wp.pldata: 22.06.2015, godz: 07:45, IP: 78.11.131.207

http://jezusnastadionie.pl/logowanie

27048 )
 karol , e-mail: karolk7890@gmail.com data: 22.06.2015, godz: 06:44, IP: 92.40.249.168

Psalm 116

Miłuję, dlatego, że WIEKUISTY wysłuchał mój głos oraz moje błagania,
116:2 że skłonił ku mnie Swe ucho; oto będę Go wzywał dopóki moje dni.
116:3 Ogarnęły mnie bóle śmierci, nawiedziły mnie męczarnie grobu, ucisk i smutek mnie dościgły.
116:4 Ale wzywałem Imię WIEKUISTEGO: Zechciej BOŻE i ocal moją duszę.
116:5 WIEKUISTY jest litościwy i sprawiedliwy, nasz Bóg jest miłosierny.
116:6 WIEKUISTY strzeże prostodusznych; byłem biedny, a wspomógł mnie.
116:7 Wróć moja duszo do swojego spokoju, bo BÓG się ulitował nad tobą.
116:8 Wybawił moją duszę od śmierci, moje oko od łez, a moją nogę od upadku.
116:9 Będę chodził przed WIEKUISTYM w Krainach Życia.
116:10 Wierzyłem, kiedy wołałem: Jak bardzo jestem biedny.
116:11 W mojej trwodze powiedziałem: Wszyscy ludzie są zawodni .
116:12 Czym odwdzięczę się WIEKUISTEMU za wszystkie dobrodziejstwa względem mnie?
116:13 Podniosę czarę zbawienia i będę wzywał Imienia BOGA.
116:14 Spełnię BOGU me śluby, wobec całego Jego ludu.
116:15 Drogą jest w oczach BOGA śmierć Jego świętych.
116:16 O WIEKUISTY, ja przecież jestem Twoim sługą, synem Twej służebnicy, bo rozwiązałeś moje pęta.
116:17 Tobie składam dziękczynną ofiarę oraz wzywam Imienia BOGA.
116:18 Moje śluby spełniam BOGU wobec całego Jego ludu.
116:19 W przedsionkach domu WIEKUISTEGO, w twoim wnętrzu, Jeruszalaim. HALLELUJA!

27047 )
 karol , e-mail: karolk7890@gmail.com data: 21.06.2015, godz: 17:59, IP: 92.40.248.162

Jak słyszę jak ludzie rozmawiają o Bogu sprowadzajac Jego do swoich wyobrażeń to płakać mi się chce , znalazłem tą mowę WIEKUISTEGO w Iz 40, 4-31 i jak czytam to kolana same mi się uginaja

Głos woła na puszczy: Oczyśćcie drogę WIEKUISTEGO, na stepie prostujcie ścieżkę naszego Boga.
40:4 Każda dolina niech się podniesie, a każda góra lub wzgórze zniży; niech krzywizny staną się wyrównane, a łańcuchy gór doliną.
40:5 Bo majestat WIEKUISTEGO się objawi, a wszelka cielesna natura S razem to zobaczy, że mówiły usta WIEKUISTEGO.
40:6 Głos woła: Wołaj! A inny odpowiada: Co mam wołać? To: Wszelka cielesna natura jest trawą, a każdy jej wdzięk jak polne kwiecie.
40:7 Usycha trawa, więdnie kwiat, kiedy na niego wieje wiatr WIEKUISTEGO; zaprawdę, ten lud jest trawą.
40:8 Usycha trawa, więdnie kwiat, ale słowo naszego Boga trwa na wieki.
40:9 Wejdź na wysoką górę, cyońska zwiastunko; potężnie podnieś twój głos, zwiastunko Jeruszalaim! Podnieś oraz się nie obawiaj, powiedz miastom Judy: Oto wasz prawdziwy Bóg!
40:10 Oto z mocą nadchodzi Pan, WIEKUISTY, a Jego ramię za niego włada! Oto z Nim jest Jego nagroda, a przed Nim Jego odpłata!
40:11 Jako Pasterz będzie pasł Swoją trzodę, w Swym ramieniu zgromadzi baranki i na Swym łonie je poniesie; karmiące troskliwie poprowadzi .
40:12 Kto swoją garścią zmierzył wody, a niebiosa rozmierzył piędzią; kto ujął miarą ziemski proch, zważył na wadze góry, albo wzgórza na szalach.
40:13 Kto pokierował Duchem WIEKUISTEGO oraz był mężem Jego rady; tym, co Go oświecił?
40:14 Kogo się radził, aby Mu dodał rozumu, nauczył Go ścieżek porządku, posiadł wiedzę oraz wskazał Mu drogę umiejętności?
40:15 Oto narody – jak kropla z wiadra, wyliczone na szalach jak proszek; zaś wyspy unosi jak pyłek.
40:16 Liban nie wystarczy na opał, a jego zwierzyna nie starczy na całopalenie.
40:17 Wszystkie narody są przy Nim jak nicość; są poczytane przez Niego jako cząstka próżności i marności.
40:18 Więc do kogo chcecie porównać Boga i jaką podobiznę Mu przeciwstawić?
40:19 Czy ów posąg, który odlewa rzeźbiarz, a złotnik oprawia złotem i przyozdabia srebrnymi łańcuszkami?
40:20 Albo podarunek, co naraża na niebezpieczeństwo? Bo wybiera się drzewo, które by nie próchniało i szuka się zdolnego rzemieślnika, by przygotował trwałą rzeźbę.
40:21 Czyż nie wiecie? Czy nigdy nie słyszeliście? Czy wam tego nie powiedziano od początku? Czy nie rozumiecie podstaw ziemi?
40:22 Ten, który zasiada nad kręgiem ziemi i nad jej mieszkańcami, podobnymi do szarańczy; który rozpościera niebiosa jak tkaninę i rozpina je do mieszkania jak namiot
40:23 On to obraca władców w nicość i unicestwia sędziów ziemi.
40:24 Jak gdyby nigdy nie byli osadzeni, jakby nie mieli potomstwa, a ich pień nie zakorzenił się w ziemi; zaledwie na nich powiał – a już usychają i wicher unosi ich jak źdźbło.
40:25 Do kogo Mnie chcecie porównać, bym był do niego podobny – mówi Święty.
40:26 Podnieście ku wysokości wasze oczy i zobaczcie – kto to stworzył? Ten, co wyprowadził niezliczone ich zastępy, a wszystkie wzywa po imieniu; przed pełnym sił oraz potężnym mocą nic się nie ukryje.
40:27 Czemu powiadasz Jakóbie i mówisz Israelu: Moja droga jest zakryta przed WIEKUISTYM, a ma sprawa nie dochodzi do mego Boga.
40:28 Czy nie pojąłeś? Czy nigdy nie słyszałeś? WIEKUISTY jest Bogiem wiecznym, Twórcą krańców ziemi; On nie ustanie, ani się nie zmęczy; nie do poznania jest Jego mądrość.
40:29 Znużonemu użycza pokrzepienia, a bezsilnemu dodaje mocy.
40:30 Spracują się chłopcy i strudzą, a młodzieńcy potkną i upadną;
40:31 ale odświeżają siłę ci, co ufają WIEKUISTEMU; wznawiają loty jak orły, biegają i się nie trudzą; idą naprzód i się nie nużą.

Bądź uwielbiony Wielki Panie gdyż na Twoje imię wszystkie stworzenia oddadzą Ci pokłon. Adonai Echad , Adonai Elochienu.

27046 )
 Artiidata: 21.06.2015, godz: 14:56, IP: 93.181.137.177

Slodsza od wina jest Twoja Milosc. Piesni nad Piesniami.

27045 )
 Artur "Artii" Wnęk, lat 40, e-mail: artur_wnek@op.pldata: 19.06.2015, godz: 21:51, IP: 93.181.137.177

Jesli Bog cie wspomaga, ktoz cie potepi? Iz 50,9

27044 )
 As, lat 31data: 19.06.2015, godz: 21:23, IP: 95.49.251.161

DarkAngel

A ja sądzę że jesteś wpływowa na niektóre gesty, zagrywki, bo mówiąc że ta osoba jest osobą dobrą (w porządku, sympatyczną) to wiesz mi o niczym nie świadczy. Sądzę że mogłeś się przywiązać do faceta, ale ciężko porównywać te dwa zagadnienia, miłość i przywiązanie bo podobnie człowiek tęskni, a wtedy wiem że seks nie ma tutaj nic do rzeczy więc dla mnie mowa i komentarze o seksie są zbyteczne.
Proponuje zrobić rachunek sumienia, zrobić analizę, za i przeciw.
No i zapomnieć o nim, bo to dla ciebie jest historią już, a życie płynie dalej...
27043 )
 Aggie, lat 30data: 19.06.2015, godz: 16:43, IP: 91.108.161.18

Przepraszam, powinno byc 'uwieRZ' w porzednim wpisie...ponisly mnie emocje ;)

27042 )
 Aggie, lat 30data: 19.06.2015, godz: 15:40, IP: 91.108.161.18

Dark Angel,

Pomijajac juz nawet kwestie wiary...On Cie nie kocha, taka jest prawda i im szybciej to zaakceptujesz tym szybciej zacznie sie proces gojenia ran. Mezczyzna, ktory kocha kobiete nie zeni sie z inna (z rozsadku czy nie) bo nie wyobraza sobie zycia z kims innym niz jego ukochana. Z tego co piszesz to jemu nigdy specjalnie na Tobie nie zalezalo, dlatego budowal mor, ograniczal kontakt i ZENI SIE Z INNA! Wiem, ze teraz to praktycznie niemozliwe ale uwiez mi, najlepsze co Ci sie moglo przydazyc to jego odejscie bo tym samym stworzyl on miejsce dla kogos kto naprawde bedzie Cie kochal. Przeprasza, ze bez polskich znakow, pisze z zagranicy :)

27041 )
 PBdata: 19.06.2015, godz: 13:32, IP: 62.203.25.200

Bardzo proszę o modlitwę w intencji pewnej dziewczyny.

27040 )
 taka_jedna, e-mail: myszkab1990@wp.pldata: 17.06.2015, godz: 20:33, IP: 89.230.133.117

Witam. Jestem dwudziestokilkuletnią dziewczyną. Ostatnie lata mojego życia to zmaganie się z problemami zdrowotnymi i wynikającą z nich głęboką depresją. Chciałabym poznać jakiegoś chłopaka, który zaakceptowałby mnie taką, jaka jestem. Dodam, że nigdy nie szukałam nikogo na siłę - uważałam, że miłość pojawi się sama. Niestety, mimo upływu czasu, ciągle się nie pojawia. Gdyby ktoś miał ochotę porozmawiać, to moje gg: 54393369. Pozdrawiam ciepło :)

27039 )
 orchideadata: 17.06.2015, godz: 17:10, IP: 78.133.237.117

Doradztwo, insynuacje na tzw. końskie kopyto, każdy coś dosypie, ale bez sensu.
Zgadzam się tylko w tym momencie, ze dziewczyna popełniła błąd na samym poczatku. Rozwodnik nie jest dobrym materialem na męża, nigdy. Jak dla mnie nie ma tematu i taka osoba jest bez szans. Ale z drugiej strony czasem miłość potrafi zablokować rozum, a potem pozostaje cierpienie. Wszytko bez sensu i ucieczka w ślepa uliczkę.

27038 )
 DarkAngeldata: 16.06.2015, godz: 18:10, IP: 77.114.107.220

Dziękuje za wpisy i porady. Tak, analizowałam Naszą znajomość "rozumem" wiele razy....to jest naprawdę dobry człowiek i nie żałuję żadnego dnia znajomości choć wiele emocji za mną a jeszcze więcej przede mną. Tak, wiem, ze małżeństwo z rozwodnikiem odbiera "szansy" na Sakrament, ale ja przez to nie przekreślam nikogo, w życiu różnie się układa i każdy ma prawo do szczęścia i Miłości. Póki co leczę rany i jeszcze długo będę płakać....rozum swoje a serce swoje.
Dziękuję, pozdrawiam
P.S. adres mailowy jest stary i nie tworzony na zasadzie "złego" skojarzenia.

27037 )
 Artiidata: 16.06.2015, godz: 17:56, IP: 93.181.137.177

"Najwieksza pulapka i najskuteczniejszym atakiem szatana jest sfera seksualnych zniewolen - w szczegolnosci mlodych ludzi" Ks.Gabriel Amorth - "Wyznania Egzorcysty"

27036 )
 karol , e-mail: karolk7890@gmail.com data: 16.06.2015, godz: 13:06, IP: 94.197.120.156

DarkAngel

Dołączam się do przedmowczyn, i dodam coś z Pisma Św raczej poświadczenie Twojej sytuacji gdyż teraz do Ciebie należy wybór czy się czegos nauczylas, wybaczylas sobie i jemu czy dalej będziesz trwać w uporze złego i uzalaniu się nad sobą. Czyżbyś nie wiedziała że ktokolwiek oddala swoją żonę i wiąże się z inną cudzolozy? A jeśli oddalona bierze dopuszcza się cudzolustwa?
Jakże możemy Ci tu pomoc oprócz postawienia Cie w prawdzie.

"uciekaj od grzechu jak od węża, gdy bowiem zblizysz się ukasi Cię"

JEDEN JEST TYLKO PAN JEZUS CHRYSTUS (J 14,6)

27035 )
 Asdata: 15.06.2015, godz: 22:52, IP: 95.49.249.162

Też tak uważam to samo, co Gosia napisała.
Miałem tak samo, ale od 2 strony.
Otwórz oczy.

27034 )   
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej