Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2018 r. od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski


     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   

Wasze komentarze:
 jadwiga: 08.12.2015, 12:21
 Maryja błagam o wiarę , trzeźwość ,zdrowie psychiczna ,dobra prace i założenie katolickiej rodziny dla syna Tomasza i uleczenie z nałogów dla Henryka i łaskę wiary i miłośc dla całej rodziny , dobra prace dla zięcia Pawła .
 K: 08.12.2015, 12:18
 Módlmy się o nawrócenie i zmianę zachowań Księży w Polsce, ponieważ co chwilę ktoś odwraca się od Kościoła z powodu ich zachowań.
 Joanna: 08.12.2015, 12:18
 Matko Najświętsza w Tobie cała moja nadzieja, proszę Cię, błagam ze łzami w oczach o pomoc, wsparcie w rozwiązaniu konfliktów w mojej rodzinie a przede wszystkim o zdrowie dla wszystkich jej członków, szczególnie dla mojej mamy (proszę Cię nie opuszczaj jej w tych ciężkich dla niej chwilach, błagam Cię o jej uzdrowienie, niech zrozumie, że chcemy jej dobra), pomóż tacie dostrzec jego błędy i miłość nas wszystkich do jego osoby, proszę o jego nawrócenie, proszę Cię także o zdrowie i błogosławieństwo dla mojej córki, o pomoc w zdaniu matury i wyborze odpowiedniej uczelni i mądrość w podejmowaniu życiowych decyzji, proszę Cię matko o pomoc w znalezieniu pracy dla mojego męża oraz o zdrowie dla niego i dla mnie bo Matko sama wiesz w jakiej teraz jestem emocjonalnej rozsypce, proszę Cię również o zdrowie dla mojego rodzeństwa i ich rodzin. Proszę Cie o radość życia, pogodę ducha, miłość i zrozumienie dla całej mojej rodziny. Wierzę z całego serca, że nie opuścisz nas w potrzebie o Matko Najświętsza. Bóg zapłać.
 Marta: 08.12.2015, 12:15
 Najcudowniejsza Mateńko proszę o zdrowie dla mojej rodziny i pomoc dla mojego syna. Niech Twoja siła i otucha pozwoli mu pokonać przeciwności. Niech znajdzie sens i radość życia oraz spokój. Dla mojej mamy zdrowia i siły, dla taty zdrowia i wyciszenia, dla córki zdrowia i błogosławieństwa bożego, dla męża pomoc w znalezieniu pracy, zdrowia, odnalezienie czułości w moim małżeństwie. Mam nadzieję, że nasza córeczka, która odeszła od nas jest w Twoich ramionach droga Matko szczęśliwa. Przepraszam za grzechy i jeszcze raz błagam o pomoc dla mojej zagubionej rodziny.
 Katarzyna: 08.12.2015, 12:15
 Święta Mamo, moja Królowo, proszę Cię o nawrócenie dla Sławka i jego rodziny, o nawrócenie Ewy i potomstwo dla niej, proszę o nawrócenie Emilii i jej męża. Dziękuję Ci że jesteś tak dobra i pełna godności.
 K: 08.12.2015, 12:15
 Módlmy się o nawrócenie i zmianę zachowań Księży w Polsce, ponieważ co chwilę ktoś odwraca się od Kościoła z powodu ich zachowań.
 JOLA: 08.12.2015, 12:14
 PROSZĘ CIĘ MATECZKO O OPIEKĘ DLA MOJEJ RODZINY I CAŁEGO ŚWIATA.
 Ela: 08.12.2015, 12:13
 Matko Boża proszę o łaskę nawrócenia mojego syna i wyrwania z nałogu narkotykowego o powrót do prawdziwego życia
 ika: 08.12.2015, 12:11
 Matko proszę Cię o łaskę macierzyństwa - o zdrowie dla dziecka oraz dla mnie i całej mojej rodziny, a także o łaskę nawrócenia dla mojego męża...
 RENATA: 08.12.2015, 12:11
 Matko proszę o łaskę zgody w rodzinie i nasze nawrócenie
 Jola: 08.12.2015, 12:10
 Matuchno moja kochana, moja najwierniejsza powierniczko i wspomożycielko dziękuje Ci za wszystkie łaski, jakich doznałam od Ciebie i Twego syna ja i moja rodzina. Proszę Cię o uzdrowienie duchowe i fizyczne dla mnie, mojego męża , moich córek, rodziców i siostry z rodziną. Uwolnij nas od lęków, spraw byśmy z wiarą i pogodą ducha szli przez życie.Proszę o wzajemną miłość , zrozumienie i pojednanie.Postaw na drodze moich córek dobrych, prawych i wierzących mężów, aby mogły stworzyć pełne miłości rodziny.Proszę również o pogodną starość dla moich rodziców oraz życie wieczne dla zmarłych z naszych rodzin i zmarłych przyjaciół.Nie pozwól Maryjo, abym kiedykolwiek odwróciła się od Ciebie i Twego Syna. O to też proszę dla moich córek i męża.
 kasia: 08.12.2015, 12:10
 Matko przenajświętsza,jestem grzesznicą,bluzniącą na Jezusa,kościól w momentach załamania,kiedy życie znowu mnie doświadcza ale mimo wszystko wierze w Twoją łaskę i prosze Cie o zdrowie dla moich dzieci,szczególnie dla chorego na autyzm synka i o zdrowie dla kruszynki którą nosze pod sercem oraz wygraną walkę WZDSOON,bo to jest dla mnie być albo nie być,błagam opiekuj się nami i daj mi siłe do walki
 matka: 08.12.2015, 12:01
 Mateczko proszę Cię o uwolnienie mojego syna z uzależnienia od alkoholu i narkotyków oraz opiekę nad naszą rodziną.
 AGNIESZKA: 08.12.2015, 11:56
 Matko Najświętsza proszę łaskie i o obdarowanie nas potomstwem na które tak długo z mężem czekamy .
 A. : 08.12.2015, 11:53
 Maryjo kochana wiem, że każdego dnia Jesteś ze mną i z moimi najbliższymi i proszę Ciebie gorąco Bądź z nami nadal. Przepraszamy Cię za nasze zaniechania i zaniedbania. Dziękuję Tobie Mateczko bardzo za Twoje gorące matczyne serce, łaski płynące z Twego serca oraz za to, że otaczasz nas Swoją opieką. Proszę Cię Maryjo błogosław mojej rodzinie, proszę Cię o miłość i zdrowie w rodzinie.
 Dorota: 08.12.2015, 11:52
 Matko Najukochańsza proszę o potrzebne łaski dla moich bliskich.Powierzam Ci ich wszystkich,Ty wiesz co najbardziej im potrzeba.Proszę o dar nawrócenia dla nich i dla mnie. Niechaj Pan Bóg króluje w naszym życiu i kieruje naszymi sprawami. Dziekuje Ci .
 Anna;8.12.2015: 08.12.2015, 11:52
 Matko prosze Cię o zdrowie dla całej rodziny,a szczególnie o powrót mojej córki do wiary,prosze Cię też w sprawie Tobie dobrze wiadomej.Mateczko miej w opiece nasz zakład pracy i dopomóż by ludzie pracujący w nim się szanowali.Bądz zawsze z nami o Mateczko nasza;Nie Opuszczaj Nigdy Nas
 Tomasz: 08.12.2015, 11:51
 Matko kochana proszę cię o zdrowie psychiczne dla mnie, żebym pokonał nerwice Ra na zawsze. Daj siłę tym co walczy z ta choroba. Czuwaj nad moim związkiem, żeby nam się udało w życiu i żebyśmy się pobrali i mieli potomków z moja dziewczyna. Daj siłę i wyzdrowienie cioci która choruje na raka. Daj siłę całej mojej rodzinie. nawrócenia tych którzy zabladzili. Bądź ze mną i moja rodzina do końca życia. Kocham cię
 Turbo: 08.12.2015, 11:50
 Dziękuje Panu Bogu za wszystko co dobrego mnie w życiu spotkało i przepraszam za grzechy , złe uczynki i myśli !!!
 matka: 08.12.2015, 11:49
 Matko Boża,proszę Cię o opiekę nad moją rodziną...o zdrowie dla moich dzieci, męża i mnie-aby choroba której nie pozbędę się ,nie bardzo mi dokuczała,a guz nie powiększał się...proszę o poprawę w sprawach wiary...o ufność w Miłosierdzie...całej mojej rodziny i dziękuję za już otrzymane łaski.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej