Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Otwarci na miłość – jak pokonać bariery Otwarci na miłość – jak pokonać bariery
ks. Krzysztof Grzywocz, Monika Gajda, Marcin Gajda
To konferencja, która zatrzęsie światem Twoich relacji, a z gruzów dotychczasowych przekonań pomoże zbudować piękne i trwałe więzi z innymi ludźmi i z Bogiem. Audiobook „Otwarci na Miłość” wskaże Ci drogę do przełamywania wewnętrznych barier i udowodni, jak ważne jest otwarcie na drugiego człowieka. Dowiedz się, jak rozwijać kontakt z własnymi uczuciami, jak słuchać uważnie drugą osobę i co zrobić, by odpowiedzialnie kochać! ... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Barbara: 08.12.2013, 12:23
 O Matko Niepokalana proszę o łaskę zdrowia dla moich bliskich rozwiązanie trudnych problemów rodzinnych błogosławieństwo i wszystkie łaski potrzebne dla mojej rodziny.
 Asia: 08.12.2013, 12:20
 Proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla mojego męża
 Weronika: 08.12.2013, 12:19
 Matko Najświętsza w godzinie Łaski proszę Cię o błogosławieństwo dla mojej całej rodziny.Proszę Cię szczególnie wejrzyj na moją starszą córkę , teraz kiedy jest w trudnym wieku dojrzewania.Przepraszam za moją słabą wiarę.Proszę pamiętaj o moich prośbach.
 Stanisław: 08.12.2013, 12:17
 Matko Niepokalana proszę Cię o łaskę zdrowia dla syna Szymona. Otocz swoją matczyną opieką naszą rodzinę. Wspieraj tych, którzy Go leczą i się Nim opiekują.
 teresa: 08.12.2013, 12:17
 proszę o łaskę uzdrowienia dla mojego syna Pawła
 lidia: 08.12.2013, 12:14
 Maryjo proszę cię o opiekę nad moją rodziną nad moimi kochanymi synkami i mężem który bardzo ciężko pracuje. Błagam cię Maryjo o uzdrowienie mojego synka z autyzmu wiem Matko że ty wszystko możesz błagam cię otocz go płaszczem swojej opieki i miłosierdzia. Proszę cię także o zdrowie i błogosławieństwo dla naszej całej rodziny NIE OPUSZCZAJ NAS MATKO KOCHANA.
 Jadwiga: 08.12.2013, 12:14
 Matko Najświętsza proszę o Łaskę uzdrowienia z mojej choroby, o wstawiennictwo u TWOJEGO SYNA JEZUSA CHRYSTUSA, o DARY DUCHA ŚWIĘTEGO. MATUCHNO wysłuchaj mojej prośby.
 Wierna : 08.12.2013, 12:13
 Matko Boska udziel wszelkich łask ,dla całej rodziny ,,proszę o łaskę uzdrowienia dla chorych dzieci ,miej je w swej opiece .Proszę o łaski wyzwolenia z nałogów dla najbliższych .Proszę o łaskę zdrowia dla wszystkich którzy tego potrzebują ,o łaskę nawrócenia ,o łaskę miłości ..Otocz nas Matko Boska swą opieką ..Kochamy Cię Mateczko Najdroższa...
 boszka 08.12 2013,12.08: 08.12.2013, 12:10
 mateczko kochana uwolnij mojego syna od nalogow prosze cie o zdrowie dla calej rodziny .dziekuje za wszystko.
 Piotr: 08.12.2013, 12:10
 Proszę o nawrocenie taty, moich siostr i brata, ich dzieci i mezow. O zbawienie ich rodzin i mojej, taty, mamy, babć, prababć, dziadków i pradziadkow. Prosze o zdrowie dla taty, moich dzieci, zony i dla mnie. Prosze o wypelnienie innych moich intencji, na co czekam wiele lat. Błogosław nam do końca dni.
 Piotr: 08.12.2013, 12:10
 Proszę o nawrocenie taty, moich siostr i brata, ich dzieci i mezow. O zbawienie ich rodzin i mojej, taty, mamy, babć, prababć, dziadków i pradziadkow. Prosze o zdrowie dla taty, moich dzieci, zony i dla mnie. Prosze o wypelnienie innych moich intencji, na co czekam wiele lat. Błogosław nam do końca dni.
 Ania : 08.12.2013, 12:09
 Matko Ukochana prosze o nawrócenie i radykalną zmianę mojego męża prosze Cię o ten cud tak bardzo Cię kocham i wierzą w Twa Łaskę
 Alina: 08.12.2013, 12:08
 W godzinę łaski proszę Matkę Bożą o uzdrowienie mojego syna Kamila, opiekę nad drogą życiową dla syna Jakuba oraz błogosławieństwo dla całej rodziny.
 Monika: 08.12.2013, 12:08
 Matko Boska, pokornie i z całego serca proszę o łaskę uzdrowienia naszego małżeństwa, o uzdrowienie naszych ran i wszystkiego co chore, o dary Ducha Św., o powrót naszej małżeńskiej jedności. Proszę o łaskę nawrócenia dla mojego męża Tomasza. Maryjo, bądź w naszym domu i w naszych sercach. Amen.
 ewa.m.: 08.12.2013, 12:08
  Maryjo Niepokalanie Poczęta proszę Cię w tej godzinie łaski o miłosierdzie dla mnie, przebacz mi Maryjo, nie zostawiaj mnie samej, wyzwól z tych nałogów, oczyść moje myśli, serce napełnij dobrocią i miłością, daj mi łaskę prawdziwego żalu za grzechy i doMatko Boska proszę Cię o łaski Boże i Duch Świętego dla całej mojej rodziny wyproś u swego syna Jezusa Chrystusa łaskę przebaczenia grzechów dla całej ludzkości i wszystkich nieprzyjaciół Kościoła Świętego aby się nawrócili i wielbili Chwałę Boga . brej spowiedzi św., proszę Cię o pracę dla synaMaryjo zapomnij, Maryjo przebacz, Maryjo nie opuszczaj, Maryjo módl się za nami, Maryjo do Syna Swojego nas prowadź, Amen.
 Anna: 08.12.2013, 12:07
 Matko Boza proszę Cie w godzinie łaski o pomyślne rozwiązanie, o zdrowie dla mnie i całej rodziny, prace dla meza. Dziekuje za dotychczas otrzymane łaski szczególnie za dzieciatko noszone pod serduszkiem
 Piotr: 08.12.2013, 12:07
 Proszę o nawrocenie taty, moich siostr i brata, ich dzieci i mezow. O zbawienie ich rodzin i mojej, taty, mamy, babć, prababć, dziadków i pradziadkow. Prosze o zdrowie dla taty, moich dzieci, zony i dla mnie. Prosze o wypelnienie innych moich intencji, na co czekam wiele lat. Błogosław nam do końca dni.
 Maria: 08.12.2013, 12:06
 Maryjo Niepokalanie Poczęta dziękuję Ci za moją rodzinę ,za wszystkie łaski , które nam wybłagałaś u Twego Syna. Proszę Cię Matko o łaskę uzdrowienia dla naszej córki o opiekę nad chłopcami, aby nasze dzieci założyły szczęśliwe rodziny Ufające Bogu .O Wiarę i Nadzieję. Za wszystkich potrzebujących przez Ciebie Pani proszę o Boże Miłosierdzie. Matko opiekuj się nami.
 Anna: 08.12.2013, 12:05
 Kochana Mamusiu, w tej Godzinie Łaski , proszę Cię - o dar wiary dla Marka, o powrót do Kościoła Gabrieli, Pawła, Łukasza, o jeszcze mocniejsze przybliżenie się do Kościoła Twego Syna Oli,Pawła i ich rodziny - uratuj ich od zagłady, ratuj Barbarę, Kamila i ich rodziny - spraw, aby dali się poprowadzić Twojemu Synowi...
 rodzice: 08.12.2013, 12:03
 Matkę Boża Niepokalanie Poczętą prosimy o łaski potrzebne dla rodziny syna, o zdrowie, pomoc w utrzymaniu pracy, opiekę na każdy dzień i błogosławieństwo, obronę przed złem i przeciwnościami.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej