Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Sztuka uwodzenia własnej żony Sztuka uwodzenia własnej żony
Margaret Hardisty
„Sztuka uwodzenia własnej żony” to książka dla mężów, choć i kobiety przeczytają ją z wielkim zainteresowaniem.

Autorka pisze o tym, czego pragną kobiety i potrafi jasno ukazać, czego tak naprawdę żony oczekują od mężów. Kto jest bowiem bardziej kompetentny, by powiedzieć mężczyznom, co myślą i czują kobiety, niż właśnie jedna z nich?... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Anna: 08.12.2013, 12:05
 Kochana Mamusiu, w tej Godzinie Łaski , proszę Cię - o dar wiary dla Marka, o powrót do Kościoła Gabrieli, Pawła, Łukasza, o jeszcze mocniejsze przybliżenie się do Kościoła Twego Syna Oli,Pawła i ich rodziny - uratuj ich od zagłady, ratuj Barbarę, Kamila i ich rodziny - spraw, aby dali się poprowadzić Twojemu Synowi...
 rodzice: 08.12.2013, 12:03
 Matkę Boża Niepokalanie Poczętą prosimy o łaski potrzebne dla rodziny syna, o zdrowie, pomoc w utrzymaniu pracy, opiekę na każdy dzień i błogosławieństwo, obronę przed złem i przeciwnościami.
 Matka: 08.12.2013, 12:02
 Matko Boża w godzinie łaski proszę o miłosierdzie dla syna Rafała ,aby osoby decydujące w jego sytuacji doznały dobra i były przychylne i życzliwe w opiniach dla niego.Proszę o dobre zakończenie tej sprawy.
 Gabi: 08.12.2013, 12:02
 Kochana Matko proszę Cię o dar wiary dla moich dzieci. Często czuję Twoją obecność w chwilach zwątpienia i smutku. Dziękuję,że jesteś !
 Ja.rk: 08.12.2013, 12:00
 Matko Boża w tej godzinie proszę Cię o błogosławieństwo dla mojej rodziny ,a Ty wiesz najlepiej czego nam brakuje
 Marta: 08.12.2013, 12:00
 Błagam o modlitwę w intencji mojego chłopaka, który zachorował na białaczkę... Błagam o siłę, wiarę, nadzieję, potrzebne łaski i cud uzdrowienia. Niech Bóg wysłucha mojego błagania za pośrednictwem Matki Bożej i innych, których sobie upodobał, a do których również zanoszę tę prośbę. Proszę z całego serca o wsparcie modlitewne... Serdeczne Bóg zapłać!
 Anna: 08.12.2013, 12:00
 Matko Boza proszę Cie w godzinie łaski o pomyślne rozwiązanie, o zdrowie dla mnie i całej rodziny, prace dla meza. Dziekuje za dotychczas otrzymane łaski szczególnie za dzieciatko noszone pod serduszkiem
 Joanna: 08.12.2013, 12:00
 Matko Najświętsza, w tej Godzinie Twego Miłosierdzia, proszę Cię o zdrowie, zgodę w rodzinie i pracę dla syna.
 Elżbieta: 08.12.2013, 11:59
 Matko Najświętsza proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla Piotrusia
 Piotr: 08.12.2013, 11:59
 Matko Najświętsza w tej Godzinie Łaski modlę się za moją rodzinę i za siebie samego oraz za koleżanki Anetę i Monikę.
 Renia: 08.12.2013, 11:58
 NiepokalananMaryjo, dziękuję Tobie, ze dałaś nam Słowo Wcielone Boga Jedynego, za różaniec, za Godzinę Łaski Twojej! Proszę Cię gorąco za nawrócenim całej mojej rodziny, szczególnie za zatwardzałych grzesznikow iłaskę głębokiej wiary dla nich, za uwolnienie Janusza z nałogu alkoholizmu i palenia papier. i szczerą i głęboką wiarę, o łaski dla wszystkich moich sąsiadów i osób mi nieprzychylnych-błogosław im, za wszystkich, którzy polecają się moim modlitwą i za zdrowie p.Tadka. Dziękuję mateńko MARYJO za zdroje Twoich łask tych i codziennych! *KOCHAM CIĘ*
 Elżbieta: 08.12.2013, 11:55
 Matko Najświętsza proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla Piotrusia
 rodzice: 08.12.2013, 11:55
 Matko Najświętsza Niepokalana proszę Cię o laski potrzebne dla syna wyjście z uzależnień i nalogów, powrót do wiary i Boga,zdrowie fizyczne i psychiczne,otrzymanie pracy i zmianę osobowości.
 Elżbieta: 08.12.2013, 11:55
 Matko Najświętsza proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla Piotrusia
 Anna Weronika: 08.12.2013, 11:52
 Matko Boża proszę w tej Godzinie Łaski o zdrowie dla moich rodziców dla męża, dla mnie szczególnie o wyjście z depresji i nerwicy i aby w moim łonie mogły począć się zdrowe i dobre dzieciątka abyśmy z mężem mogli zostać szczęśliwymi rodzicami. Proszę o wiarę i nawrócenie dla wszystkich grzeszników.
 Ania: 08.12.2013, 11:45
 Mamusiu moja kochana, proszę Cię o nawrócenie Dominiki, Jarka,Artura z rodziną i Pawła. Wysłuchaj mojej modlitwy w tej godzinie łaski odzyskania zdrowia dla mnie duszy i ciała. Spraw, żeby we wtorek lekarz powiedział, że jestem zdrowa. Dziękuje Ci mateczko i przepraszam za moją małą wiarę
 Marzena: 08.12.2013, 11:44
 Matko Boża może nie zawsze jestem godna być Twoją i Twego Syna służebnicą , ale wierzę mocno ,że zechcesz wyjednać u Syna Swego łaski potrzebne moim bliskim i mnie. Mateczko Najdroższa proszę o łaskę zdrowia dla moich dzieci, męża, mamy,rodzeństwa i ich rodzin. Proszę o łaskę macierzyństwa dla mojej córki. Proszę również abyś wyleczyła mojego męża z grzech alkoholizmu, a mnie pozwoliła wrócić do dobrego zdrowia.
 tato: 08.12.2013, 11:43
 Proszę Pani uzdrów moje dziecko z autyzmu, pozwól aby trucizna jaką go zaszczepili wyszła z niego i syn powrócił do zdrowia. Pozwól również Pani abyśmy byli szczęśliwi - z Tobą
 Wierny: 08.12.2013, 11:42
 Matko Boża, proszę Cię o uzdrowienie relacji w mojej rodzinie, między rodzicami nawzajem. O jedność w rodzinach i o rozpalenie miłości potrzebnej do budowania nowej rodziny.
 Stanisław: 08.12.2013, 11:42
 Matko Niepokalana proszę Cię o łaskę zdrowia dla syna Szymona. Otocz swoją matczyną opieką naszą rodzinę. Wspieraj tych, którzy Go leczą i się Nim opiekują.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej