Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Kilka myśli o Matce Bożej Kilka myśli o Matce Bożej
ks. Jan Twardowski
Tomik wspaniałych, pełnych kapłańskiej mądrości refleksji o modlitwie. "Modlić się - to pozwolić kochać się Bogu"... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Renia: 08.12.2013, 11:58
 NiepokalananMaryjo, dziękuję Tobie, ze dałaś nam Słowo Wcielone Boga Jedynego, za różaniec, za Godzinę Łaski Twojej! Proszę Cię gorąco za nawrócenim całej mojej rodziny, szczególnie za zatwardzałych grzesznikow iłaskę głębokiej wiary dla nich, za uwolnienie Janusza z nałogu alkoholizmu i palenia papier. i szczerą i głęboką wiarę, o łaski dla wszystkich moich sąsiadów i osób mi nieprzychylnych-błogosław im, za wszystkich, którzy polecają się moim modlitwą i za zdrowie p.Tadka. Dziękuję mateńko MARYJO za zdroje Twoich łask tych i codziennych! *KOCHAM CIĘ*
 Elżbieta: 08.12.2013, 11:55
 Matko Najświętsza proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla Piotrusia
 rodzice: 08.12.2013, 11:55
 Matko Najświętsza Niepokalana proszę Cię o laski potrzebne dla syna wyjście z uzależnień i nalogów, powrót do wiary i Boga,zdrowie fizyczne i psychiczne,otrzymanie pracy i zmianę osobowości.
 Elżbieta: 08.12.2013, 11:55
 Matko Najświętsza proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla Piotrusia
 Anna Weronika: 08.12.2013, 11:52
 Matko Boża proszę w tej Godzinie Łaski o zdrowie dla moich rodziców dla męża, dla mnie szczególnie o wyjście z depresji i nerwicy i aby w moim łonie mogły począć się zdrowe i dobre dzieciątka abyśmy z mężem mogli zostać szczęśliwymi rodzicami. Proszę o wiarę i nawrócenie dla wszystkich grzeszników.
 Ania: 08.12.2013, 11:45
 Mamusiu moja kochana, proszę Cię o nawrócenie Dominiki, Jarka,Artura z rodziną i Pawła. Wysłuchaj mojej modlitwy w tej godzinie łaski odzyskania zdrowia dla mnie duszy i ciała. Spraw, żeby we wtorek lekarz powiedział, że jestem zdrowa. Dziękuje Ci mateczko i przepraszam za moją małą wiarę
 Marzena: 08.12.2013, 11:44
 Matko Boża może nie zawsze jestem godna być Twoją i Twego Syna służebnicą , ale wierzę mocno ,że zechcesz wyjednać u Syna Swego łaski potrzebne moim bliskim i mnie. Mateczko Najdroższa proszę o łaskę zdrowia dla moich dzieci, męża, mamy,rodzeństwa i ich rodzin. Proszę o łaskę macierzyństwa dla mojej córki. Proszę również abyś wyleczyła mojego męża z grzech alkoholizmu, a mnie pozwoliła wrócić do dobrego zdrowia.
 tato: 08.12.2013, 11:43
 Proszę Pani uzdrów moje dziecko z autyzmu, pozwól aby trucizna jaką go zaszczepili wyszła z niego i syn powrócił do zdrowia. Pozwól również Pani abyśmy byli szczęśliwi - z Tobą
 Wierny: 08.12.2013, 11:42
 Matko Boża, proszę Cię o uzdrowienie relacji w mojej rodzinie, między rodzicami nawzajem. O jedność w rodzinach i o rozpalenie miłości potrzebnej do budowania nowej rodziny.
 Stanisław: 08.12.2013, 11:42
 Matko Niepokalana proszę Cię o łaskę zdrowia dla syna Szymona. Otocz swoją matczyną opieką naszą rodzinę. Wspieraj tych, którzy Go leczą i się Nim opiekują.
 Krystyna: 08.12.2013, 11:37
 Matko Boża, dziękuję za wszystko co ostatnio mnie spotyka. Miej mnie w swojej opiece, kieruj moim życiem, wspieraj każdego dnia.
 Aga: 08.12.2013, 11:35
 Kochana Matko Boża..w tą godzinę łaski prosze o zdrowie i pokój we wszytkich domach,prosze o zdrowie dla ludzi dotknietych chorobą nowotworową,oraz prosze pociesz bliskich tych osób.W tą godzine matko prage oddać sie tobie dziekując za każdy dzień zycia który mi dajesz,za zdrowie i spokój na duszy.Nie da sie wszystkiego matko napisacć -tego co się czuje do ciebie..Tą miłość chce okazać własnie matko w tej godzinie...Kocham Cie
 jacek: 08.12.2013, 11:34
 Maryjo, dziękuję za wszystko co Ci zawdzięczam, wysłuchaj tych co Cię proszą.
 maria: 08.12.2013, 11:33
 Matko najdroższa proszę o łaskę wiary dla mojego brata, który od lat jest daleko od Boga i od kościoła. Niech nie zabraknie mu czasu na nawrócenie. Jezu Ufam Tobie.
 Dorota: 08.12.2013, 11:33
 Mamo moja, która mnie tulisz i rozumiesz, dziękuję Ci, że dałaś mi się poznać. Proszę o dar nawrócenia dla moich najbliższych. Wyproś proszę dla nas kolejne dziecko.
 Sylwek: 08.12.2013, 11:29
 Matko Najświętsza proszę cię w godzinę Łaski o dar nawrócenia moich dzieci i powrotu do Twego Syna .O zdrowie dla mojej żony i dla mnie .I dla mojej kochanej Ojczyzny Królestwa Bożego .
 matka: 08.12.2013, 11:26
 Matko Najświętsza proszę CIĘ w godzinie łaski o powrót do zdrowia mojej córki Joanny ,która w chwili obecnej walczy o życie na OIT po odrzuconym przeszczepie trzustki, aby mogła pogodzić się z zaistniałą sytuacją ,aby cała moja rodzina nie załamała się,ale wzmocniła wiarę
 teresa: 08.12.2013, 11:25
 Mateczko Najswietsza Blagam o Laske Uzdrowienia dla mojego syna ,ktory jest w stanie spiaczki od 4 lat ,Blagam Cie Matulo o jedno slowo aby wypowiedzial -mama ,blagam o szczesliwy powrot mego meza zagranicy ,blagam otocz Nas Opieka .prosze o DARY DUCHA SW .
 ewa: 08.12.2013, 11:24
 Maryjo Niepokalanie Poczęta proszę Cię w tej godzinie łaski o miłosierdzie dla mnie, przebacz mi Maryjo, nie zostawiaj mnie samej, wyzwól z tych nałogów, oczyść moje myśli, serce napełnij dobrocią i miłością, daj mi łaskę prawdziwego żalu za grzechy i dobrej spowiedzi św., proszę Cię o pracę dla syna, zdrowie dla wnuków, łaskę zbawienia dla konających i niebo dla dusz w czyśćcu cierpiących; proszę Cię Maryjo o łaski dla męża, o wyzwolenie z alkoholizmu, spowiedź św. i nawrócenie; Maryjo zapomnij, Maryjo przebacz, Maryjo nie opuszczaj, Maryjo módl się za nami, Maryjo do Syna Swojego nas prowadź, Amen.
 ewa: 08.12.2013, 11:24
 Maryjo Niepokalanie Poczęta proszę Cię w tej godzinie łaski o miłosierdzie dla mnie, przebacz mi Maryjo, nie zostawiaj mnie samej, wyzwól z tych nałogów, oczyść moje myśli, serce napełnij dobrocią i miłością, daj mi łaskę prawdziwego żalu za grzechy i dobrej spowiedzi św., proszę Cię o pracę dla syna, zdrowie dla wnuków, łaskę zbawienia dla konających i niebo dla dusz w czyśćcu cierpiących; proszę Cię Maryjo o łaski dla męża, o wyzwolenie z alkoholizmu, spowiedź św. i nawrócenie; Maryjo zapomnij, Maryjo przebacz, Maryjo nie opuszczaj, Maryjo módl się za nami, Maryjo do Syna Swojego nas prowadź, Amen.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] (98) [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej