Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2018 r. od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski


     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   

Wasze komentarze:
 vwmucha: 08.12.2015, 12:30
 O Matko Przenajświętsza. Proszę Cię o dar uzdrowienia dla mnie. Proszę Cię również o zdrowie dla mojej rodziny. Proszę Cię o rozsądne i mądre decyzje podjęte przeze mnie i o łaskę wybaczenia bliźniemu. O wyciszenie i cierpliwość. Proszę Cię miej w opiece mnie i moimi najbliższymi.
 jacek: 08.12.2015, 12:29
 Proszę Ciebie Matko o wsparcie dla Wszystkich na całym Świecie o zdrowie i ulgę dla najbardziej cierpiących o nadzieję dla Tych bez nadziei. Wsparcie dla Księży co by wytrwali w swoich posługach. Proszę również o zdrowie dla Teścia, Taty, Mamy, Teściowej dla mojej ukochanej Żony ,najwspanialszych naszych dzieci AD, dla moich kolegów z pracy. dziękuję
 Kordian: 08.12.2015, 12:29
 O Niepokalanie Poczęta Maryjo, Matko moja, cały jestem Twój Maryjo, Prowadź mnie, Kieruj mną, ze mną Bądź, Proszę Cię bądź łaskawa dla mnie i wszystkich moich bliskich, Tobie ich zawierzam, moją żonę, brata, mamę, teściów, szwagrów i szwagierkę, dziadków, mniej ich w swojej opiece. Proszę o nawrócenie grzeszników. Kocham Cię Maryjo!
 Kordian: 08.12.2015, 12:28
 O Niepokalanie Poczęta Maryjo, Matko moja, cały jestem Twój Maryjo, Prowadź mnie, Kieruj mną, ze mną Bądź, Proszę Cię bądź łaskawa dla mnie i wszystkich moich bliskich, Tobie ich zawierzam, moją żonę, brata, mamę, teściów, szwagrów i szwagierkę, dziadków, mniej ich w swojej opiece. Proszę o nawrócenie grzeszników. Kocham Cię Maryjo!
 Mama: 08.12.2015, 12:28
 O Maryjo Najdroższa proszę o zdrowie dla Naszego Maluszka i szczęśliwe rozwiązanie oraz o łaskę dla całej Rodziny.
 Pragnąca: 08.12.2015, 12:26
 Matko Boża proszę Cię o łaskę zdrowia i sprawności dla całej mojej rodziny. Proszę o opiekę Bożą każdego dnia, o siłę, spokój i głębszą wiarę. Proszę o sprawność o jakiej marzę i o którą proszę licząc i wierząc w otrzymaną łaskę uproszoną u Pana Boga Najwyższego. Proszę o pomyślność dla moich nieprzyjaciół - niech im się wiedzie jak najlepiej, niech będą szczęśliwi. Proszę o wstawiennictwo za moimi zmarłymi dziadkami aby Pan Bóg przyjął ich do siebie na wieczny odpoczynek a także Panią H. Proszę o zaopiekowanie się nad moją koleżanką, której rodzice zmarli, by czuła, że nie jest sama, by poczuła Bożą miłość. By wierzyła i nigdy nie wątpiła więcej. Dziękuję za to co mam i proszę o wspomaganie mnie dalej.
 t: 08.12.2015, 12:25
 Maryjo Pani nasza,Orędowniczko nasza wysłuchaj moich próśb i spraw by moje dzieciątko urodziło się zdrowe a ja i mój mąż wreszcie ujrzeli światełko w tunelu podążając za Tobą.
 Urszula: 08.12.2015, 12:25
 Matko Boża, w godzinie łaski proszę o uwolnienie od nałogów moje dziecko, proszę o nawrócenie dla mego męża i syna,proszę o pomoc w jak najszybszym załatwieniu spraw niezbędnych w celu przyjazdu mojego dziecka z mężem i córeczką do Polski.Proszę o zdrowie dla całej rodziny, a zwłaszcza o zdrowe oczka dla wnuka. Matko Boża proszę i dziękuję za opiekę i wstawiennictwo,Bóg zapłać
 gabrysia: 08.12.2015, 12:23
 Matuchno Ty wiesz co mi najbardziej potrzebne , dlatego tylko proszę umacniaj mnie i pozwól realizować Boży plan względem mnie i mojej rodziny,. Pragnę bezgranicznie powierzyć Ci opiekę nad nami i prosić o błogosławieństwo i Boże Narodzenie w naszych sercach abyśmy umieli żyć na wzór Rodziny Bożej. Modlę się także o przeminę córki która kończy 18 lat oddaję Ci Matuchno wszystkie moje dzieci aby zawsze życie swoje układały razem z Tobą
 Agata: 08.12.2015, 12:21
 Proszę o łaskę przebaczenia wzajemnych uraz w małżeństwie Kasi i Tomka, zgodę , Boże Błogosławieństwo zgrowie dla członków calej rodziny
 Agata: 08.12.2015, 12:21
 Proszę o łaskę przebaczenia wzajemnych uraz w małżeństwie Kasi i Tomka, zgodę , Boże Błogosławieństwo zgrowie dla członków calej rodziny
 Katarzyna: 08.12.2015, 12:21
 Matko Najswietsza blagam Cie o zdrowie dla mojej Corki Marysi i dla mojego Syna Bartlomieja.Opiekuj sie cala nasza rodzina.Dziekuje Ci Matenko,ze czuwasz nad nami.Kochamy Cie.
 ja: 08.12.2015, 12:21
 maryjo prosze cie o brciszka lub siostrzyczke lub bliźniaków bardzo cię o to prosze
 jadwiga: 08.12.2015, 12:21
 Maryja błagam o wiarę , trzeźwość ,zdrowie psychiczna ,dobra prace i założenie katolickiej rodziny dla syna Tomasza i uleczenie z nałogów dla Henryka i łaskę wiary i miłośc dla całej rodziny , dobra prace dla zięcia Pawła .
 K: 08.12.2015, 12:18
 Módlmy się o nawrócenie i zmianę zachowań Księży w Polsce, ponieważ co chwilę ktoś odwraca się od Kościoła z powodu ich zachowań.
 Joanna: 08.12.2015, 12:18
 Matko Najświętsza w Tobie cała moja nadzieja, proszę Cię, błagam ze łzami w oczach o pomoc, wsparcie w rozwiązaniu konfliktów w mojej rodzinie a przede wszystkim o zdrowie dla wszystkich jej członków, szczególnie dla mojej mamy (proszę Cię nie opuszczaj jej w tych ciężkich dla niej chwilach, błagam Cię o jej uzdrowienie, niech zrozumie, że chcemy jej dobra), pomóż tacie dostrzec jego błędy i miłość nas wszystkich do jego osoby, proszę o jego nawrócenie, proszę Cię także o zdrowie i błogosławieństwo dla mojej córki, o pomoc w zdaniu matury i wyborze odpowiedniej uczelni i mądrość w podejmowaniu życiowych decyzji, proszę Cię matko o pomoc w znalezieniu pracy dla mojego męża oraz o zdrowie dla niego i dla mnie bo Matko sama wiesz w jakiej teraz jestem emocjonalnej rozsypce, proszę Cię również o zdrowie dla mojego rodzeństwa i ich rodzin. Proszę Cie o radość życia, pogodę ducha, miłość i zrozumienie dla całej mojej rodziny. Wierzę z całego serca, że nie opuścisz nas w potrzebie o Matko Najświętsza. Bóg zapłać.
 Marta: 08.12.2015, 12:15
 Najcudowniejsza Mateńko proszę o zdrowie dla mojej rodziny i pomoc dla mojego syna. Niech Twoja siła i otucha pozwoli mu pokonać przeciwności. Niech znajdzie sens i radość życia oraz spokój. Dla mojej mamy zdrowia i siły, dla taty zdrowia i wyciszenia, dla córki zdrowia i błogosławieństwa bożego, dla męża pomoc w znalezieniu pracy, zdrowia, odnalezienie czułości w moim małżeństwie. Mam nadzieję, że nasza córeczka, która odeszła od nas jest w Twoich ramionach droga Matko szczęśliwa. Przepraszam za grzechy i jeszcze raz błagam o pomoc dla mojej zagubionej rodziny.
 Katarzyna: 08.12.2015, 12:15
 Święta Mamo, moja Królowo, proszę Cię o nawrócenie dla Sławka i jego rodziny, o nawrócenie Ewy i potomstwo dla niej, proszę o nawrócenie Emilii i jej męża. Dziękuję Ci że jesteś tak dobra i pełna godności.
 K: 08.12.2015, 12:15
 Módlmy się o nawrócenie i zmianę zachowań Księży w Polsce, ponieważ co chwilę ktoś odwraca się od Kościoła z powodu ich zachowań.
 JOLA: 08.12.2015, 12:14
 PROSZĘ CIĘ MATECZKO O OPIEKĘ DLA MOJEJ RODZINY I CAŁEGO ŚWIATA.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej