Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Targ zamknięty. Droga do zbawienia - lekcje Hioba Targ zamknięty. Droga do zbawienia - lekcje Hioba
o. Adam Szustak OP
To konferencja, która całkowicie odrzuca w kąt starotestamentalną zasadę handlowania z Panem Bogiem. O. Adam Szustak na pierwszy plan wysuwa tutaj to, co mamy najcenniejsze, czyli... naszą relację z Bogiem, opartą na wolności. Żeby Ci to pokazać, o. Adam Szustak sięga po historię Hioba i... niemal odwraca ją do góry nogami, ukazując nieznane dotąd spojrzenie. ... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Jolanta: 08.12.2013, 11:07
 Matko Boża, proszę o zdrowie dla mojej Rodziny, Błagam szczególnie o uzdrowienie dla mnie i mojej Synowej Kasi
 renata: 08.12.2013, 11:03
 Najswietsza Matko bardzo CIE prosze w tej godzinie laski dla swiata o uzdrowienie meza z ciezkiej choroby ciala i duszy. O Powrot normalnosci w naszym zyciu o zdrowie dla mnie i syna a takze o nawrocenie .
 Marzena: 08.12.2013, 11:01
 Matko Boża, proszę o łaski uzdrowień duchowych i fizycznych dla osób za które tak często się modlę. Wiem, że moja choroba jest po to, abym odmieniła swoje życie. Proszę o łaskę tak długo wyczekiwanego macierzyństwa.
 Paweł i Wiola: 08.12.2013, 11:00
 Mateczko ukochana ty wiesz jak czekałem na tę godzinę i ona się zbliża. Proszę cię mamuniu kochana naucz nas abyśmy umieli się modlić za innych, aby się nawrócili, W tej godzinie łaski pokornie prosimy o łaskę potomstwa, którego tak bardzo nam brakuje, o zdrowie dla całej naszej rodzinie i przede wszystkim o wiarę.
 Marzena: 08.12.2013, 11:00
 Matko Boża, proszę o łaski uzdrowień duchowych i fizycznych dla osób za które tak często się modlę. Wiem, że moja choroba jest po to, abym odmieniła swoje życie. Proszę o łaskę tak długo wyczekiwanego macierzyństwa.
 Marzena: 08.12.2013, 10:59
 Matko Boża, proszę o łaski uzdrowień duchowych i fizycznych dla osób za które tak często się modlę. Wiem, że moja choroba jest po to, abym odmieniła swoje życie. Proszę o łaskę tak długo wyczekiwanego macierzyństwa.
 ewa: 08.12.2013, 10:57
 Maryjo ukochana Matko nasza proszę Cię o łaskę wiary dla moich synów Sławomira,Przemysława ,brata Mariana o ich nawrócenie ,o wiarę dla wnuczek Sandry Magdaleny Lenki aby zawsze w swoim życiu kroczyły bożymi drogami i były wierne Bogu Krzyżowi i Ewangelii.
 ula: 08.12.2013, 10:56
 Matko Boska proszę o zdrowie i wszystkie potrzebne łaski dla rodziny, a dla mojego małżeństwa o cud poczęcia tak bardzo wyczekiwanego dzieciątka.
 Barbara: 08.12.2013, 10:55
 Matko Boza prosze cie w swieto niepokalanego poczecia, abys dala mi dziecko.
 mama: 08.12.2013, 10:53
 matko ukochana prosze cie o nawrocenie mojego syna o jego powrot do rodziny spraw aby wybaczyl nam a my jemu prosze o laske wybaczenia wzajemnego
 Lucyna: 08.12.2013, 10:52
 Cała jestem Twoja Maryjo! Matko Boża proszę o cud uzdrowienia z nowotworu dla mnie, proszę Cię wysłuchaj mnie, pomóż mi, ratuj! Już teraz dziękuję Ci za wysłuchanie mnie w Godzinie Łaski, Maryjo Niepokalanie Poczęta Kocham Cię!
 Jola: 08.12.2013, 10:52
 Matko Boska prosze Cie o zdrowie, laski Boze i Dary Ducha Swietego dlamnie i calej mojej rodziny i o zdrowie dla mojej mamy
 Sabri: 08.12.2013, 10:36
 Mateńko Niepokalana Maryjo, proszę o łaskę nawrócenia dla moich braci, taty, babci oraz wszystkich z mojej rodziny oraz bliskich znajomych. Zwierzam Ci wszystkich zatwardziałych grzeszników, abyś przez swoje Święte i Niepokalane Serce zaprowadziła ich do Najśwętszego Serca Jezusa
 Halina: 08.12.2013, 10:36
 Matuchno Najświętsza wysłuchaj mej prośby o to aby wmojej rodzinie zagościła miłość i zgoda. Aby złozakorzenione w sercu krzywdzącej mnie osoby, opuściło ją
 Ela L: 08.12.2013, 10:36
 Matko Najświętsza proszę w godzinie łaski o zdrowie mojego syna Jarka i moje o łaski wiary dla niego.Dziękuje Ci Maryjo za wszystkie łaski które otrzymałam szczególnie te że Jarek wyzdrowiał,błagam Cie o nawrócenie syna Jarka,Niech przez Twoje wstawiennictwo Bóg ześle łaski na mnie i mojego syna,niech zapanuje zgoda w naszym domu
 Renata: 08.12.2013, 10:34
 Proszę o łaskę zdrowia w rodzinie.
 krystyna : 08.12.2013, 10:34
 Matko nasza Blagam ozdrowie Duszy i Ciala dla mojej Rodziny
 Ulka: 08.12.2013, 10:29
 Panienko Najświętrza proszę Cię o zdrowie dla mojego męża i dzieci , błogosławieństwo dla całej rodziny na każdy dzień- proszę za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, o dobrą pracę dla mnie , o uczciwych ludzi otaczających mnie, chroń mnie od zła , grzechu i wszystkiego co jest niezgodne z naszą wiarą, dziękuję za każdą pomoc , błogosławieństwo i Twoją opiekę. Kocham Cię Maryjo.
 matka: 08.12.2013, 10:29
 Maryjo blagam o milosc i zgode w naszej Rodzinie miej nas w opiece przymnoz WIARY nie zostawiaj nas
 Maria: 08.12.2013, 10:29
 Matko Boża Niepokalanie Poczęta, w tej godzinie łaski proszę Cię abyś wysłuchała mej prośby, którą nieustannie do Ciebie zanoszę o opiekę nade mną i nad moją rodziną, proszę o zgodę w rodzinie, w sąsiedztwie, proszę abym nie była samotna i bezdomna, proszę o zdrowie dla każdego potrzebującego go.Matko powierzam Ci wszystkich grzeszników prosząc o łaskę nawrócenia dla nich. Pomóż nam Maryjo, aby cały świat wrócił do Boga, upadł przed Nim na kolana i prosił o przebaczenie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej