Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję"... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Bożena: 07.12.2013, 22:59
 Mateńko Najświętsza proszę o łaskę rozwiązania problemów finansowych mego syna Roberta
 Barbara: 07.12.2013, 22:44
 Matko Boża Niepokalanie Poczęta proszę Cię o zdrowie opiekę Bożą i Błogosławieństwo Boże dla całej mojej rodziny; dar dobrego macierzyństwa dla mojej córki; otul nas Matko swoim płaszczem, abyśmy byli niewidzialni dla zła, dla złych mocy, a zwłaszcza dla ludzi, którzy nam źle życzą.
 Ala: 07.12.2013, 22:44
 Matko Najświętsza, dziękuję za opiekę i wszelkie łaski, które otrzymałam za Twoim pośrednictwem. W tej szczególnej godzinie proszę Cię o opiekę nad moimi Rodzicami, łaskę wiary dla mojego Męża i Syna, uwolnienie Michała od wszelkich nałogów i zniewoleń. Proszę Cię także o zdrowie i błogosławieństwo dla całej Rodziny.
 Lucyna: 07.12.2013, 22:41
 Kochana Maryjo, proszę o nawrócenie dla mojego męża, głębsza wiarę, że wszystko mogę w tym który mnie umacnia. O Bożą , uczciwą pracę dla mnie i męża. O dar mądrości i rozumu dla moich dzieci w szkole i w życiu. Proszę Cię także o zdrowie i spokój w domu moich rodziców oraz teściów. Twoja wierna służebnica
 lilla: 07.12.2013, 22:32
 Maryjo!Nasza Matko!Proszę cię o zdrowie dla mojej rodziny.O nawrócenie dla Polaków.
 Salcia: 07.12.2013, 22:28
 Matko Niepokalna. Ty wiesz co moje serce kryje. Jak jest teraz puste i rozdarte. Błagam cie ocal nasz związek z Pawłem. Nawróć go na dobra drogę naszego wspólnego życia. niech wszelkie leki, brak zaufania odejdą a siły i wiara w nas sie wzmocni. Odsuń od nas pokusy, nałogi, złe słowa i myśli.Prosze cię o poczęcie naszego dziecka za którym tak czekamy. Wspieraj nas w tych dążeniach. Umocnij nasze rodziny. Daj zdrowie i błogosławieństwo na co dzień. Przepraszam cię za wszelkie nieprawidłowości i zwątpienia. Dziekuje za opiekę
 Anna: 07.12.2013, 22:27
 Maryjo Matko Nasza! Dzięki Ci za to, że chcesz być z nami w tej godzinie łaski i w każdej innej troszczyć się o nas. Proszę Cię o łaskę wiary dla mnie i mojego męża, zdrowie dla całej naszej rodziny.
 matka: 07.12.2013, 22:23
 O Śliczna Pani, Matko nas wszystkich dziękuję Tobie za opiekę która nasz otaczasz. Proszę z całego serca uproś potrzebne łaski dla mnie i mojej rodziny, proszę z całego serca aby w naszej rodzinie nie było już rozwodów, alkoholizmu który niszczy rodziny, proszę o powrót mojej córki na łono kościoła, wiary oraz dobrego, kochającego męża dla niej i siebie. Proszę o łaskę zdrowia na ciele i duszy dla rodziny , bliskich przyjaciół i uwolnienie od zła moich nieprzyjaciół.
 anna: 07.12.2013, 22:21
 Matko Najczulsza błagam Cię o radość życia i o wyprostowanie moich życiowych ścieżek. Przytul mnie wraz z moja rodziną do Twego Najczystszego Serca. Kocham Cię Maryjo!
 Ewa: 07.12.2013, 22:20
 Maryjo Matko Boba i ludzi, w godzinę łaski błagam o potrzebne łaski dla cioci Uli, dla mego męża, proszę o łaski: wiary, zdrowia i miłości dla Magdaleny, Elizy, Włodzimierza, dla mnie, Dawida, Ady, Krzysia, Pawła, Urszuli, Adama, Renaty, Jakuba, Kamila, Krzysia, Marcina. Proszę o zbawienie dusz z naszych rodzin, za których powinniśmy się modlić, a tego nie robimy, za dusze najbardziej opuszczone, za Janinę i Stanisława którzy w chorobie odebrali sobie życie. Proszę o łaski dla wszystkich osób które opiekują się ciocią i które będą się nią opiekować, aby zaznała spokój i miłość. Proszę o łaskę sakramentu małżeństwa dla Magdy. O nawrócenie grzeszników. O pokój na świecie. O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami którzy się do Ciebie uciekamy.
 Basia: 07.12.2013, 21:57
 Proszę o pomoc dla Doroty
 Jadwiga: 07.12.2013, 21:51
 Matko Przenajswiętsza,tyle spraw kłebi mi sie w głowie,Nawroc grzesznikow z mojej rodziny,daj sile męzowi w walce z chorobą,obdarz moją córke i zięcia potomstwem mnie daj siłe w moich dolegliwosciach.Dziekuje Ci za wszystko co od Ciebie otrzymuję kazdego dnia,Wielbię Ciebie w modlitwie jak potrafię najlepiej,kazdego dnia,Proszę o pomoc w trudnych sprawach mojej rodziny.Twoja legionistka Jadwiga z Katowic
 patryk: 07.12.2013, 21:49
 Maryjo wylecz mnie ze wszystkich złych nałogów nawróć wszystkich grzeszników w tym również mnie pomóż mi być lepszym chrześcijaninem.Maryjo ufam tobie. Jezu ufam tobie.amen
 Jadwiga: 07.12.2013, 21:48
 Matko Przenajswiętsza,tyle spraw kłebi mi sie w głowie,Nawroc grzesznikow z mojej rodziny,daj sile męzowi w walce z chorobą,obdarz moją córke i zięcia potomstwem mnie daj siłe w moich dolegliwosciach.Dziekuje Ci za wszystko co od Ciebie otrzymuję kazdego dnia,Wielbię Ciebie w modlitwie jak potrafię najlepiej,kazdego dnia,Proszę o pomoc w trudnych sprawach mojej rodziny.Twoja legionistka Jadwiga z Katowic
 Gosik: 07.12.2013, 21:47
 Najświętrza Matko ! Polecam Tobie moją całą rodzinę ,proszę o potrzebne zdrowie,miłość ,zrozumienie ,uwolnienie od nałogów....szczególnie polecam Marka,proszę o jego nawrócenie i powrót do rodziny.TY go przyprowadż Maryjo!UFAM JEZUSOWI i TOBIE MATEŃKO!
 fidurynka: 07.12.2013, 21:47
 MATKO dziekuje za twa troske i ta godzine wypros miłoserdzie dla wszystkich na ziemi
 GOSIA: 07.12.2013, 21:45
 PROSZĘ cIĘ MARYJO O ZDROWIE CAŁEJ RODZINY I OPIEKĘ
 GOSIA: 07.12.2013, 21:42
 PROSZĘ cIĘ MARYJO O ZDROWIE CAŁEJ RODZINY I OPIEKĘ
 marta: 07.12.2013, 21:38
 Maryjo w godzinie laski blagam o uzdrowienie mojego meza witolda z choroby nowotworowej. Matuchno dopmoz, blagam.
 WANDA: 07.12.2013, 20:54
 MATKO NIEPOKALANA -PROSZE O LASKE ZEBY PRZEMEK ZACZAL CHODZIC DO KOMUNI SWIETEJ I DLA DZIECI Z HOSPICJUM EWY BLASZCZYK ,ZEBY WYBUDZALY SIE ZE SPIACZKI ORAZ DLA WSZYSTKICH CO ODESZLI OD WIARY ZEBY SIE NAWROCILI .PROSZE ROWNIEZ DLA SIEBIE O ZDROWIE,DUZO SILY I ZEBYM RANO NIE KASZLALA . MARYJO UFAM TOBIE .JEZU UFAM TOBIE .
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej