Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów? Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów?
Małgorzata i Wojciech Nowiccy
Jeśli chcesz uporządkować swoje finanse, albo zmagasz się z długami, których nie możesz spłacić, nie myśl, że jesteś w sytuacji bez wyjścia.

Nie martw się i nie polegaj wyłącznie na swoim rozumie. Możesz pokonać każdą trudność. Potrzebujesz jedynie podjęcia pewnej decyzji...... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Dzidka: 04.12.2013, 11:22
 Najlepsza Mateńko dziękuję za otrzymane łaski. Dziękuję za opiekę i nigdy nie zawodzisz. Błagam nawróć mojego syna Michała I UMOCNIJ WIERZE CAŁĄ MOJĄ RODZINĘ. Bóg zapłać
 lidka: 04.12.2013, 09:48
 Proszę Cie Matko Najświętsza o nawrócenie mojej synowej Anny syna Przemka córki Moniki ,Tadka zięcia męża Marka i o uzdrowienie Julii,Lenki ,Tymka Krysię,Annę Lidię Przemka Monikę Marka.Dziękuję że mnie Wysłuchałaś Matuchno Przenajświętsza.
 lidka: 03.12.2013, 23:09
 Proszę o nawrócenie Ani,Przemka Moniki,Tadka,Marka,o uzdrowienie Tymka,Julii i o uwolnienie od zła
 strapiona matka: 01.12.2013, 22:43
 Matko Laski Bozej, modl sie za nami! Matko nasza najlepsza, prosze o laske przemiany w mojej rodziny, dla corki i meza, niech doceni dobro rodziny i zerwie ze zlymi obyczajami, naprowadz ja na droge wiary i cnoty, wlej w moje serce radosc, pokoj i ukojenie duszy. Matko Laski Bozej opiekuje sie nami!
 elzbieta: 01.12.2013, 22:11
 Blagam Cie Maryjo o nawrocenie mojego syna Piotra i o nawrocenie Patrycji oraz o nawrocenie krewnych i znajomych.
 elzbieta: 01.12.2013, 21:52
 Blagam Cie Maryjo o nawrocenie mojego syna Piotra i o nawrocenie Patrycji oraz o nawrocenie krewnych i znajomych.
 IZA: 30.11.2013, 15:48
 Proszę Cię Matko o uwolnienie z nałogu alkoholizmu brata, jego syna oraz wszystkich uzależnionych w rodzinie. Brań nas przed tragediami, nieszczęściami, zachowaj nas w zdrowiu i strzeż przed złem. Proszę Cię o łaskę zgody i miłości dla wszystkich. Pozwól przebaczyć przykrości i broń nas od pokusy zemsty. Bądź dla nas Matką sami już nie potrafimy rozwiązywać trudnych
 stasia: 26.11.2013, 04:57
 o Mateczko kochana prosze Cie o swiatłosc Ducha swietego dla mnie meza . dzieci i wnukow ,rodzenstwo i ich ridziny rodzicow zywych i sw pamieci zmarlych o nawrocenie , dar wiary dla calej rodziny , a dla mnie o sile i pokoreo wytrwlosc w modlitwie , i milosc do Boga i Blizniego. dziekuje za wszysto co mam, oddaje sie cala TOBIE i cała rodzine Wypraszaj łaski dla nas a w godzine smierci Wspomnij o nas Prowadz nas nieustannie droga prawdy , miłosci i nadzieji . Totus Toous Maryjo!!Pani Jasnogórska, z pokorą mojego niegodziwego serca, przychodzę do Ciebie, abyś Matko moja wypełnia nas łaską wiary i wielkiej pobożności. Matko Boża, do Ciebie kieruję moje słowa, prosząc Cię o łaskę szlachetnego serca i odcięcia nas od grzechu. Oddaję nas Twojej opiece. Opiekunko rodzin prowadź nas, prowadź do Twojego Syna.Chron nas odezlego Amen.
 stasia: 26.11.2013, 04:52
 o Mateczko kochana prosze Cie o swiatłosc Ducha swietego dla mnie meza . dzieci i wnukow ,rodzenstwo i ich ridziny rodzicow zywych i sw pamieci zmarlych o nawrocenie , dar wiary dla calej rodziny , a dla mnie o sile i pokoreo wytrwlosc w modlitwie , i milosc do Boga i Blizniego. dziekuje za wszysto co mam, oddaje sie cala TOBIE i cała rodzine Wypraszaj łaski dla nas a w godzine smierci Wspomnij o nas Prowadz nas nieustannie droga prawdy , miłosci i nadzieji . Totus Toous Maryjo!!
 MARIA: 31.10.2013, 21:23
 Proszę Cię Matko , wyproś u Swego Syna łaskę trzeźwości dla mojego brata, broń od tragedii, strzeż go przed grożącym mu więzieniem. Wszystkim daj zdrowie i siły w pokonywaniu codziennych trudności. Matko strapionych módl się za nami. Uzdrowienie chorych módl się za nami.
 Poznajcie przesłanie Maryi: 30.10.2013, 15:55
 Znalazłam wspaniałą stronę o Godzinie ŁASKI! Serdecznie polecam: www.8grudnia.rosemaria.pl
 Izabela: 14.10.2013, 17:00
 Matko, proszę Cię o zdrowie dla Oli, która jest ciężko chora. Tylko Ty Matko, jesteś ostatnim ratunkiem. Rodzice nie mają już siły błagać o zdrowie i ratunek dla swojego dziecka. Wspieraj także ich w tych trudnych chwilach. Otocz całą rodzinę Swoją Matczyną opieką.
 Ania: 22.09.2013, 08:28
 To wszystko jest prawdą, co roku zanoszę prośby które raz szybciej raz w większym odstępie czasu są spełnione. Jak wielką godziną obdarzyła nas nasza Kochana Matula
 beata: 12.08.2013, 22:13
 o Mateczko kochana prosze Cie o swiatłosc Ducha swietego dla moich dzieci o ich nawrocenie a dla mnie o sile i pokore dziekuje za wszysto co mam oddaje sie cala TOBIE i cała rodzine Wypraszaj łaski dla nas a w godzine smierci Wspomnij o nas Prowadz nas nieustannie droga prawdy i miłosci dziekuje
 Basia 5 11 1912 11;33: 16.06.2013, 16:46
 o matko boża jestem tylko twoja i proszę przyjmij moje żebranie za Michała żeby się nawrócił i pomóż mu się podzwignąć z nałogu alkoholowego proszę pomóż w godzinie łaski .
 grzegorz: 08.05.2013, 23:53
  dziekuje ze powracam do ciebie
 Rafał: 05.04.2013, 20:41
 Pani Jasnogórska, z pokorą mojego niegodziwego serca, przychodzę do Ciebie, abyś Matko moja wypełnia nas łaską wiary i wielkiej pobożności. Matko Boża, do Ciebie kieruję moje słowa, prosząc Cię o łaskę szlachetnego serca i odcięcia nas od grzechu. Oddaję nas Twojej opiece. Opiekunko rodzin prowadź nas, prowadź do Twojego Syna. Amen.
 Tomasz: 21.02.2013, 15:19
 Najwspanialsza nasza Matko Miłosierdzia proszę Cie o dla mojej zmarłej mamy s.p. Zofii Smoleńskiej...błagam wstawiaj się za nią u Boga Trójedynego....
 Lucjan: 31.12.2012, 19:09
 Matko Przenajświętsza - błagam Cię gorąco o uproszenie dla mnie łaski , na której mi tak bardzo zależy - tej , o której mówiłem Tobie podczas godziny łaski
 Ania : 29.12.2012, 23:22
 U progu NR dziękuje za wszystko dobre co sie zdarzyło 2012 . Proszę o obecność i wsparcie dla mnie i całej rodziny przez cały 2013 a szczególnie dla mojego ojca , chorego na raka . Proszę o uzdrowienie lub o brak cierpienia w chorobie ! Dla nas rownież proszę o łaski zdrowia , bo bez niego nic nie można . A dla mnie bardzo proszę o wysluchanie moich próśb o mężczyznę , rodzine i tym samym szczęśliwe maciezynstwo . Proszę tez o rozwój i sukces firmy , aby spłacić wszystkie należności i godnie żyć w wierze i miłości !!!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej