Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję"... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Ania : 29.12.2012, 23:22
 U progu NR dziękuje za wszystko dobre co sie zdarzyło 2012 . Proszę o obecność i wsparcie dla mnie i całej rodziny przez cały 2013 a szczególnie dla mojego ojca , chorego na raka . Proszę o uzdrowienie lub o brak cierpienia w chorobie ! Dla nas rownież proszę o łaski zdrowia , bo bez niego nic nie można . A dla mnie bardzo proszę o wysluchanie moich próśb o mężczyznę , rodzine i tym samym szczęśliwe maciezynstwo . Proszę tez o rozwój i sukces firmy , aby spłacić wszystkie należności i godnie żyć w wierze i miłości !!!
 iwona : 20.12.2012, 12:56
 Mamusiu przytul mnie , nie mam juz siły sie bać
 Elżbieta: 19.12.2012, 13:04
 Niepokalana, Najdroższa Mateńko - dziękuję Ci za wszystko co dla mnie uczyniłaś, ale błagam o jeszcze jedną laskę. Błagam Cię obdarz moje dziecko potomstwem, którego tak bardzo pragnie. Ty najlepiej wiesz jak bardzo chce mieć zdrowe dzieciątko i jakim wspaniały rodzicem będzie . Jak wiele da swojemu dziecku miłości i przekaże najważniejsze wartości w życiu. Błagam wysłuchaj mnie.
 Elżbieta: 19.12.2012, 12:27
 Niepokalana, Najdroższa Mateńko - dziękuję Ci za wszystko co dla mnie uczyniłaś, ale błagam o jeszcze jedną laskę. Błagam Cię obdarz moje dziecko potomstwem, którego tak bardzo pragnie. Ty najlepiej wiesz jak bardzo chce mieć zdrowe dzieciątko i jakim wspaniały rodzicem będzie . Jak wiele da swojemu dziecku miłości i przekaże najważniejsze wartości w życiu. Błagam wysłuchaj mnie.
 Elżbieta: 19.12.2012, 12:20
 Niepokalana, Najdroższa Mateńko - dziękuję Ci za wszystko co dla mnie uczyniłaś, ale błagam o jeszcze jedną laskę. Błagam Cię obdarz moje dziecko potomstwem, którego tak bardzo pragnie. Ty najlepiej wiesz jak bardzo chce mieć zdrowe dzieciątko i jakim wspaniały rodzicem będzie . Jak wiele da swojemu dziecku miłości i przekaże najważniejsze wartości w życiu. Błagam wysłuchaj mnie.
 iwona: 17.12.2012, 11:12
 Mateńko już minął tydzień od Dnia Łaski , Mateńko proszę przyumij moje nieudolne prośby błagam Ci e o łaskę spokoju duszy błagam pomoż mojej rodzinie
 MARIA: 15.12.2012, 15:45
 Proszę Cię Matko o uwolnienie z nałogu alkoholizmu brata, jego syna oraz wszystkich uzależnionych w rodzinie. Brań nas przed tragediami, nieszczęściami, zachowaj nas w zdrowiu i strzeż przed złem. Proszę Cię o łaskę zgody i miłości dla wszystkich. Pozwól przebaczyć przykrości i broń nas od pokusy zemsty. Bądź dla nas Matką sami już nie potrafimy rozwiązywać trudnych problemów.
 ANNA: 15.12.2012, 15:28
 Maryjo, proszę Cię o to abys wysłuchała mojego blagania....proszę Cię o to tę łaskę o ktorą tak gorąco prosiłam 8 grudnia..... Nie zawiodlaś mnie nigdy i wiem że tym razem też wysłuchasz moich błagań.... Proszę Cię o to ze względu na Twoje Niepokalane Poczęcie i Twoją Obietnicę Służebnica Anna
 wona: 15.12.2012, 10:03
 Mateńko błagam Cie
 iwona: 14.12.2012, 09:15
 mateńko przyjj moje modły podczas godziny łaski błagam Cię wstaw sie za mna
 leonora: 13.12.2012, 17:45
 Maryjo..blagam miej nas w opiece...moja rodzine i tych ,ktorzy najbardziej potrzebuja milosci twego syna JEZUSA
 iwona: 13.12.2012, 12:48
 Mateńko proszę przyjij moje modły, które odmówiłam w Godzinie Łaski , błagam przyjmij , wiem ,że nie były doskonałe , ale wiesz ,ze szczere błagam wstaw sie za moja rodzina , błagam !!!!!!!!!!!
 iwona: 12.12.2012, 12:39
 Mateńko błagam przyjmij moje modlitwy w godzinie łąski , błagam Cie
 Krzysiek: 11.12.2012, 20:26
 Niepokalanie Poczęta! Dziękuje i proszę o łaskę, o której wie tylko Bóg.
 iwona: 11.12.2012, 10:00
 Mateńko błagam przyjmij moja modlitwę z 8 grudnia , błagam pomóz , nie mam juz sily się bać
 Z.: 09.12.2012, 15:59
 MARYJO WEZ PROSZĘ DAWIDA W SWOJE RAMIONA POMÓŻ MU SIE PODZWIGNĄĆ Z NAŁOGU ALKOHOLOWEGO.. NIKT PRÓCZ MNIE JUZ W NIEGO NIE WIERZY,,, POMÓŻ NAM DO SIEBIE WRÓCIC
 Anita: 09.12.2012, 00:03
 Maryjo prosze badz przy mnie i moich bliskich w tych bardzo dla mnie trudnych chwilach mojego zycia. Daj mi sile i zdrowie,abym pokonala wszystkie trudnosci i nie zalamala sie z powodu zla, ktore wyrzadzily mi najblizsze osoby. Prosze o opamietanie dla nich. Chron mnie. Dziekuje za wszystko...
 Anna: 08.12.2012, 23:50
 Maryjo błagam o łaski dla mojej rodziny, abyśmy nie zbłądzili z drogi prowadzącej do Twojego Syna.
 halina: 08.12.2012, 21:38
 Maryjo ukochana mniej nas wszystkich w swojej opiece wszystkich, których oddałam pod Twoje skrzydła w godzinie Twojego Miłosierdzia i tych o których zapomniałam a są mi bardzo bliscy.Bóg zapłać Twoja czcicielka!!!
 M.T.: 08.12.2012, 21:36
 Maryjo proszę ci gorąco o zdrowie dla całej mojej rodziny.Proszę również o przyjaźń ludzką oraz o dalszą pracę dla mojego męża. Dziękuję za otrzymane liczne łaski.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej