Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 ola: 08.12.2012, 12:34
 Matko Boża prosze cie abysmy długo żyli i aby moj wujek poszedł do nieba
 Kasia: 08.12.2012, 12:32
 Matko Boża proszę uzdrów mą rekę a także jajnik abym mogła urodzić zdrowe dziecko. Proszę o zdrowie psychiczne jak i fizyczne dla mojego męża któy jest po operacji kręgosłupa. Bądż przy mnie Matko momo że ja nie zawsze jestem z Tobą.
 Agata: 08.12.2012, 12:31
 Matko Boza w tym dniu błagam na kolanach o zdrowie dla moich najblizyszch,prosze Cie pomoz wyjsc z chorob moim rodzicom,prosze by one opuscily ich ciala,prosze!błagam o zdrowie dla moich dzieci,dla mnie i męża,prosze abysmy szli droga Chrystusa,prosze Cie abysmy z mężem doszli do porozumienia,abysmy byli dla siebie najwazniejsi,aby bylo dobrze,aby uczucie nie gasło,błagam Mateczko wysluchaj mnie!
 Ania: 08.12.2012, 12:31
 Matko Boża, proszę o cud uzdrowienia z raka sromu dla mojej babci Anny.
 Agata: 08.12.2012, 12:28
 Matko Boża, prosze Cie o zdrowie dla całej mojej rodziny, otaczaj ich łaską i błogosławieństwem. Również o siłę i wiare w siebie o i postępy w nauce i bym godnie zdała nadchodzacą maturę. Dziekuje Ci z całego serca.
 Krystyna: 08.12.2012, 12:25
 Matko Święta proszę cię o miłosierdzie dla mojej całej roRdziny,o zdrowie i o to by wszystkie "sprawy"pozytywnie się zakończyły.Miej nas w swojej opiece Matko Najświętsza.Bądź pozdrowiona, Maryjo, pełna łaski, Pan z Tobą; błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
 Córka: 08.12.2012, 12:24
 Najswietsza Matko, w Godzine Laski dla calego Swiata modle sie do Ciebie i prosze w 3 intencjach dla innych i 3 wlasnych intencjach. Wierzac gleboko i szczerze ufajac, ze Moc i Sila i szczegolnosc tego czasu tej swietej godziny, ma wyjatkowa sile i sprawczosc. Zawierzenie i zaufanie w intencjach za innych. 1. O nawrocenie, wyzwolenie, porzadek, uzdrowienie, oczyszczenie, milosc, wybaczenie, przemiane w sercu i duszy oraz spokoj dla G.L. 2. O zdrowie,sily, moc, dobre mysli, spokoj wewnetrzny i zewnetrzny, dobrych, wrazliwych, zyczliwych ludzi wokol dla S.P i J.P, o wyleczenie. 3. O uzdrowienie, nawrocenie, spokoj w duszy, sercu, umysle i ciele, o milosc i wszelkie laski i blogoslawienstwa dla K.B. oraz N.M.A.B. i Rodzicow. Intencje wlasne, moje, prywatne, osobiste: 1. Prosze o wlasciwa, najlepsza dla mnie prace, o rozwoj zawodowy i osobisty, o pieniedze, plynnosc finansowa, bezpieczenstwo duchowe i materialne. 2. Prosze o milosc, partnera, zwiazek. O prawdziwe, szczere, dobre relacje, przyjaznie, wiezi. O milosc.Prosze o wszystko, co najlepsze dla mojej M. 3. Prosze o uzdrowienie, uswiadomienie, wglad, o informacje, odpowiedz i rozwiazanie z tresci o M. i k.powtarzajace sie w moich snach,co tak wola i kto?
 Jolka: 08.12.2012, 12:24
 Matko przenajświętsza proszę Cię z całego serca o nawrócenie się do kościoła mojego męża i moich dzieci i umocnienie wiary dla mojej rodziny i dla mnie. Proszę Matko moja o dalsze zdrowie dla moich dzieci i męża, oraz dla mnie i dla mojej rodziny. Prosze o Pani wstawiaj sie za nami u Twego syna Jezusa Chrystusa i proś dla nas grzeszników o laski i przebaczenie. Matko moje najukochańsza ja chcę też podziękować za zdrowie i za to wszystko co mam, za moje dzieci i mojego kochanego męża, także za to co mam. Proszę Matko abyś nigdy nas nie pominęła w Swoich modlitwach i prośbach do Twojego syna Jezusa Chrystusa pana naszego Miłosiernego o łaski i przebaczenie. O pani nasza módl sie za nami grzesznymi. Bądź Matko przy moich dzieciach by w życiu postępowały zgodnie z Twoją wolą i naszego Pana Jezusa Chrystusa, byś byla z nich o Pani zadowolona. Dziękuję że jesteś moja Pani.
 Rita68: 08.12.2012, 12:22
 Matko proszę Cię o zdrowie dla moich córek, dla mnie i moich bliskich. Miej Nas w Swojej opiece a wiem że nic więcej do szczęścia nie jest mi potrzebne. Kocham Cię Agnieszka.
 Jadzia: 08.12.2012, 12:22
 x
 Krystyna: 08.12.2012, 12:21
  Matko Święta proszę cię o miłosierdzie dla mojej całej rodziny,o zdrowie i o to by wszystkie "sprawy"pozytywnie się zakończyły.Miej nas w swojej opiece Matko Najświętsza.Bądź pozdrowiona, Maryjo, pełna łaski, Pan z Tobą; błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
 anja39: 08.12.2012, 12:19
 Matko pozwol mi stać się lepszym człowiekiem
 senciak: 08.12.2012, 12:15
 Matko Boża proszę Cię o nawrócenie dla mojego syna i wszelkie łaski dla niego, zawierzam Ci ponadto całą moją rodzinę prosząc ponad wszystko o postępy w nauce oraz dziękując za wszystkie już od Ciebie otrzymane łaski.
 Ania: 08.12.2012, 12:13
 Matko Najświętsza proszę Cię o łaskę nawrócenia dla mojego brata i siostry Ewy z rodziną oraz wszystkich, którzy decydują o tym , aby było lepiej ludziom w Polsce szczególnie tym najbiedniejszym i to nie ze swojej winy.
 Agnieszka: 08.12.2012, 12:11
 Proszę Cię Matko, o wyproszenie u Stwórcy łaski macierzyństwa dla nas. Od ponad 14 lat jesteśmy małżeństwem i nie możemy doczekać się upragnionego potomstwa. Wierzę, że dziecko przychodzi na świat bo tego chce Bóg dlatego z głęboką wiarą proszę Cię o wstawiennictwo w mojej prośbie. Matuchno kochana, proszę Cię zdrowie, miłość i jedność w naszej rodzinie, o uwolnienie z nałogów, abyśmy mieli dobrą pracę i umieli się cieszyć z tego co mamy. Dziękuję Ci Matko, za wszystkie łaski którymi nas obdarzasz i za to, że zawsze jesteś z nami.
 Alicja: 08.12.2012, 12:10
 Matko Niepokalanie Poczęta proszę Cię o nawrócenie dla całej mojej rodziny a szczególnie tych, którzy oddalili się od Boga przez przystąpienie do światków Jehowa i o uwalnienie od nałogu pijaństwa mojego brata Piotra, by stał się przykładnym ojcem i mężem.
 Magda: 08.12.2012, 12:09
 Matko w Godzinę Łaski, proszę Cię wyjednaj dla mnie i moich najbliższych łaski i dary o które prosze, które znane są Tobie, tak bardzo proszę...
 Kasia: 08.12.2012, 12:06
 Matko Najswiętsza, dziękuję Ci za wszystkie łaski, którymi obdarzasz nas wszystkich, proszę Cię, zabierz od nas demony nałogów, złosci, zawiści, pretensji. Wstaw się do Twego Syna, Jezusa Chrystusa, by wlewał w nasze małżeństwo miłość i obdarzył nas potomstwem, a naszej rodzinie Matko Boża błogosław i ochroń swoim świetym płaszczem od wszelkiego złego, Amen.
 Jadwiga : 08.12.2012, 12:04
 Matko Boza - prosze Cie o zdrowie dla mojej i mojego meza Rodziny , prosze Cie o laski dla mojego syna,zeby w tym nadchodzacym roku znalazl ta , ktora szuka i zeby zalozyl Rodzine .Prosze Cie tez uratuj nasza zagrozona Ziemie (Planete). O nawrocenia ludzi ,ktozy sa na zlej drodze.
 Maria: 08.12.2012, 12:01
 Matko Boża Niepokalana, proszę Cie O łaskę zdrowia dla mnie, dla brata i jego rodziny, oraz całej mojej rodziny, proszę o łaskę zgody w sąsiedztwie, o błogosławieństwo i dary potrzebne nam, o których Ty najlepiej wiesz . Niepokalane Serce Mayji módl się za nami i pomóż. Bądź pozdrowiona pełna Łaski Najświętsza Panno Maryjo.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej