Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Jadwiga : 08.12.2012, 12:04
 Matko Boza - prosze Cie o zdrowie dla mojej i mojego meza Rodziny , prosze Cie o laski dla mojego syna,zeby w tym nadchodzacym roku znalazl ta , ktora szuka i zeby zalozyl Rodzine .Prosze Cie tez uratuj nasza zagrozona Ziemie (Planete). O nawrocenia ludzi ,ktozy sa na zlej drodze.
 Maria: 08.12.2012, 12:01
 Matko Boża Niepokalana, proszę Cie O łaskę zdrowia dla mnie, dla brata i jego rodziny, oraz całej mojej rodziny, proszę o łaskę zgody w sąsiedztwie, o błogosławieństwo i dary potrzebne nam, o których Ty najlepiej wiesz . Niepokalane Serce Mayji módl się za nami i pomóż. Bądź pozdrowiona pełna Łaski Najświętsza Panno Maryjo.
 ANETA: 08.12.2012, 12:01
 MATKO BOZA PROSZE CIE O MALUTKIE D10ZIECIATKO,ZDROWIE DLA CAKEJ RODZINY,OPIEKĘ I BŁOGOSŁAWIENSWTO BOŻE,O ZGODĘ W MALRZEŃSWIE,SILBA WIARĘ,CIERPLIWOŚC W TRUDZIE WYCHOWANIA,OPIEKUJ SIE NAMI.
 Magda: 08.12.2012, 11:57
 Matko Boża proszę Cię o nawrócenie dla mojego męża, uwolnienia go od pokusy picia i od strasznych wyzwisk w moją stronę i agresji. Błagam Cie o zdrowie, spokój i poczucie bezpieczeństwa dla mojej Córeczki. Błagam o stałą pracę, wiesz jak jej potrzebuję, pozwól mi zostać w tej pracy gdzie jestem. Wiem, że czuwasz nade mną, czuję to. JEZU UFAM TOBIE
 Iwona: 08.12.2012, 11:55
 Matulo pomóż mi pogłębić się w wierze i Miłości!
 Piotrek: 08.12.2012, 11:54
 Matko Boża proszę Cię o potrzebne łaski dla całej mojej rodziny. O miłosierdzie dla grzeszników, łaskę zbawienia dla wszystkich przebywających w czyścu a dla mnie proszę o dobrą i stabilną finansowo pracę.
 aleksandra: 08.12.2012, 11:51
 Matko Swieta Krolowo Nasza i Pani prosze dziekuje za laski jakimi mnie i rodzine moja obdarzylas i prosz Cie o dalsza opieke.Prosze Cie o Pani o zdrowie dla Marii o zdrowie i pomyslnosc dla jej opiekunow ,o laske dla mnie,o opieke i opamietanie i nawrocenie dla dla tych ktorzy rzadza naszym krajem.pwierzam Ci siebie Maryjo bron mnie w kazdej godzinie zycia.Amen
 Iwona: 08.12.2012, 11:50
 Maryjo...przytul mnie....
 Grzegorz: 08.12.2012, 11:45
 Matko Boża prosze Cię z całego serca o zdrowie dla mojej rodziny i bliskiej mi osoby o łaskie jakich nam potrzeba. Ty Matko wiesz czego nam potrzeba. Całe moje zycie i moich bliskich powierzam Tobie. Wstawiaj sie za nami u Pana naszego Syna Swojego Jezusa
 Lech: 08.12.2012, 11:45
 Mateńko, w tej godzinie łask Niebieskich, proszę o opiekę w chwili porodu dla synowej Edyty, miej ją i jej dziecko Pani w Swej opiece. Proszę i z całego serca dziękuję
 Lech: 08.12.2012, 11:44
 Mateńko, w tej godzinie łask Niebieskich, proszę o opiekę w chwili porodu dla synowej Edyty, miej ją i jej dziecko Pani w Swej opiece. Proszę i z całego serca dziękuję
 mama: 08.12.2012, 11:42
 Matuchno Boża, proszę o żywą wiarę dla moich synów, synowych oraz uzdrowienie z wszelkich nałogów.
 Sylwia: 08.12.2012, 11:39
 Matko Boża proszę o zdogę, zaufanie, miłość, wierność o uzdrowienie naszego związku aby zaponował spokój i abyśmy mogli kroczyć drogą jaką wyznacza Bóg. Proszę o uzdrowienie mego taty od nałogów. Matko Boża ześlił łaski na moich rodziców aby byli zdrowi, żyli w zgodzie i zrozumieniu. Proszę o łaski z pracą abym mogła się cieszyć zatrudnieniem i wychowawczym z moją córunią. Niech sie zdrowo rozwija. Proszę o rewelacyjną pracę z której będę za 2 lata zadowolona i będę zarabiać dużo. Proszę o łaski dla mojej siostry i jej męża aby związek był dalej oparty na miłości i zrozumieniu. Aby Bóg obdarował ich potomstwem.
 dorota : 08.12.2012, 11:39
 Matko Święta,Maryjo proszę Cię o danie łaski nawrócenia mojego oraz najbliższych memu sercu osób,w szczególności mojego syna.Obdarz nas zdrowiem psychicznym i cielesnym. Błagam Cię o dobrą pracę dla mnie i mojego syna oraz utrzymanie pracy mojego męża. Matko Niepokalana, pomóż w realizacji planów mojego syna i jego dziewczyny, proszę Cię również o pomyślne i obfite zakończenie w naszej działalności. Oddaję się Tobie Matko...
 Cudak: 08.12.2012, 11:38
 Maryjo proszę Cię o nawrócenie dla siebie i nawrócenie dla mego męża, niech zastanowi sie kim dla niego jest żona i dziecko.
 Roksana: 08.12.2012, 11:35
 Maryjo Matko Przenajświętsza, proszę Cię o oczyszczenie z wszelkich grzechów ciężkich o powszednich, których tak wiele popełniłam, proszę o nawrócenie, opiekę Bożą, dar przebaczenia i miłości dla Marty, proszę o uzdrowienie naszych relacji i pomoc jej we wszelkich jej planach i działaniach, proszę o dar mądrości, nawrócenia i poznania Boga Żywego dla Anety, Agnieszki, Bianki, Ani, Ani, Marty, Moniki, Eli, Julii, Jarka. Proszę także o uwolnienie mnie od przeszłości i lęków, uzdrowienie relacji w mojej rodzinie, błogosławieństwo dla moje mamy, taty, brata, bratowej i chrześnicy.Proszę także o mądry wybór dalszej drogi życiowej, o czytelne wskazówki co do mojego dalszego postępowania, pomoc w napisaniu pracy magisterskiej, większą pokorę, wytrwałość i umocnienie mojej wiary. Proszę o uwolnienie z czyśćca moich bliskich i dalszych zmarłych, a szczególnie ukochanej babci Zosi, a także zmarłych dziadków Marty. Dziękuję Ci Maryjo za każdy dzień z Tobą. Trwaj przy mnie.
 Agata: 08.12.2012, 11:32
  Maryjo prosze cie pomuz mi.
 beata: 08.12.2012, 11:25
 Matusiu ukochana jesteś dla mnie kimś najwazniejszym, wsparciem i nadzieją. Proszę Cię o zdrowie, pomóż i wspieraj moje leczenie. Błogosław Asi i Michałowi w ich pracy i codziennym życiu, niech dokonują mądrych wyborów, niech będą blisko Boga. Daj zdrowie moim rodzicom. Wspomagaj mojego mężą i i daj mu siłę i wiarę.Matusiu błogosław całej naszej rodzinie. Matusiu kocham Cię.
 Ula: 08.12.2012, 11:24
 Matko Boża, błogosław Filipowi i Łukaszowi, obdarzaj ich zdrowiem, chroń od wszystkiego złego, pozwól i pomóż spełniać marzenia i plany. Dziękuję.
 monika: 08.12.2012, 11:23
 Panienko Kochana prosze pokornie dodaj sil abysmy mogli wiernie kroczyc za Toba. Jest tak ciezko, tak bardzo sie boje ale tez czuje, ze Jestes i czekasz na mnie. Przyjmij mnie Kochana Mamo z otwartymi ramionami i nie pozwol nigdzie odejsc. Wybacz mi moje grzechy, zaluje, nie chce juz wiecej grzeszyc. Odnow mnie Najswietsza Panienko, chce przez swoje zycie dawac swiadectwo innym. Pragne Abys byla ze mnie dumna! Kocham Cie Mamo!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej