Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Kilka myśli o Matce Bożej Kilka myśli o Matce Bożej
ks. Jan Twardowski
Tomik wspaniałych, pełnych kapłańskiej mądrości refleksji o modlitwie. "Modlić się - to pozwolić kochać się Bogu"... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Karek: 08.12.2012, 10:39
 MATKO BOŻA TYŚ TAK PIĘKNA I PEŁNA MIŁOŚCI PROSZĘ CIĘ DZIŚ UWOLNIENIE MOICH SĄSIADÓW Z NAŁOGÓW PAPIEROSY ...,PROSZĘ TEŻ ,ZA TWOIM POŚREDNICTWEM MATKO MOJA WYPROŚ U SWEGO SYNA ,ABY ZESŁAŁ DUCHA ŚWIĘTEGO NA MOJĄ MIEJSCOWOŚĆ I DAŁ DUŻO DARÓW ,DAR WIARY ,MIŁOŚCI A SZCZEGÓLNIE NA MOICH NAJBLIŻSZYCH TATE,MAMĘ I MOJEGO SYNKA DAWIDKA O DAR UZDROWIENIA I DLA WSZYSTKICH TYCH KTÓRZY NAJBARDZIEJ TEGO DARU POTRZEBUJĄ AMEN CHWAŁA PANU I MARYJI
 Elbieta: 08.12.2012, 10:37
 Maryjo proszę cię pokornie Laske nawrocenia dla wszystkich w rodzinie o zdrowie dla nas , dla malego wnuka i jej matki, łaske mozliwosci wychowania i zycia z Panem Bogiem dla nich i calej rodziny o szczesliwe operacje dla siostry , laske przebaczenia w rodzinie i pogodzenia ufność w Bogu i Tobie Maryjo , zeby nasza rodzina i najbliżsi powrocili do Koscioła i zyli naukami CHrystusa na codzień, nigdy mnie Maryjo nie zawiodlas gdy zwracałam sie o pomoc i wierze ze teraz tez mi dopomożesz. , zaufałam Tobie o Matko i pomagasz mi stale . dziękuje z calego serca.
 iwona: 08.12.2012, 10:29
 Mateńko Boza w godzinie łaski będę prosic Cie o zdrowie i siły do pracy , aby ta praca była i była nas dobra , abysmy nie musieli sie bać jutra, błagam o nawrócenie mojego męża i dzieci , aby juz niedługo dziekowali za łaski , które otrzymaliśmy , dziekuje za wszystko co dotychczas otrzymałam , ja i moja rodzina dziękuje !!!!!!!!!!!!!
 Krystyna: 08.12.2012, 10:25
 Matko przenajświętsza.Dziękuję Ci za uproszone dla mnie i dla mojej rodziny laski. Proszę Cię o nawrócenie dla mojego męża Grzegorza. Błagam Cię wstaw się u Twego Syna o łaskę uzdrowienia duszy i ciała dla mojego męża a szczególnie o łaskę uzdrowienia z choroby alkoholowej.Kocham Cię przenajświętsza matuchno i ufam Tobie.
 Ela: 08.12.2012, 10:23
 Matko Boza dziekuje Ci za dotychczasowa opieke nad moja rodzina i nademna, dziekuje Ci za powodzenie w operacji i prosze Cie o wszelkie laski potrzebne dla mojej mamusi i Kasi i Krzysia i, Ewy, Tomka , Kuby i Amelki, blagam Cie o blogoslawienstwo dla mnie i Maurycja i jego rodziny. Prosze Cie o zdrowie i sly do codziennosci , blagam Cie miej nas w swojej opiece. Prosze Cie by sprawa rodzinna sie rozstrzygla pozytywnie, a ja bym mogla znalezc prace i szczesliwie wyjsc za maz. dziekuje Ci za wszystko
 Rita: 08.12.2012, 10:22
 Matuchno przenajświętrza W godzinę łaski z całą ufnością oddaję się tobie prosząc o nawrócenie grzeszników w tym także mnie , o wyzwolenie z nałogów ,Powrót do kościoła wielu moich krewnych, usilnie proszę o dary Ducha Świętego dla mojego syna aby on wyrósł na dobrego prawego człowieka . Matko Boża i nasza oddaję w twe ręce ludzi chorych w domach , hospicjach , szpitalach szczególnie proszę o zdrowie dla pana Piotra i Księdza Jana daj nam wszystkim w rodzinie siłę do walki z przeciwnościami losu a zmarłym mężowi mojemu, rodzicom , dziadkom i wszystkim duszą w czyśćcu cierpiącym daj niebo by mogły oglądać oblicze Boskie.Dziękuję za wszystkie łaski które otrzymałam.
 Joanna: 08.12.2012, 10:19
 Maryjo, matko Boga i ludzi, daj mi łaskę zobaczenia w Tobie prawdziwej Matki, proszę z całego serca o dar przebaczenia moim rodzicom, braciom, wszystkim ludziom którzy mnie zranili, abym mogła iść przez zycie dalej z czystym, wolnym sercem. O łaskę uwolnienia z chronicznego smutku i nostalgii, które wpędzają mnie często w depresję - proszę Cię Maryjo. Za moją córkę Marię, o łaskę wiary na całe jej zycie a także umiejętność podejmowania mądrych decyzji i światło by zawsze umiała odróżnić dobro od zła. O to samo prosze Cię dla Marlenki, Nicoli, Kamila, Krystiana,Marka, Mariusza, Klaudii i Patrycji - dzieci z Domu Dziecka, miej ich w swojej opiece przez całe ich życie. O łaski dla więźniów, o których wiem, dla Andrzeja którego spotkałam, dla Pana z Chorymi Nogami, dla Pana z kościoła św zygmunta, dla dziewczyny z guzem krtani, wreszcie o łaski potrzebne do pełnego nawrócenia dla moich rodziców, moich braci, zwłaszcza Jarka, dla mojego męża i dla mnie. Proszę módl się o przyjęcie do Królestwa Niebieskiego zmarłej Ireny D. i Ireny T.. Proszę Cię również o właściwą pracę dla mnie, o pracę dla Anny S., Madzi Z., Kasi M.. Módl się Maryjo i wypraszaj łaski dla całej mojej rodziny...
 Krzysiek: 08.12.2012, 10:07
 Matko Najświętsza, proszę Cię o łaskę zdrowia dla mojej Mamusi oraz nawrócenia dla męża mojej siostry i całej jego rodziny. Bardzo proszę o to również dla ludzi, którzy w mojej ojczyźnie i na całym świecie zabijają nienarodzone dzieci, bluźnią Bogu i Tobie oraz Kościołowi Świętemu. Dla siebie proszę o łaskę pracy. Dziękuję Ci Maryjo, za wszelkie Twoje łaski i opiekę, którymi mnie obdarowujesz każdego dnia.
 Kamil: 08.12.2012, 09:54
 Maryjo, uproś u Boga Łaskę zdrowia duszy i ciała. Tak bardzo, bym nie chciał, by moja choroba zasmuciła najbliższych. Uproś też Łaskę nawrócenia osób z mego otoczenia i wszystkich grzeszników oraz bym nigdy nie odszedł od Jezusa. Amen
 Kamil: 08.12.2012, 09:54
 Maryjo, uproś u Boga Łaskę zdrowia duszy i ciała. Tak bardzo, bym nie chciał, by moja choroba zasmuciła najbliższych. Uproś też Łaskę nawrócenia osób z mego otoczenia i wszystkich grzeszników oraz bym nigdy nie odszedł od Jezusa. Amen
 Julia: 08.12.2012, 09:47
 Mateńko Boża, proszę o łaskę uzdrowienia dla Jerzego, o Dary Ducha Świętego dla mnie i moich sióstr oraz o dar skończenia moich studiów, o zdrowie i błogosławieństwo, i pokój dla całej mojej rodziny oraz o łaskę pracy.
 Halina: 08.12.2012, 09:46
 Matko Święta bardzo proszę o nawrócenie się mojego męża syna córki zięcia przyszłej synowej i jej dzieci .Prosze o uzdrowienie mojej rodziny od nałogu picia alkoholu i palenia papierosów.Mateczko prosze o zdrowie dla całej mojej rodziny.MARYJO niech te słowa towarzysza nam w codziennym życiu,JEZU UFAM TOBIE!Dziękuje za wszelkie łaski dotychczas otrzymane.
 EWELINA: 08.12.2012, 09:44
 Matko Święta proszę cię o miłosierdzie dla mojej całej rodziny,o zdrowie i o to by wszystkie "sprawy"pozytywnie się zakończyły.Miej nas w swojej opiece Matko Najświętsza.Bądź pozdrowiona, Maryjo, pełna łaski, Pan z Tobą; błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
 Jadzia: 08.12.2012, 09:39
 Matko Najswietsza błagam o nawrocenia w mojej rodzinie,powstanie z nałogu pijanstwa i inne łaski-Ty Matuchno widzisz sama moja rodzine i wiesz najlepiej co nam potrzeba.Prosdze tez o uzdrowienie cielesne syna i corki.
 Jadzia: 08.12.2012, 09:38
 Matko Najswietsza błagam o nawrocenia w mojej rodzinie,powstanie z nałogu pijanstwa i inne łaski-Ty Matuchno widzisz sama moja rodzine i wiesz najlepiej co nam potrzeba.Prosdze tez o uzdrowienie cielesne syna i corki.
 Nina: 08.12.2012, 09:37
 Matuchno najswietsza dziekuje Ci zadotychczasowe laski jakie zsylasz na mnie i moja rodzine.Prosze cie o zdrowie,blogoslawienstwo i silniejsza wiare dla mojegosyna i Jego rodziny.Blogoslaw mnie w dalszym zyciu chron mnie przed ciezkimi chorobami.Blogoslaw naszej ojczyznie,czuwaj nad dziecmi w patologicznych rodzinach.Poleczm Ci rowniez wiadoma moja prosbe.
 Nina: 08.12.2012, 09:36
 Matuchno najswietsza dziekuje Ci zadotychczasowe laski jakie zsylasz na mnie i moja rodzine.Prosze cie o zdrowie,blogoslawienstwo i silniejsza wiare dla mojegosyna i Jego rodziny.Blogoslaw mnie w dalszym zyciu chron mnie przed ciezkimi chorobami.Blogoslaw naszej ojczyznie,czuwaj nad dziecmi w patologicznych rodzinach.Poleczm Ci rowniez wiadoma moja prosbe.
 Beata: 08.12.2012, 09:34
 Maryjo, proszę Cię o nawrócenie dla siebie, o odwagę w wyznawaniu wiary w Jezusa, siłę w walce z pokusami, dobrą organizację czasu na co dzień. Oddal ode mne strach, który często mnie paraliżuje i nie pozwala wykonać najprostrzych czynności, naucz mnie rozponawać natchnienia i pokusy. Dał mi łaskę, która zabierze ode mnie ciągły strach i stres przed "niewiadomo czym". Daj siłę do walki ze złem. Daj mądrość, radość i pokój, bym wyposażona w te dary, mogła lepiej spełniać Twoją wolę. Ulecz me serce by potrafiło otworzyć się na miłość. Naucz mnie przebaczać i nie ogladać się wstecz. Spraw bym częściej się uśmiechała i promieniowała radością. Proszę Cię o nawrócenie dla wszystkich z mojej dalszej i bliższej rodziny, za przyjaciół, znajomych, kolegów z pracy oraz za wszystkich, których spotkałam na swojej drodze życia chociażby raz. Proszę Cię o Niebo dla nich i doświadczenie jeszcze tu na Ziemi, Twej Miłości. Ulecz z chorób cielesnych, psychicznych, uzależnień, zniewoleń te wszystkie osoby, które mam w sercu. Proszę Maryjo o dobrą pracę i ciągłość pracy dla mnie, mojej siostry, brata - bysmy nie cierpieli z powodu braku pieniędzy i byśmy potrafili dzielic się nimi z potrzebującymi. Proszę Cię o dobrego męża dla mnie, oraz dobrych mężów dla mojej siostry i dziewczyn z "róży". Ufam Maryjo, że to o co Cię proszę jest mi potrzebne do osiągnięcia życia wiecznego. Dziękuję Ci Matko za wszystko co od Ciebie otrzymałam. Wybacz mi, że nie zawsze moje deklaracje pokrywają się z czynami - spraw bym z wiekszą ochotą modliła się każdego dnia i stawiała Boga na pierwszym miejscu. Powierzam Ci siebie Maryjo, broń mnie w każdej godzinie życia. +
 Nina: 08.12.2012, 09:32
 Matuchno najswietsza dziekuje Ci zadotychczasowe laski jakie zsylasz na mnie i moja rodzine.Prosze cie o zdrowie,blogoslawienstwo i silniejsza wiare dla mojegosyna i Jego rodziny.Blogoslaw mnie w dalszym zyciu chron mnie przed ciezkimi chorobami.Blogoslaw naszej ojczyznie,czuwaj nad dziecmi w patologicznych rodzinach.Poleczm Ci rowniez wiadoma moja prosbe.
 aga: 08.12.2012, 09:31
 Matko Najświętsza polecam Ci moje dzieci, miej je w swojej opiece, mojemu synkowi daj siłe, by stawał sie dobrym człowiekiem, mamie łaskę zdrowia i powrót do domu....Opiekuj się moją rodziną!
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] (112) [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej