Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów? Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów?
Małgorzata i Wojciech Nowiccy
Jeśli chcesz uporządkować swoje finanse, albo zmagasz się z długami, których nie możesz spłacić, nie myśl, że jesteś w sytuacji bez wyjścia.

Nie martw się i nie polegaj wyłącznie na swoim rozumie. Możesz pokonać każdą trudność. Potrzebujesz jedynie podjęcia pewnej decyzji...... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Julia: 08.12.2012, 09:47
 Mateńko Boża, proszę o łaskę uzdrowienia dla Jerzego, o Dary Ducha Świętego dla mnie i moich sióstr oraz o dar skończenia moich studiów, o zdrowie i błogosławieństwo, i pokój dla całej mojej rodziny oraz o łaskę pracy.
 Halina: 08.12.2012, 09:46
 Matko Święta bardzo proszę o nawrócenie się mojego męża syna córki zięcia przyszłej synowej i jej dzieci .Prosze o uzdrowienie mojej rodziny od nałogu picia alkoholu i palenia papierosów.Mateczko prosze o zdrowie dla całej mojej rodziny.MARYJO niech te słowa towarzysza nam w codziennym życiu,JEZU UFAM TOBIE!Dziękuje za wszelkie łaski dotychczas otrzymane.
 EWELINA: 08.12.2012, 09:44
 Matko Święta proszę cię o miłosierdzie dla mojej całej rodziny,o zdrowie i o to by wszystkie "sprawy"pozytywnie się zakończyły.Miej nas w swojej opiece Matko Najświętsza.Bądź pozdrowiona, Maryjo, pełna łaski, Pan z Tobą; błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
 Jadzia: 08.12.2012, 09:39
 Matko Najswietsza błagam o nawrocenia w mojej rodzinie,powstanie z nałogu pijanstwa i inne łaski-Ty Matuchno widzisz sama moja rodzine i wiesz najlepiej co nam potrzeba.Prosdze tez o uzdrowienie cielesne syna i corki.
 Jadzia: 08.12.2012, 09:38
 Matko Najswietsza błagam o nawrocenia w mojej rodzinie,powstanie z nałogu pijanstwa i inne łaski-Ty Matuchno widzisz sama moja rodzine i wiesz najlepiej co nam potrzeba.Prosdze tez o uzdrowienie cielesne syna i corki.
 Nina: 08.12.2012, 09:37
 Matuchno najswietsza dziekuje Ci zadotychczasowe laski jakie zsylasz na mnie i moja rodzine.Prosze cie o zdrowie,blogoslawienstwo i silniejsza wiare dla mojegosyna i Jego rodziny.Blogoslaw mnie w dalszym zyciu chron mnie przed ciezkimi chorobami.Blogoslaw naszej ojczyznie,czuwaj nad dziecmi w patologicznych rodzinach.Poleczm Ci rowniez wiadoma moja prosbe.
 Nina: 08.12.2012, 09:36
 Matuchno najswietsza dziekuje Ci zadotychczasowe laski jakie zsylasz na mnie i moja rodzine.Prosze cie o zdrowie,blogoslawienstwo i silniejsza wiare dla mojegosyna i Jego rodziny.Blogoslaw mnie w dalszym zyciu chron mnie przed ciezkimi chorobami.Blogoslaw naszej ojczyznie,czuwaj nad dziecmi w patologicznych rodzinach.Poleczm Ci rowniez wiadoma moja prosbe.
 Beata: 08.12.2012, 09:34
 Maryjo, proszę Cię o nawrócenie dla siebie, o odwagę w wyznawaniu wiary w Jezusa, siłę w walce z pokusami, dobrą organizację czasu na co dzień. Oddal ode mne strach, który często mnie paraliżuje i nie pozwala wykonać najprostrzych czynności, naucz mnie rozponawać natchnienia i pokusy. Dał mi łaskę, która zabierze ode mnie ciągły strach i stres przed "niewiadomo czym". Daj siłę do walki ze złem. Daj mądrość, radość i pokój, bym wyposażona w te dary, mogła lepiej spełniać Twoją wolę. Ulecz me serce by potrafiło otworzyć się na miłość. Naucz mnie przebaczać i nie ogladać się wstecz. Spraw bym częściej się uśmiechała i promieniowała radością. Proszę Cię o nawrócenie dla wszystkich z mojej dalszej i bliższej rodziny, za przyjaciół, znajomych, kolegów z pracy oraz za wszystkich, których spotkałam na swojej drodze życia chociażby raz. Proszę Cię o Niebo dla nich i doświadczenie jeszcze tu na Ziemi, Twej Miłości. Ulecz z chorób cielesnych, psychicznych, uzależnień, zniewoleń te wszystkie osoby, które mam w sercu. Proszę Maryjo o dobrą pracę i ciągłość pracy dla mnie, mojej siostry, brata - bysmy nie cierpieli z powodu braku pieniędzy i byśmy potrafili dzielic się nimi z potrzebującymi. Proszę Cię o dobrego męża dla mnie, oraz dobrych mężów dla mojej siostry i dziewczyn z "róży". Ufam Maryjo, że to o co Cię proszę jest mi potrzebne do osiągnięcia życia wiecznego. Dziękuję Ci Matko za wszystko co od Ciebie otrzymałam. Wybacz mi, że nie zawsze moje deklaracje pokrywają się z czynami - spraw bym z wiekszą ochotą modliła się każdego dnia i stawiała Boga na pierwszym miejscu. Powierzam Ci siebie Maryjo, broń mnie w każdej godzinie życia. +
 Nina: 08.12.2012, 09:32
 Matuchno najswietsza dziekuje Ci zadotychczasowe laski jakie zsylasz na mnie i moja rodzine.Prosze cie o zdrowie,blogoslawienstwo i silniejsza wiare dla mojegosyna i Jego rodziny.Blogoslaw mnie w dalszym zyciu chron mnie przed ciezkimi chorobami.Blogoslaw naszej ojczyznie,czuwaj nad dziecmi w patologicznych rodzinach.Poleczm Ci rowniez wiadoma moja prosbe.
 aga: 08.12.2012, 09:31
 Matko Najświętsza polecam Ci moje dzieci, miej je w swojej opiece, mojemu synkowi daj siłe, by stawał sie dobrym człowiekiem, mamie łaskę zdrowia i powrót do domu....Opiekuj się moją rodziną!
 Teresa : 08.12.2012, 09:29
  Maryjo - Niepokalana Matko-dziekuję Ci za wszystko. W pokorze staje przed Tobą i proszę bym mogła wiele przyjąć i miala wole dać . Ty wiesz czego mi potrzeba. Proszę Cię o łaskę bycia z Tobą i Jezusem - proszę Cię o niebo dla mnie , mojej rodziny, szczegolnie mamy mojej, wszystkich których spotkam dla wszystkich, ktorzy mnie nie darza sympatia. Na ziemi o pokój i życie w prowdzie. Amen
 Sylwia: 08.12.2012, 09:27
 Przenajswiętsza Maryjo całą swoja rodzinę zawierzam Tobie..kocham Cię Maryjo! Pomóż nam..
 Maria Łucja: 08.12.2012, 09:12
 Matko Boża! Pomóż uzyskać łaskę wiary prawdziwej i niezniszczalnej mnie, mojemu synowi Krzysiowi jego dzieciom i innym z naszego otoczenia.Otwórz serce mojej synowej Kariny i zbliż ją do siebie i do nas.Zabij nienawiść, którą do mnie czuje. Ogarnij zbawieniem wiecznym moich bliskich,którzy już nie żyją.Daj siły i zdrowie i rozum nam żyjącym.
 ROSE: 08.12.2012, 09:08
 Matko Boża!Proszę o łaskę nawrócenia moich bliskich i znajomych, o dobre małżeństwo Małgosi i Marysi.
 teresa: 08.12.2012, 08:59
 najukochansza Matenko.Dziekuje za laski jakimi obdarzylas nas w tym roku a blagam o zdrowie dla syna psychiczne mocna wiare i pokonanie choroby Ty Matenko przytul do serca mojego syna a swiat nabieze barw.i sensu.kocham Cie.
 anka: 08.12.2012, 08:50
 Matko nasza, prosze wstawiaj sie za nami nieustannie u Swojego Syna ,a Pana Naszeo Jezusa o laske nawrócenia dla moich bliskich męża i córki ,proszę też o cód uzdrowienia mojej mamy,dla siebie o łaski ufności .Dziękuje Swięta Panienko za łaski ,które co dzień wypraszasz dla nas1
 Edyta: 08.12.2012, 08:47
 Proszę o łaskę dalszego umocnienia wiary, o łaskę dobroci i życzliwości dla innych o łaskę zgody i zdrowia mojej Rodziny i o łaskę pogodzenia z księdzem Wiesławem. Dziękuję za moje całe życie!!!!
 madzia: 08.12.2012, 07:54
 Matko Najświętsza,Różo Mistyczna błagam Cię z całego serca o nawrócenie dla mojego męża i dzieci i trzeźwość dla mojego syna. Proszę Cię z całego serca o postępy w nauce dla Jasia, łaskę stałej, dobrej pracy dla mnie lub mojego męża, byśmy mogli godnie żyć.By nasza rodzina była Bogiem silna.Jestem w południe w Kościele i osobiście będę prosić w tych intencjach. Kocham Cię Maryjo.
 Bogdan: 08.12.2012, 07:45
 Proszę Cię Maryjo, Matko moja, o łaskę nawrócenia dla całej mojej rodziny, szczególnie dla moich córek, spraw aby zapragnęły iść drogą prowadzącą do Boga. Proszę o pracę dla mnie, o uzdrowienie mojego słuchu. Dziękuję Ci Maryjo, i proszę wstaw się u Syna swego, Jezusa Chrystusa.
 krystyna: 08.12.2012, 07:44
 MATKO BOŻA MOJA KOCHANA PROSZĘ CIĘ O ZDROWIE DLA NAS O NAWRÓCENIE CÓRKI MOJEJ EWY O ŁASKI KTÓRE OTRZYMALIŚMY W MINIONYM ROKU DZIĘKUJĘ NAJSERDECZNIEJ I PROSZĘ CIĘ MATKO BOŻA O TWOJĄ OPACZNOŚĆ KAŻDEGO DNIA POMÓŻ NAM MATKO BOŻA KOCHANA ODDAJEMY SIĘ CALI TOBIE I DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE OTRZYMYWANE ŁASKI DLA NAS
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej