Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Granice w relacjach małżeńskich Granice w relacjach małżeńskich
Henry Cloud, John Townsend
W takim stopniu, w jakim czujesz się wolny, by odmówić czegoś małżonkowi, możesz również zgodzić się na to, czego pragnie. Dlatego dla dobra małżeństwa czasami warto powiedzieć: „Nie mogę wyrazić na to szczerej zgody, dlatego tym razem muszę ci odmówić”... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 joanna: 07.12.2012, 21:50
  ,Dziekuję , przepraszam ,proszę .
 Karolina: 07.12.2012, 21:46
 Najukochańsza Maryjo! Nie mogę doczekać się jutrzejszej godziny łaski. Proszę Cię, wysłuchaj moich modlitw i skieruj je do Swojego Ukochanego Syna. Maryjo, Ty w Bogu Naszym wiesz czego pragnie moje serce, znasz moje zranienia i problemy. Proszę przygotuj mnie do tej modlitwy i nie bądź obojętna na moje błagania. Proś Jezusa Chrystusa- Naszego Króla i Zbawiciela o zmiłowanie nade mną. Kocham Cię!
 iwona: 07.12.2012, 21:39
 Matko... ulecz moje serce i prowadz mnie ku Chwale Ojca...miej w opiece moja rodzine mojego brata aby sie nawrocil...
 grazyna: 07.12.2012, 21:33
 matko prosze o uzdrowienie piotra oraz o laske trzezwosci dla meza zbigniewa oraz dobra zone dla krzysztofa
 Tomasz: 07.12.2012, 21:32
 Maryjo dziękuje ci bardzo za tak wiele łask i proszę cię , o wstawiennictwo twoje u syna twojego o następne łaski , zgodne z wolą jego Bóg zapłać.
 Justyna: 07.12.2012, 21:06
 Najukochańsza Matko dziękuję Ci za otrzymane łaski w mijającym roku i proszę Cię o dalszą opiekę nad moją rodziną ukochanym mężem i synami w nadchodzącym roku, proszę Cię o potrzebne łaski dla nas i o zasłanie Darów Ducha świętego dla synów. Proszę Cię bądź zawsze przy mnie bo bardzo Cię potrzebuję
 POTRZEBUJACA POMOCY: 07.12.2012, 21:06
 MATKO BOZA WLEJ DO WSZYSTKICH SERC PLPMIEÑ MILOSCI I DZIALAJ SWOIMI LASKAMI-POMOZ NAM MATKO WE WSZYSTKICH NASZYCH UTRAPIENIACH-POMOZ NAM MATKO!
 Anna: 07.12.2012, 21:02
 Kochana Mateczko, Błagam Cię o miłość, aby osoba której oddalam serce wrócila i dała nam szanse na wspólną przyszłość, której razem pragnęliśmy. To jest dla mnie najważniejsze. Miłość i Rodzina. Miej go w swojej opiece. Proszę Cię także o znalezienie dobrej pracy. Cała Twoja Maryjo!
 Justyna: 07.12.2012, 20:50
 Matko Najświętsza dziękuję Ci za wszystkie łaski które spłynęły na moją rodzinę w mijającym roku, proszę Cię o dalszą opiekę i potrzebne łaski dla mojego ukochanego męża i synów, o nawrócenie ich ażeby wiedzieli jaką drogę wybrać, a także zesłanie Darów Ducha Świętego, proszę cię bądź zawsze przy mnie bo tak Cię potrzebuję
 Joanna: 07.12.2012, 20:46
 Już jutro ten wspaniały dzień będę szczerze modlić się w tę godzinę w parafialnym kościele wierzę, że Nasza Matka nie opuści nas grzesznych w potrzebie:)
 małgorzata: 07.12.2012, 20:10
 Dziękuję za wszystkie łaski ,które doznałam i prosze o uzdrowienie mojej mamy ,nawrócenie się moje ,mojej córki i całej mojej rodziny ,oraz uzdrowienie mojego ciała i duszy .Matko najukochańsza ratuj nasze dusze
 Lucjan: 07.12.2012, 19:56
 Matko Boża - proszę o dobrą ,wierną i kochającą żonę - żebyśmy się nawzajem odnaleźli
 Basia: 07.12.2012, 19:37
 Maryjo Matko Ukochana dziękuję Ci za wszystko ,za każdy dzień,za blaski i cienie , za to ze mogę się modlic i wielbić Ciebie.Maryjo otocz opieką moją rodzine ,dzieci,przyjaciół i tych którzy potrzebuja wsparcia ,wiary i modlitwy.Maryjo kocham Cię i wielbię teraz i na wieki .
 Apolonia: 07.12.2012, 19:23
 Matko, pilnuj nas. Codziennie proszę o to Boga, jutro poproszę o to ciebie. Pozwól abym była chociaż częścią iskierki tego świata, którą Jesteś Ty. Pilnuj nas, proszę.
 Anita: 07.12.2012, 19:14
 Maryjo prosze Cie za moje malzenstwo i synow, zwlaszcza Antoniego.
 monika: 07.12.2012, 18:30
 Mamusiu prosze uratuj moje malzenstwo,przyprowadz spowrotem meza do mnie i Emilki.blagam o nawrocenie dla niego by odnalazl droge do Ciebie i Twego Syna.kocham Cie i dziekuje za wszystkie laski ktorymi mnie nieustannie darzysz i za to ze do mnie przemowilas pewnej nocy choc bylo to tylko moje imie. ale Ty nigdy duzo nie mowisz, dalas mi poznac ze zawsze jestes i bedziesz przy mnie.ze Ty mnie nigdy nie opuscisz.dziekuje za laske poznania Twego Swietego glosu.dziekuje Mamusiu ze jestes.jestes moim jedynym ratunkiem i nadzieja
 Ania: 07.12.2012, 18:14
 Najukochańsza Matko, Ty jesteś mi drogowskazem, prowadź mnie w modlitwie aby była ona miła Bogu. Prowadź całą moja rodzinę do Swego Syna.
 danuta: 07.12.2012, 17:59
 Matuchno kochana spraw proszę w wielkiej pokorze,aby moja córka odnalazła drogę do Twojego Syna ,żeby przestała kroczyc drogą zła i nienawiści.Proszę niech w końcu zrozumie,że jest matką,kobietą i chrzescijanką.Matuchno weż ją wswoją opiekę.
 HALINA: 07.12.2012, 17:47
 Matko Najswietsza....RATUJ!
 iwona: 07.12.2012, 16:15
 matko przenajświętrza proszę skrusz me serce które gubi drogę
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej