Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


O Mszy Świętej najprościej [mały format] O Mszy Świętej najprościej [mały format]
Ks. Jerzy Stefański
Człowiek, który w pełni uczestniczy we Mszy Świętej, jest największym bogaczem świata. Zostaje bowiem obdarowany samym Bogiem, Jezusem Chrystusem. Z miłości do nas stał się On człowiekiem, a potem, by być jeszcze bliżej, stał się dla nas pokarmem i każdego z nas pragnie karmić Sobą... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 sylwia: 06.12.2012, 13:30
 Maryjo ,Matko nasza dziękuje ci za to , że nas kochasz i wstawiasz się za nami do Pana naszego Jezusa .Proszę uzdrów moją rodzinę na duszy i ciele .Amen
 iwona: 06.12.2012, 11:46
 prosze pomóz
 Darek: 06.12.2012, 00:22
 Kochana Maryjo dziękuję za łaskę nawrócenia dla bliskich mi osób, proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla mojej mamy i dziadka. Proszę Cię też o dziewczynę, którą bardzo chciałbym mieć. Uproś mi Maryjo kochana u syna Twego Jezusa Chrystusa, łaskę odpuszczenia wszystkich moich grzechów. Nie zważaj na grzechy moje, lecz na moją wiarę. Nie zapomnę mamusiu kochana, 8 grudnia przez całą godzinę będę się modlił do Ciebie.
 Matka z Gdyni-Karwiny: 05.12.2012, 23:00
 Matko Wszystkich Ludzi! Proszę o Pokój dla Całego Świata,o Dobro i Nawrócenie Tych,którzy zbłądzili.Proszę o Zdrowie dla Całej Mojej Rodziny i pomyślność w dalszym życiu.
 Ja : 05.12.2012, 22:58
 Matenko najukochansza prosze o zdrowie dla meza i przywrocenia do zdrowia jego ciala i duszy
 Magda: 05.12.2012, 22:05
  Mateńko Pomocy Nieustającej prosze cie o nawrocenie mojego chłopaka. Dziekuje za łaski które otrzymałam i strzeż mnie przed grzechem i prowadz do Najswietszego Serca Twojego Syna a Pana naszego Jezusa Chrystusa Amen.
 W Maria: 05.12.2012, 15:31
 Matko Najswietsza , ratuj mojego meza, blagaj Jezusa o jego nawrocenie, oddaje Tobie mojego meza w opieke. Amen.
 iwona: 05.12.2012, 12:49
 Mateńko będę prosić codziennie do 8 grudnia o łakski dla naszej rodziny , o nawrócenie męża,syna i córki, błagam o pomoc dla nas , jest nam brdzo ciżko , prosimy ozdrowie i siły do pracy i o te prace , abyśmy mogli odpracować straty błagamy Cię
 iwona: 05.12.2012, 12:44
 Mateńko będę prosić codziennie do 8 grudnia o łakski dla naszej rodziny , o nawrócenie męża,syna i córki, błagam o pomoc dla nas , jest nam brdzo ciżko , prosimy ozdrowie i siły do pracy i o te prace , abyśmy mogli odpracować straty błagamy Cię
 monika: 05.12.2012, 00:24
 Matko Boza blagam zmiluj sie nad dusza mojej córki i uwolnij ja od mocy zlego!!! Tys jest Ta która ma moc zmiazdzenia jego glowy!
 Aska: 04.12.2012, 20:32
 Matko Boska prosze Cie o nawrocenie cale mojej rodziny o litosc nad nami i sakrament pokuty przed Bozym Narodzeniem.Daj mi sile do walki ze swiatem napelnij pokojem i szczesciem spraw abym odnalazla milosc prawdziwa i zawsze podazala Twoimi drogami.Nic mi nie potrzeba do szczescia procz milosci.Dziekuje za wszystko Matko wszystkie sprawy moje i najblizszych skladam w TWOJE rece....
 EM: 04.12.2012, 19:38
 MATKO Najświętsza ,prosze o cud uzdrowienia mojego syna z choroby,błogosławieństwo dla mojej rodziny -dziękuje zaTwą pomoc macierzńską i otzymane łaski.
 basia: 04.12.2012, 17:47
 proszę o nawrócenie mojego brata
 Dzieci Twoje Maryjo!: 04.12.2012, 13:50
 Prosze Matko moja Ukochana o dar potomstwa i Twoja opieke na kazda godzine minute sekunde mojego zycia i całej rodziny.Matko ty znasz prośby całej rodziny prosze!!!!!!!wysłuchaj nas
 Tomasz: 04.12.2012, 08:38
 Proszę o potrzebne łaski dla zbawienia dusz ludzkich i prowadzenie dla nich w każdej chiwli
 irena: 03.12.2012, 20:37
 Maryjo, Mamo najdroższa, dziękuję za Cud mojego ocalenia, za łaski, dary i nieustająca nad nami opiekę. Proszę z całego serca strzeż nas przed grzechem, osłaniaj swym płaszczem przed złym, doprowadź nas do zbawienia. Zaprowadź mego syna do Najświętszego Serca Pana Jezusa Chrystusa, aby pozostał w nim na zawsze. Uzdrów Jakuba proszę, dopomóż w powrocie do Boga tym co się zagubili, dopomóż odzyskać wolność uzależnionym, upraszaj łaski dla dusz czyśćcowych, ocal naszą Ojczyznę. Amen. Dziękuję Ci Najdroższa Mamo. Kocham Cię i ufam.
 irena: 03.12.2012, 20:33
 Maryjo, Mamo najdroższa, dziękuję za Cud mojego ocalenia, za łaski, dary i nieustająca nad nami opiekę. Proszę z całego serca strzeż nas przed grzechem, osłaniaj swym płaszczem przed złym, doprowadź nas do zbawienia. Zaprowadź mego syna do Najswietszego Serca Pana Jezusa Chrystusa, aby pozostał w nim na zawsze. Uzdrów Jakuba proszę, dopomóż w powrocie do Boga tym co się zagubili, dopomóż odzyskać wolność uzależnionym, upraszaj łaski dla dusz czyśćcowych, ocal naszą Ojczyznę. Amen. Dziękuję Ci Najdroższa Mamo. Kocham Cię i ufam.
 bogumiła: 03.12.2012, 14:45
 Matuchno Najkochańsza prosze Cie z cala pokora o łaskę zdrowia dla Bogdana,przywroc mu zdrowie. Pogodz z wasniona rodzine,Otocz opieka Eweline i jej najblizszych,ktorzy potrzebuja Milosierdzia.Matko modl sie za nami
 Wanda: 03.12.2012, 09:08
 Proszę Cię Matko Najświętsza wyproś u Twojego Syna łaskę uzdrowienia dla Huberta i zgodę w naszej rodzinie.
 Wiesław: 02.12.2012, 21:31
 Matko mamusiu,ratuj nas bo giniemy.Ratuj Polskę, ratuj Polską rodzinę,ratuj moją rodzinę,natchnij moją żonę miłością i mądrością Twoją,spraw abyśmy nie skazywali się dobrowolnie na wieczne potępienie.Matko ty wiesz co jest mnie i mojej rodzinie najbardziej potrzebne .Spraw aby moje dzieci,znów były moje.Ty wszystko możesz poprzez Twojego syna Jezusa Chrystusa.Daj mojej rodzinie dar bycia ze sobą ,z Tobą i z twoim Synem.Proszę cię daj mi dar mądrości i dar dobrej rady,tak abym mógł pokierować swoim życiem i życiem mojej rodziny zgodnie z Twoją wolą.MARYJO UFAM CI. ZAWSZE TWÓJ
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej