Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2018 r. od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski


     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   

Wasze komentarze:
 Maria: 08.12.2014, 12:49
 Kochana Mateczko ! Dziękuję Ci bardzo za dotychczasową pomoc i opiekę . Także za Twą czułość i troskę nade mną i moimi synami . Dzisiaj , w tej Godzinie Łaski ,proszę Ciebie szczególnie o nawrócenie moich dzieci oraz o błogosławieństwo , zdrowie i wszelkie łaski dla całej rodziny . Proszę również o błogosławieństwo, zdrowie i świętość dla naszych kapłanów w mojej parafii .
 Czcicielka: 08.12.2014, 12:48
 Droga Maryjo proszę o zdrowie moje i całej mojej rodziny, o nawrócenie na drogę wiary wiadomej Ci osoby, dar zbawienia i miłosierdzia Bożego dla zmarłego członka rodziny, o dar macierzyństwa, o dalszą opiekę i błogosławieństwo dla Nas. Cała jestem Twoja o Maryjo.
 ewa m: 08.12.2014, 12:48
 Kochana mateczko prosze Cie o laske dla calej mojej rodziny. O sile i zdrowie dla moich corek i meza.Aby szacunek i zgoda panowala w moim zwiazku.Prosze o zdrowie i laski dla mojej mamusi i dalszej rodziny i przyjaciol Aby Sarka zdala egzaminy a Nelunia zaczela w koncu jesc aby miala apetyt.Prosze o laske i zdrowie dla siebie abym po operacji doszla szczesliwie do zdrowia i obym w koncu znalazla upragniona prace. Dziekuje z calego serca za wszystko co od Ciebie otrzymalismy!
 Czcicielka: 08.12.2014, 12:48
 Droga Maryjo proszę o zdrowie moje i całej mojej rodziny, o nawrócenie na drogę wiary wiadomej Ci osoby, dar zbawienia i miłosierdzia Bożego dla zmarłego członka rodziny, o dar macierzyństwa, o dalszą opiekę i błogosławieństwo dla Nas. Cała jestem Twoja o Maryjo.
 Ja_ek: 08.12.2014, 12:47
 Mamo nasza, proszę cię o łaskę zdrowia i dobrych wyborów dla naszych dzieci i o zdrowie dla mojej wspaniałej Żony... już dłużej nie wytrzymamy bez Twojej pomocy, Mamo! błagam Cię o łaskę nawrócenia dla tych naszych najbliższych osób z naszego otoczenia zawodowego, których zatwardziałość serca najbardziej nas rani... sami, bez ciebie jesteśmy bezradni...
 Halina: 08.12.2014, 12:47
 Maryjo Niepokalanie Poczęta, dziękuję Ci za otrzymane łaski i ośmielam Cię prosić w tym dniu o radość nieba dla mojego najukochańszego męża, o szczęście wieczne, dziękując przy tym za to spotkałam go na swojej drodze życiowej. Proszę o ukojenie rany po jego stracie.Tak bardzo mi Go brakuje. Obdarz zdrowiem moich rodziców, moich synów z rodzinami oraz kochane wnunie. Niecha zapanuje pokój na całym świecie.
 Halina: 08.12.2014, 12:47
 Kochana Maryjo, proszę o zdrowie dla mojej rodziny,potomstwo dla syna i synowej,0 poprawę relacji z mężem by Jezus był naszym drogowskazem, by wybory mojej córki były dla niej szczęśliwe.
 asia: 08.12.2014, 12:46
 Mateczko Moja Przenajświętsza, proszę Cię o zdrowie dla mojej całej rodziny, dla dzieci, męża, mojego brata, taty, przyjaciółki, dla wszystkich moich bliskich oraz o nawrócenie mojego męża aby znów pokochał mnie prawdziwą miłością, szanował mnie, wspierał i abyśmy byli bardzo szczęśliwym i kochającym się małżeństwem. Błagam Cię Mateczko Moja Najdroższa, wysłuchaj moich próśb i modlitw i bądź zawsze przy mnie każdego dnia i w każdej chwili. Kocham Cię Mateczko.
 Gosia: 08.12.2014, 12:46
 Maryjo, Najukochańsza Matko proszę o Uzdrowienie Mnie i całej mojej rodziny z wszystkich chorób duszy i ciała.Obdarz nas żywą wiarą w cudowną Moc Modlitwy. Obdarz nas pokojem radością.Umacniaj w wierze i daj żywą wiarę.która przenosi góry.Wierzę w Miłosierdzie Boga.Proszę o szansę dla nas.Dziękuję.Amen.Ufam Tobie Jezu!
 Bozena: 08.12.2014, 12:45
 O Maryjo, proszę ci o wszelkie łaski dla mojej rodziny, dla mojego syna o nawrócenie z drogi grzesznika
 Janek: 08.12.2014, 12:44
 Maryjo Matko pięknej Miłości, Matko Miłosierdzia. Proszę o łaskę nawrócenia dla mnie i dla moich bliskich. Proszę Cię o łaskę dobrej spowiedzi i wyjście z trudnej sytuacji życiowej
 Krystyna Warszawa: 08.12.2014, 12:44
 Proszę Cię Mateńko o wiarę dla mnie, o niebo dla mojego męża. O wiarę dla moich zięciów, o opiekę nad wnukami Kubusiem, Adrianem, Julia i Tymoteuszem, o zdrowie dla nich i dla ich rodziców. Proszę Cię Mateńko, aby ta straszna choroba już od nas odstąpiła. przepraszam za moje zwątpienia i pesymizm. Kocham Cię mateńko i Twojego Syna Jezusa Chrystusa.
 grazi: 08.12.2014, 12:43
 DOBRA MATKO ja sluzebnica Twa prosze i dziekuje w tej szczegolnej Godzinie dla mnie dla nas
 grazi: 08.12.2014, 12:43
 DOBRA MATKO ja sluzebnica Twa prosze i dziekuje w tej szczegolnej Godzinie dla mnie dla nas
 Monika: 08.12.2014, 12:42
 Matko najukochańsza proszę Cię o łaskę szczęśliwego małżeństwa z Przemkiem, którego tak bardzo kocham.
 Monika: 08.12.2014, 12:42
 Matko najukochańsza proszę Cię o łaskę szczęśliwego małżeństwa z Przemkiem, którego tak bardzo kocham.
 Służebniczka Maria: 08.12.2014, 12:42
 Proszę o nawrócenie dla Przemka. Proszę o błogosławieństwo dla nas, o zdrowie o siły i potrzebne łaski. O zaufanie w związku, o radość z bycia razem i wspólne pokonywanie problemów. O wzajemną miłość dla nas i dar bycia razem aż do śmierci.
 Ela: 08.12.2014, 12:42
 Mateńko najświętsza, Niepokalanie Poczęta Różo Duchowna, proszę o łaskę nawrócenia dla mojego syna i o pracę dla niego oraz o potrzebne łaski. Pobłogosław mu Najświętsza Mateczko. Proszę Cię serdecznie. Błagam jak matka Matkę Amen
 Lidia: 08.12.2014, 12:41
 Matko Kochana, prosze Cie o laske zdrowia dla moich najblizszych, szczegolnie dla mojej starszej Coreczki, dar macierzynstwa dla moich Corek, prosze o zdrowie dla Rodzicow oraz Tesciow i calej Rodziny. Blagam o rozwiazanie problemow mojej Kochanej Matki Chrzestnej.Prosze o glebsza wiare swoja i moich najblizszch oraz spokoj i wiecej pokory nas wszystkich. Dziekuje Ci.
 Marlena: 08.12.2014, 12:40
 Kochana Maryjo Dziękuję za wszystko bardzo i bardzo proszę uzdrów moją siostrę z lęków i niepokojów,uzdrów jej relacje rodzinne, czuwaj nad moją rodziną i wszystkimi którym obiecałam modlitwę. Błogosław nam na każdy dzień, strzeż i chroń od złego.Dziękuję.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej