Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów? Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów?
Małgorzata i Wojciech Nowiccy
Jeśli chcesz uporządkować swoje finanse, albo zmagasz się z długami, których nie możesz spłacić, nie myśl, że jesteś w sytuacji bez wyjścia.

Nie martw się i nie polegaj wyłącznie na swoim rozumie. Możesz pokonać każdą trudność. Potrzebujesz jedynie podjęcia pewnej decyzji...... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Madzi: 08.12.2011, 12:04
 O zdrowie dla rodziców oraz o dobrego męża, proszę Cię Matko Boża.
 KAsia: 08.12.2011, 12:03
 proszę o uzdrowienie osób dotkniętych alkoholizmem w rodzinie i na całym świecie oraz o zdrowego dzidziusia.
 zofia: 08.12.2011, 12:02
 Najukochansza Maryjo prosze ciebie o łaski dla mojej corki oby mogła sie cieszyc potomstwem .Bo bardzo cierpi z tego powodu. O zdrowie dla mojej całej rodziny o wyzbycie sie nałogu syna ,o dobry wybor meza dla corki o dobre kaplanstwo mojego syna o nawrocenie sie rodziny mojej siostry zmiekcz ich zatwardziałe serca ,aby wrocili do koscoła .Dziekuje ci maryjo za meza kochanego i bardzo wspaniale dziecioraz prosze cie ozdrowie i siły dla mnie jeszcze raz dziekuje ci matuchno.
 krystyna barbara : 08.12.2011, 11:59
 Matko nawoc wszystkich z mojej rodziny do Boga i uproś wieczną światlość dla naszych rodziców , dziatków wszystkich zmarłych z naszej rodziny
 bozena : 08.12.2011, 11:58
  matko ratuj swiat milosierdzia
 Ryszard: 08.12.2011, 11:58
 O Maryjo Niepokalanie Poczęta dziękuję Ci za dotychczasowe łaski, i proszę o nowe. Przymnóż nam wiary, całej naszej rodzinie, szczególnie córce.Proszę Cię o zdrowie i błogosławienstwo Boże o pracę i nawrucenie wszystkich gżeszników.Z ufnością się oddaje Twojej opiece.
 lidka: 08.12.2011, 11:57
 Maryjo błagam, o szczęśliwe małżeństwo i zdrowe dzieci. Abym mogła zajść, w ciąże.Aby moja rodzina, nigdy nie zaznała biedy. O zdrowie dla mojej mamy brata i babci.
 maria: 08.12.2011, 11:55
 Matuchno Najdroższa prosze pokornie miej mnie i moja rodzine w swojej opiece pomoż synkowi w nauce a mnie znalesc srodki do życia pomoz blagam
 Karolina: 08.12.2011, 11:54
 Matko Kochana proszę daj łaskę miłości,małżeństwa mojemu bratu... I zdrowie mojej rodzinie.
 ALICJA: 08.12.2011, 11:53
 O Maryjo bez grzechu poczęta, w Twoim Niepokalanym Sercu zamykam wszystkie sprawy, które przedstawiłam Tobie w czasie dzisiejszej Eucharystii. Mamusiu, zajmij się nimi i uproś obfite łaski jakich pragnie udzielić Bóg za Twoim pośrednictwem. Niech zdroje łask spłyną na wszystkich ludzi, na tych, którzy słyszeli o Godzinie Łaski i na tych, którzy o niej nie słyszeli. Mateńko, pozwól mi powtorzyć słowa oto ja służebnica Pańska niech mi się stanie według woli Boga Ojca. O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, któży się do ciebie uciekamy i za wszystkimi, któży się do Ciebie nie uciekają a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie. Mateńko, wGodzinieŁaski wspomnij wszyskie te sprawy i zachowaj je na zawsze w Swoim Sercu. Dziękuję Mateńko za wszelkie uzyskane łaski, których udzielasz mi każdego dnia,
 ola: 08.12.2011, 11:50
 Mateńko proszę o nawrócenia i trzeźwość dla Mikołaja i Sławka
 Marcin: 08.12.2011, 11:49
 Proszę o nawrócenie Jacka, Waldka, a szczególnie Arka - zagorzałego przeciwnika istnienia Boga. Proszę o miłość w rodzinach i świecie. Proszę o pracę i pozytywne rozwiązanie spraw związanych z firmą, którą tworzyłem. Proszę Cię Matulu o łaski dla moich dzieci. Miej nas w opiece.
 Magda: 08.12.2011, 11:48
 Matko Przenajświętsza dziękuję za otrzymane łaski i proszę o zdrowie dla moich najbliższych szczególnie dla mojej mamy i córeczki. Pomóż nam w tych ciężkich czasach zachować wiarę. Daj nam nadzieję na lepsze jutro, czuwaj nad nami, miej nas wszystkich w swojej opiece i chroń od złego.
 Monika: 08.12.2011, 11:47
 proszę o nawrócenie mojej mamy, sióstr i ich rodzin. O uzdrowienia duchowe i fizyczne dla naszej rodziny.O uzdrowienie finansów.O nawrócenie dla wszystkich błądzących grzeszników uciekających się do "pomocy" w okultyzmie.O zdrowie dla naszych dzieci, o miłość w naszej rodzinie, o głód czytania słowa Bożego, wzrastania w wierze.O uzdrowienie mojego trądziku, o pracę dla bezrobotnych,uzdrowienie z alkoholizmu ojca mojej koleżanki, uzdrowienie z alkoholizmu i pijaństwa mojego męża, o uwolnienie i przecięcie od jakichkolwiek przekleństw świadomych i nieświadomych jakie zostały na mnie i moją rodzinę skierowane, o uzdrowienie dla babci Stasi,o nawrócenie dla całej rodziny byłego pracodawcy.o uzdrowienie dla Zygmunta
 Paulina S.: 08.12.2011, 11:42
 Proszę o siłę i wiarę, która tak często we mnie umiera a tak bardzo jest mi potrzebna.
 ola: 08.12.2011, 11:42
  Proszę o nawróceniei przyjecie chrzyu dla cioci Izy
 renata 08.12.2011,: 08.12.2011, 11:42
 Matko proszę Cię o zdrowie dla całej mojej rodziny abyśmy nigdy nie zeszli na złą drogę,aby nasze małżeństwo było szczęśliwe,o pracę dla mnie i aby mąż mógł wrócić na swoje stare stanowisko i doznał wielu łask bożych proszę o dzieci o ich dobrą naukę,wykształcenie,aby poznały swoich partnerów życiowych w których mogą mieć oparcie i miłość ,o rodziców aby omijały ich wszelkie choroby i aby to dzieciątko które niedawno się urodziło było naszą podporą na starość by zdrowo rosło i się rozwijało. Módl się za nami Maryjo którzy się do Ciebie uciekamy. Amen.
 Gabriela: 08.12.2011, 11:42
 Maryjo proszę o zdrowie dla mnie i całej rodziny,jestem cała Twoja oddana ,proszę żeby dłużnik mi oddał sporą sumę pieniędzy,o nawrócenie się alkoholików do Boga.Matko proszę całym sercem o wspieranie mnie jestem cała twoja .
 Marianna: 08.12.2011, 11:42
 Maryjo, najlepsza nasza Matko, proszę Cię o pomoc dla moich dzieci i ich rodzin, o pogłębienie wiary, o odrzucenie nałogów, o miłość w ich rodzinach, aby moje wnuki wychowywały się w kochających się rodzinach. Proszę także o łaskę zdrowia dla mojego ciężko chorego męża.
 Twoja czcicielka: 08.12.2011, 11:40
 Maryjo Matko nasza najlepsza,Tobie dzisiaj oddaję cała moja rodzinę,wszystkich ,których nosze w sercu,prosze o nawrócenie dla nas,o wszelkie potrzebne nam łaski,o uzdrowienie naszych dusz i ciał,o uwolnienie z wszelkich nałogów i złych duchów,o gorące ukochanie Pana jezusa i Ciebie Mateczko i zbawienie .Z całego serca dziekuje za dotychczasowa opieke i wszelkie łaski dla nas.Kocham cie Maryjo-Totus Tus.Prosze posługuj sie mna.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej