Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Kilka myśli o Matce Bożej Kilka myśli o Matce Bożej
ks. Jan Twardowski
Tomik wspaniałych, pełnych kapłańskiej mądrości refleksji o modlitwie. "Modlić się - to pozwolić kochać się Bogu"... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 magda: 07.12.2011, 21:33
 Maryjo Ty wiesz o co Cię błagam. Nawróć mi męża i dzieci. Spraw by uwierzyły. Polecam Ci całą moją rodzinę .
 Karolina: 07.12.2011, 21:29
 Maryjo proszę Cię o to co noszę głęboko w sercu.
 Jola: 07.12.2011, 20:52
 Matko Przenajswietsza prosze Cie w Godzinie Laski o wiare dla moich corek i o sakramentalny zwiazek malzenski dla mojej mlodszej corki.Prosze Cie tez o zycie wieczne dla mojego ojca i meza.
 Szymon : 07.12.2011, 20:51
 Matko Najświętsza podczas tej świętej godziny będę w szkole. Mniej mnie w swojej opiece proszę cię Matko nawróć nasza rodzinę, a szczególnie mamę. Daj siłe do przezwyciezania grzechów.
 Wiesia: 07.12.2011, 20:50
 Kochana Maryjo ,matko nasza proszę Cię o nawrócenie mnie i męża oraz tych którzy tego potrzebują ,proszę miej w opiece mojego męża który ciężko pracuje na kopalni w niebezpiecznych warunkach ,miej w opiece także innych górników ,proszę Cię Matko kochana o zdrowie dla mojej rodziny i najbliższych ,proszę o pokój na świecie ,proszę żeby ludzie mniej chorowali i żeby nie było takiej biedy na świecie ,żeby wszyscy byli szczęśliwi i się kochali,proszę wieczny odpoczynek dla moich kochanych zmarłych rodziców i wszystkich zmarłych !Przepraszam Cię Matko nasza za nasze grzechy które popełniliśmy!
 A: 07.12.2011, 20:11
 Maryjo, przebacz mi moje grzechy. Proszę, weź pod swoją opiekę ludzi, którzy bardzo potrzebują Twojej pomocy. Ratuj dusze, które przebywają w czyśćcu. Strzeż dusze ludzi zatraconych, pomóż im się oswobodzić z niewiary i przybliżyć do Boga Ojca. I proszę Ciebie Maryjo o wstawiennictwo za nami do Pana Boga. Proszę również o pomoc w zdaniu matury i dostaniu się na moje wymarzone studia. Amen
 aurelia: 07.12.2011, 19:49
 Matko Niepokalana proszę Cię o łaski potrzebne całej naszej rodzinie,uproś proszę Miłosierdzie Boże,bardzo potrzebujemy Twojej pomocy.
 Ania: 07.12.2011, 19:44
 Matko Boża proszę Cię o pomoc bo strasznie mi już ciężko. Proszę spraw żebym w końcu zdołała porozumieć się z mężczyzną którego pokochałam. Otwórz Matko Boża jego serce. Spraw by mnie szanował i kochał, by już nigdy mnie nie zranił. Pomóż mi też wybaczyć krzywdy jakich doznałam od niego i spraw by on wybaczył mi jeżeli czymś go zraniłam. Proszę cię Matko Boża o dar założenia rodziny i macierzyństwo. Bardzo cię proszę.
 Piotr: 07.12.2011, 19:37
 Maryjo prosze Cie o Laske odnowienia mojego kaplanstwa i zycia zakonnego.
 chrystofora: 07.12.2011, 18:37
 kochana mateńko proszę gorąco usłysz i racz wysłuchać błagań moich
 Karol: 07.12.2011, 18:24
 Matko Najświętsza uproś mi łaskę ,aby moja siostra wróciła do swoich synów,mój tata nie kłócił się z nami i zaczął się modlić i chodzić do Kościoła oraz o zdrowie dla mojej rodziny.
 mm: 07.12.2011, 15:26
 Matko Boża, dziękuję Ci za dotychczasową opiekę i proszę o zdrowie dla całej rodziny, mądre wybory życiowe i przemianę serc dla syna i córki oraz o wszelkie potrzebne nam łaski do bycia dobrymi dziećmi bożymi
 monika: 07.12.2011, 13:50
 Matko Przenajświętsza w Godzinę Łaski otocz nas Pani soją opieką i uproś u Pana zdrowie dla naszej chorej Ewy.Jedyna nadzieja w Tobie o Pani.Proszę o nawrócenie mojego brata Piotra i wyrwanie go z nałogu.Proszę o łaskę zdrowia dla moich dzieci i pokierowania ich w dalszym życiu, aby zawsze były blisko Boga.Proszę jeszcze Matuchno o zdrowie i błogosławieństwo w moim małżeństwie i całej rodzinie, oraz doprowadż do nieba moich bliskich zmarłych.
 Ola: 07.12.2011, 10:16
 Maryjo proszę Cię o dobrą pracę o spłatę kredytu hipotecznego aby te obciążenia kredytowe nie wisiały nad nami
 Wojciech: 07.12.2011, 08:26
 Proszę Cię Matko Boga o szczególne łaski których potrzebuje nasza rodzina. Proszę Cię szczególnie o łaskę nawrócenia, oraz wszystkie możliwe dary Ducha Świętego dla nas oraz całej naszej rodziny w Polsce i na świecie, abyśmy nigdy nie ustali w drodze do Królestwa Bożego! Proszę Cię także o opiekę nad wszystkimi zmarłymi członkami naszej rodziny.
 ela: 07.12.2011, 07:52
 Matko ukochana już wiele lat temu oddałam się w Twoją niewolę miłości i czerpie z tego łaski , za wszystko dziękuje . Proszę Cię o opiekę dla całej rodziny , nawrócenie dla młodych , miłosierdzie dla zmarłych , wybawienie z mąk szczególnie dla wujka męża i mojej przyjaciółki Kasi .Proszę abyś mi pomogła wychować moje dzieci na dobrych ludzi . Błogosław nam za co już z całego serca dziękuję . Pomagaj w dniu codziennym i pracy byśmy byli Twoimi sługami i prowadź nas do Boga
 stella: 07.12.2011, 07:18
 z całego serca proszę Cie Różo duchowna Mistyczna Maryjo matko mojego Boga,o ratunek łaske nawrócenia dla mojego syna .curki męża o uwolnienie go z mocy zła i powrót do Jezusa i za moja mame i basie,andrzeja i janka i marka kamilka ,dawidka marcinka .anie justysia alusia kasie milo .Prosze aby s mi pomogła znalezć prace dla mnie bym mogła zyc godnie dla Boga słuzyc i prosze tez o zdrowie dla mnie i zcalenie na nowo mojej rodziny w Jezusie i żebysmy mieli gdzie nieszkac.Jezu ufam Tobie kocham Ciebie totus tus Maryjo błagam pomóż nam
 stella: 07.12.2011, 07:17
 z całego serca proszę Cie Różo duchowna Mistyczna Maryjo matko mojego Boga,o ratunek łaske nawrócenia dla mojego syna .curki męża o uwolnienie go z mocy zła i powrót do Jezusa i za moja mame i basie,andrzeja i janka i marka kamilka ,dawidka marcinka .anie justysia alusia kasie milo .Prosze aby s mi pomogła znalezć prace dla mnie bym mogła zyc godnie dla Boga słuzyc i prosze tez o zdrowie dla mnie i zcalenie na nowo mojej rodziny w Jezusie i żebysmy mieli gdzie nieszkac.Jezu ufam Tobie kocham Ciebie totus tus Maryjo błagam pomóż nam
 RENIA: 07.12.2011, 07:07
 W XX-tą rocznicę powstania radia o Twoim imieniu Maryjo upraszam u Ciebie najlepsza nasza Matko wszelkich Łask i dalszej nieustannej opieki dla Ojca Tadeusza i wszystkich osób tworzących to radio oraz wszelkie dzieła przy nim powstałe aby dalej były nam pomocą jak też ratunkiem dla ratowania dusz naszych, Ojczyzny naszej i wszystkiego co ją stanowi. Słowami Bł. Ojca Św. JP II wołam : ,,MARYJO GWIAZDA NOWEJ EWANGELIZACJI PROWADŻ NAS PROWADŻ RADIO MARYJA I BĄDŻ JEGO OPIEKUNKĄ".
 Ulka: 06.12.2011, 19:34
 Błagam Matko Najświętsza o wyzwolenie z nałogu narkotyków mojego syna Arka, o Światło dla niego.Proszę pokornie Matuchno o Twoje błogosławieństwo dla mojej córki Agnieszki i jej męża Wojtka, obdarz ich upragnioną miłością, maleństwem. Pomóż wyjść z kłopotów finansowych Ewie i Andrzejowi, błogosław ich Mateuszkowi. Wycisz serce i naprowadź na właściwa ścieżkę Grzesia. Pomóż nam wszystkim z ufnością przyjmować moją chorobę nowotworową
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] (131) [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej