Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2018 r. od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski


     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   

Wasze komentarze:
 Matka: 08.12.2014, 06:23
 Maryjo, proszę o łaskę pomoc dla syna Rafała w tej trudnej sprawie,proszę o dobre zakończenie jego sprawy,proszę aby osoby decydujące były przyjazne w opiniach i orzeczeniach.Kocham Cię Maryjo.
 Kasia: 08.12.2014, 01:29
 Maryjo najświętsza, kochana Matko, czyste serce Twoje proszę Cię o pokój, wiarę, dobroć, miłowanie, wyrozumiałość, zdrowie, dobrostan dla wszystkich istot na świecie... Kocham Cie z całego serca. Królowo nasza...prowadź nas prosimy!!!
 magdalena: 08.12.2014, 00:30
 Moja ukochana Maryjo, w tym wielkim Dniu gdy stanę się niewolnikiem Twojego syna przez Twoje ręce błagam Cię o nawrócenie grzeszników całego świata, w tym mojego męża i dzieci a także wnuczek.Polecam Ci Kapłanów, prosząc o ich świętość. Błagam Cię moja Królowo i Pani o łaskę stałej, dobrej pracy dla mnie i męża, postępy syna w nauce. O świętość małżeństwa mojego i moich dzieci. By nasza rodzina była BOGIEM SILNA. Dziękuję Ci Matuchno za wszystkie łaski. Kocham Cię Maryjo. W Godzinie Łaski będę przed Najświętszym Sakramentem, więc już teraz błagam o ratunek dla mojej rodziny i świata.
 Barbara: 08.12.2014, 00:23
 Maryjo! Droga Matko, proszę o łaskę nawrócenia dla moich najbliższych -rodziny i znajomych. Niech Ci co oddalili się - powrócą. Proszę też o łaskę dobrego rodzicielstwa, aby móc wychować swoje dzieci na mądrych, uczciwych i pełnych miłości ludzi. Niech rozwijają swoje talenty dla umacniania Twej chwały. Daj moim dzieciom oraz rodzinie to czego teraz i na przyszłość potrzebują. Bądź z nami.
 Magdalena: 08.12.2014, 00:22
 Maryjo ,mamusiu moja . Proszę Cię o łaskę spowiedzi dla mnie i o uwolnienie mnie z moich złych emocji . Dziękuję Ci.
 aaa: 08.12.2014, 00:20
 Matko, w tę tak ważną godzinę proszę Cię o nawrócenie dla męża i zdrowia dla naszej rodziny, szczególnie dla córki przed którą są kolejne operacje. Dziękuję za wszystko co do tej pory otrzymaliśmy.
 m: 08.12.2014, 00:16
 Maryjo, uzdrów nasze relacje w małżeństwie; jeśli to miłe Bogu, niech ześle łaskę w sprawie Wam wiadomej... Zostawiam to Tobie, choć wciąż walczę i się miotam... Pomóż mi zaufać do końca.
 A: 07.12.2014, 23:35
 Matko, która nas znasz proszę Cię o dar dobrego męża i proszę Cię o dar nawrócenia dla Pawła. Czuwaj nade mną i moją rodziną, pomagaj w trudach codziennych i przyczyniaj się za nami u Twego Syna. Matko wysłuchaj naszych próśb i dziękuję za całe dobro i ludzi, których postawiłaś na mojej drodze.
 Gosia: 07.12.2014, 23:24
 O zdrowie dla mojej mamy, o łaskę wyrwania z nałogu dla mojego męża, o zdrowie dla moich dzieci, o zdrowie i siły dla mojego taty, o rozeznanie swojego powołania dla siostry..
 Jolanta: 07.12.2014, 23:18
 Mateczko zwracam się przed 8 grudnia o łaskę życia i zdrowia dla naszej córeczki Marysi.Proszę Cię Maryjo nie odmawiaj.Dziękuje Ci Mateczko
 Wojciech: 07.12.2014, 23:14
 Matulu Przenajświętsza. Dziękuję Ci, ze jesteś w moim życiu. Proszę Cię Matulu o łaski w moich intencjach, które są Tobie znane. Totus Tuus...
 JUSTYNA: 07.12.2014, 23:12
 NAJUKOCHAŃSZA MATEŃKO DZIĘKUJĘ CI ZA TWOJĄ GODZINĘ ŁASKI DZIĘKI KTÓREJ WYPROSIŁAM PRACĘ DLA MĘŻA, TERAZ JEDNAK PROSZĘ O JEGO NAWRÓCENIE NA DROGĘ PRAWDY, KTÓRA PROWADZI DO TWOJEGO SYNA, BO W TEJ CHWILI JEST BARDZO DALEKO OD PANA BOGA!!! KOCHAM CIĘ MARYJO1
 Gosia: 07.12.2014, 23:10
 Mateńko Kochana, Mario Cała Twoja Kochająca, Ufająca i Oddana proszę o Błogosławieństwo i łaskę dla Nas, dla mnie i Janusza, dziękuje za ten Cud i za opiekę i proszę o miłosierdzie. Proszę o szczęśliwe rozwiązanie sytuacji, dziękuje za miłość, proszę o łaskę dla Naszego życia Razem. Amen
 Karolina: 07.12.2014, 23:10
 Mateczko blagam chron nasze malzenstwo a Meza nawroc bo calkowice odszedl od Boga
 Gosia: 07.12.2014, 23:08
 Mateńko Kochana, Mario Cała Twoja Kochająca, Ufająca i Oddana proszę o Błogosławieństwo i łaskę dla Nas, dla mnie i Janusza, dziękuje za ten Cud i za opiekę i proszę o miłosierdzie. Proszę o szczęśliwe rozwiązanie sytuacji, dziękuje za miłość, proszę o łaskę dla Naszego życia Razem. Amen
 Agata: 07.12.2014, 23:00
 Najświętsza Maryjo Panno proszę Cię o łaskę żywej wiary dla mojego męża, łaskę sakramentu bieżmowania i odrodzenia i jedności naszego małżeństwa. Dziękuję
 Anna: 07.12.2014, 22:56
 Proszę Cię Maryjo o ratunek dla Gosi W. Zosi, Renaty, Małgosi.B i o szczęśliwą godzinę śmierci dla Teresy
 Anna: 07.12.2014, 22:49
 Maryjo dziękuję Ci za wszystko co otrzymałam ja i moja rodzina, błagam o nawrócenie syna,zięcia i Zbyszka i o łaski dla całej mojej rodziny,zwłaszcza dla dzieci.Proszę Cię o prace dla dzieci i zdrowie dla wszystkich.Dziękuję za Twoją miłość i troskę.
 wiki: 07.12.2014, 22:40
 Dziękuje Ci Mateńko za wszelkie łąski od Ciebie otrzymane i prosze Cie nie opuszczaj mnie,prosze o zdrowie dla siebie i swoich najbliższych o szczęsliwe przeżycie dalszego życia w zdrowiu ,szczęściu i spokoju,oddaje sie pod Twoja opiekę....
 Weronika: 07.12.2014, 22:38
 Matko Ukochana proszę Cie o łaskę Bożą dla naszej całej rodziny i dar macierzyństwa abyśmy razem z mężem mogli tulić w ramionach zdrowe i uśmiechnięte maleństwo. Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej