Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Granice w relacjach małżeńskich Granice w relacjach małżeńskich
Henry Cloud, John Townsend
W takim stopniu, w jakim czujesz się wolny, by odmówić czegoś małżonkowi, możesz również zgodzić się na to, czego pragnie. Dlatego dla dobra małżeństwa czasami warto powiedzieć: „Nie mogę wyrazić na to szczerej zgody, dlatego tym razem muszę ci odmówić”... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 bas: 08.12.2010, 12:46
 dziekuje
 Jagoda : 08.12.2010, 12:46
 Matko Najświętsza- nie ma żadnych słów które mogą wyrazić moje myśli. Dziękuję za wszystko co mam i przepraszam że nie doceniam ogromu dobroci którą otrzymuję.Proszę za całą moją rodzinę, nawrócenie, zdrowie, pracę, miłóść wzajemną i szacunek.A nade wszystko o wiarę dla mnie że zawsze Jesteś obok mnie.
 Marta: 08.12.2010, 12:44
 Najukochańsza Panienko, prosze Cię o łaskę zdrowia dla mojej mamy, dla mnie i całej mojej rodziny. prosze miej w opiece całą moją rodzinę, pozwól nam czerpać z Twojej wielkiej łaskie. Otocz nas Asoją oieką i Wypros u Panan Naszego a Twego syna Łaskę Miłosierdzia. Wspieraj Tych którzy upadli i tych którzy się wahają. Módla Się za Nami Matko Moja i Całego Świata
 Basia: 08.12.2010, 12:44
 Matko Boża proszę o opiekę dla mojej Rodziny i Przyjaciół, proszę o cud zdrowia dla mojego męża Grzesia,który jest ciężko chory na raka,Proszę o wysłuchanie tych o które codziennie proszę w każdej wieczornej modlitwie. Proszę o dalszą opiekę dla Nas, Bliskich i Przyjaciół.W tej Godzinie Łaski polecam siebie i moją rodzinę Twojej opiece Matko. Kocham Cię! Bądź z Nami...
 Ewa: 08.12.2010, 12:44
 Kocham Cię Matko i dziękuję za Opiekę, proszę o Opiekę i zdrowie dla Całej Rodziny,
 wojtek: 08.12.2010, 12:43
 Dziewico Niepokalana, proszę Cię o wstawiennictwo do Chrystusa! O jedność naszej rodziny, zgodę i porozumienie. O przemianę duchową żony. O zdrowie duszy i ciała, o pomoc w walce ze złem i pokusami. O miłosierdzie dla nas samych, krewnych i sąsiadów zarówno żyjących jak i zmarłych. O pomyślne rozwiązanie i szczęśliwe narodziny naszego dziecka. O wszystkie inne sprawy, które leżą nam na sercu. Bądź pozdrowiona Maryjo i Syn Twój Jezus. Dziękuję!
 Kokis: 08.12.2010, 12:42
 Maryjo, dziekuje Ci za łaski które od Ciebie otrzymuję, Proszę Cię o zdrowie dla całej mojej rodziny.. Strzez nas przed złem świata, upraszaj łaski u Syna Twojego Jezusa..
 Anna: 08.12.2010, 12:41
 Najukochańsza Mateczko dziękuję Ci za wszystko co mam. Proszę Cię o pogłębienie wiary w mojej rodzinie. Błagam Cię o łaskę uzdrowienia dla mojego synka. Proszę uzdrów go by mógł żyć jak inne dzieci. Proszę zabierz od niego autyzm. Mateńko dziekuje z całego serca za ocalenie mojej siostry.Kocham Cię Mateńko. Proszę o dalszą opiekę dla całej mojej rodziny, a w szczególnosci dla mojego synka i mojej siostry.
 Arleta: 08.12.2010, 12:41
 Najukochańsza Matko dziękuję Ci za wszystkie łaski które upraszasz za swoim pośrednictwem u Syna Swojego Jezusa Chrystusa, proszę o łaskę nawrócenia dla całego świata, aby było mniej bólu,krzywd i upokorzeń ludzkich. Otul swoim płaszczem cały świat.
 Mariola: 08.12.2010, 12:40
 Maryjo, nasza najlepsza Matko, proszę Cię w tej godzinie szczególnie o łaskę pojednania z Bogiem w przyjętym dziś sakramencie spowiedzi, o łaskę dobrej śmierci, a jeśli taka jest wola Boża, to błagam Cię, Matko, o uzdrowienie z choroby nowotworowej dla mojej siostry!
 wojtek: 08.12.2010, 12:39
 Dziewico Niepokalana, proszę Cię o wstawiennictwo do Chrystusa! O jedność naszej rodziny, zgodę i porozumienie. O przemianę duchową żony. O zdrowie duszy i ciała, o pomoc w walce ze złem i pokusami. O miłosierdzie dla nas samych, krewnych i sąsiadów zarówno żyjących jak i zmarłych. O pomyślne rozwiązanie i szczęśliwe narodziny naszego dziecka. O wszystkie inne sprawy, które leżą nam na sercu. Bądź pozdrowiona Maryjo i Syn Twój Jezus. Dziękuję!
 wojtek: 08.12.2010, 12:39
 Dziewico Niepokalana, proszę Cię o wstawiennictwo do Chrystusa! O jedność naszej rodziny, zgodę i porozumienie. O przemianę duchową żony. O zdrowie duszy i ciała, o pomoc w walce ze złem i pokusami. O miłosierdzie dla nas samych, krewnych i sąsiadów zarówno żyjących jak i zmarłych. O pomyślne rozwiązanie i szczęśliwe narodziny naszego dziecka. O wszystkie inne sprawy, które leżą nam na sercu. Bądź pozdrowiona Maryjo i Syn Twój Jezus. Dziękuję!
 Matka: 08.12.2010, 12:38
 Proszę o opiekę nad moją Joasią
 Ewa: 08.12.2010, 12:37
 Matko Boża, Ty znasz mnie i moją rodzinę, znasz doskonale nasze potrzeby... Wstawiaj się z nami, szczególnie w tę godzinę!
 Monika: 08.12.2010, 12:37
 Niepokalane Serce Maryi módl się za nami teraz i w godzinę śmierci naszej.
 Magda: 08.12.2010, 12:34
 Matko Nieustającej Pomocy Tobie polecam siebie i całą moją rodzinę. W Tobie moja nadzieja. Czuwaj nad nami i miej nas w swojej matczynej opiece.
 Roza: 08.12.2010, 12:33
 Maryjo ukochana dziekuję, że dałas nam taką godzinę, w której możemy przychodzić do Ciebie, dziękować za Twoją Matczyną opiekę i błagać o łaski tak bardzo nam potrzebne Prosze Cię obdarz naszą rodzine zdrowiem, obdarz tez zdrowiem Sławka i jego małego wnuczka, obdarz zdrowiem nasze dzieci i nasze wnuczki, błagam o nawrócenie Łukasza i Dominiki, błagam o potrzebne łaski dla Stasia, by był dobry, ale też by od zycia otrzymał jak najwiecej dobrago, by w zyciu spotykał życzliwych ludzi, błagam o opiekę nad Elą, o dobrego męża dla niej, o pomoc w spełnieniu jej planów, onawrócenie naszych sąsiadów, by Bóg wybaczył im ich podłosci i przemienił ich, błagam o zgodę w rodzinie, by Ania pogodziłą się z nami wszystkimi szczgólnie z Mamusią, błagam o pomoc i ratunek w naszych sprawach. Maryjo ukochana módl się za nami.
 KAsia: 08.12.2010, 12:33
 Proszę Cie Maryjo w Godzinie Łaski o wstawiennictwo u Jezusa za wszystkie prośby modlących się, o zdrowie dla wszystkich o pokój ducha i o dusze czyśćcowe. Wprowadź dziś Maryjo wszystkie dusze czyśćcowe do Nieba. Amen. Dziękuje, ze Jesteś
 józef: 08.12.2010, 12:33
 Proszę cię Matko Najświętsza o dziewczynę i dobrą żonę aby moje życie nabrało sensu.Proszę cię Maryjo spełnij moją prożbę
 Marysia, Jola: 08.12.2010, 12:33
 Mateńko kochana miej w opiece moją piatkę dzieci,błogosław syneczka Reni i Grzesia .Pobłogosław rodzinie.Mamo dziekuje za wszystko i proszę o opiekę nad nami.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej