Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Kilka myśli o Matce Bożej Kilka myśli o Matce Bożej
ks. Jan Twardowski
Tomik wspaniałych, pełnych kapłańskiej mądrości refleksji o modlitwie. "Modlić się - to pozwolić kochać się Bogu"... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Tomasz: 08.12.2010, 10:00
 Niepokalana Dziewico, proszę o nieustanną opiekę dlo mojej rodziny, o łaskę patrzenia z miłością na wszystkich bliźnich, którzy stają na mojej drodze. Dziś szczególnie proszę o cud zdrowia dla ukochanej Janeczki, która jest w śpiączce po strasznym wypadku; jeśli jest to zgodne z wolą Twojego Syna. Uzdrowienie Chorych - módl się za nami.
 Mania: 08.12.2010, 09:28
 Dziękuję za otrzymane prośby i proszę o wysłuchanie tych o które codziennie proszę w każdej modlitwie
 Anka: 08.12.2010, 09:14
 Matko Boża.Oddaję Tobie całą moją rodzinę.Uproś u Twego Syna dla laskę pomyślnego rozwiązania naszych problemów,zgodę,zdrowie.Obyśmy zawsze mocno trwali przy Tobie i Twym Miłosiernym Synu.
 Bozena: 08.12.2010, 07:27
 Matko Boza blagam Cie o zdrowie i potrzebne Twoje laski w zyciu moim i najblizszych oddajemy sie Tobie na wlasnosc nie opuszczaj nas nigdy-Bog zaplac!
 Anhelli: 08.12.2010, 07:06
 Najukochańsza Matko Chrystusowa, Niepokalana dziękuję Ci za wszystkie łaski, które za Twoją przyczyną otrzymałem (a było ich bardzo wiele, od tych małych do ogromnych). Kocham Ciebie wiernie. Proszę o dalszą opiekę. Pod Twój płaszcz się uciekamy.
 matka: 08.12.2010, 06:11
 O Maryjo, niebędę mogła nawet zmówić krótkiej modlitwy, bo będę w pracy. Maryjo jednocz moją rodzinę, nawracaj moje dzieci, które oddaliły się od Ciebie, błagam, wysłuchaj mnie, nie opuszczaj moich dzieci- doroałych ale błądzących.
 Marta: 08.12.2010, 01:29
 Najdrozsza Matko moja,brak mi slow jak mam Ci dziekowac za wszystko.Zawdzieczam Ci bardzo duzo.Miej mnie i moja rodzine w swej opiece.Zeslij nam pokoj,milosc i wiare.Naucz nas modlic sie do Ciebie,opiekuj sie nami i prowadz nas swoja droga.
 ela: 08.12.2010, 01:10
 Najświętsza Mateńko, Ty i Twój Najdroższy Syn Jezus wiecie co jest dla mnie i mojej rodziny najlepsze, byśmy żyli na chwałę Boga. Proszę módl się za nas grzesznych i niegodnych, wstawiaj się za nami, byśmy potrafili rozeznawać i pełnić wolę Pana, abyśmy nawrócili się i kochali Go całym sercem. Módl się za nami Najświętsza Panienko, bo sami jesteśmy zbyt słabi by oprzeć się złu, tylko z Panem i za Twoim wstawiennictwem nasze życie może się odmienić. W tej Godzinie Łaski polecam siebie i moją rodzinę Twojej opiece Mateńko. Kocham Cię
 Twoja utrudzona corka: 07.12.2010, 23:47
 Maryjo ,nie wiem czy bedzie mi dane godnie uczcic te Swieta godzine ,wiec juz teraz o to Ciebie prosze.Miej w swej Pieczy moja cala rodzine bliskich mi ludzi by ci ktorzy sie oddalili od Boga ,powrocili ,ci ktorzy poszukuja odnalezli Go w swoim zyciu a ci ktorzy ida ta droga ,aby Bog obdarzyl wytrwaloscia i sila ,by Pomnozyl nasza wiare.Matko Blagam Pros za nami Boga, o uleczenie ,uzdrowienie i uwolnienie od wszelkiego zla.Matko Dziekuje za wszystko Cala jestem Twoja! Przebacz moje slabosci zaniedbania i grzechy i nie pozwol mi zwatpic ,w chwilach trudnych i doswiadczeniach.Kocham Ciebie Matenko i Pozdrawiam.Pozdrow odemnie Jezusa!
 krysia: 07.12.2010, 23:43
 Matko Boża prosze o nawrócenie grzeszników a w szczególności Hanki G. i jej męża Jozefa by oboje przystąpili do spowiedzi świętej aby jej zdrowie poprawiło się bo bardzo cierpi fizycznie.Otocz opieka i miłością oboje malżonków,aby mąż nie tracił nadziei,wiary i siły w dalszej opiece nad nieuleczalnie chorej żony.Dziekuję i dopomóż.
 Twoja utrudzona corka: 07.12.2010, 23:35
 Maryjo ,nie wiem czy bedzie mi dane godnie uczcic te Swieta godzine ,wiec juz teraz o to Ciebie prosze.Miej w swej Pieczy moja cala rodzine bliskich mi ludzi by ci ktorzy sie oddalili od Boga ,powrocili ,ci ktorzy poszukuja odnalezli Go w swoim zyciu a ci ktorzy ida ta droga ,aby Bog obdarzyl wytrwaloscia i sila ,by Pomnozyl nasza wiare.Matko Blagam Pros za nami Boga, o uleczenie ,uzdrowienie i uwolnienie od wszelkiego zla.Matko Dziekuje za wszystko Cala jestem Twoja! Przebacz moje slabosci zaniedbania i grzechy i nie pozwol mi zwatpic ,w chwilach trudnych i doswiadczeniach.Kocham Ciebie Matenko i Pozdrawiam.Pozdrow odemnie Jezusa!
 mama: 07.12.2010, 22:57
 Wtej godzinie laski blagam cie Maryjo o laske nawrocenia dla moich najblizszych i pomoc w porzuceniu nalogow dla moich synow i siostrzenicy Prosze takze o laski dla siebie i nawrocenie ze zlej drogi Ratuj moja rodzine Maryjo
 Basia: 07.12.2010, 22:44
 Matko Najukochańsza, Różo Duchowna błagam Cię o nawrócenenie dla mojego taty i dla Kasi. Proszę o uczciwego kochającego męża- przyjaciela z woli Bożej, którego będę kochać z wzajemnością. Proszę o uzdrowienie dla Wojtka. O wiarę dla moich przyjaciół i miłość i szczęśliwe ukończenie budowy. Chwała bądź Bożemu sercu. Amen.
 Maria matka: 07.12.2010, 22:40
 Matko Najswietsza dziękuję Ci za godzinę łaski, proszę cię za moimi dziećmi doprowaź je do sakramentu małżeństwa
 aneta: 07.12.2010, 22:02
 Mateńko, proszę o nawrócenie biednych grzeszników, aby i oni poznali miłość naszego Pana Jezusa Chrystusa i Twoją. Proszę o nieustanną obecność Boga w naszym życiu. Amen
 grażyna: 07.12.2010, 21:55
 Matko Najświętsza uproś u Twojego Syna łaskę powrotu do zdrowia dla mojego brata kapłana.Chcę Ci z całego serca podziękować za mojego męża i piątkę moich wspaniałych dzieci ,proszę o Twoją matczyną opiekę nad naszą rodziną
 Grażna: 07.12.2010, 21:43
 Proszę Cię Maryjo - o potrzebne łaski dla mojej rodziny, dla córki o szczęśliwe zdanie egzaminu i matury, o prawdziwą wiarę dla wszyskich, a jeśli taka jest wola Boża o łaskę Tobie wiadomą.
 paweł: 07.12.2010, 21:38
 Maryjo, przed chwilą dowiedziałem się o tej godzinie łaski - błogosław Pani Halince. Pozwól mi na miarę moich możliwości dobrze przeżyć jutro tę godzinę. Już teraz chcę zawierzyć Ci moją rodzinę proszę Cię o zdrowie dla naszej babci oraz dla rodziców, błogosław mojej siostrze, jej mężowi i ich oczekiwaniu na nowe życie, udziel potrzebne łaski mojemu bratu poprowadź go. W szczególności zawierzam moja narzeczoną Beatkę i nasze sprawy - Ty wiesz co jest w naszych sercach, ufam że Twoja wola zaprowadzi Nas do pełni szczęścia i miłości. Pozwól przybliżać się Nam do Syna Twego Jezusa.
 paweł: 07.12.2010, 21:38
 Maryjo, przed chwilą dowiedziałem się o tej godzinie łaski - błogosław Pani Halince. Pozwól mi na miarę moich możliwości dobrze przeżyć jutro tę godzinę. Już teraz chcę zawierzyć Ci moją rodzinę proszę Cię o zdrowie dla naszej babci oraz dla rodziców, błogosław mojej siostrze, jej mężowi i ich oczekiwaniu na nowe życie, udziel potrzebne łaski mojemu bratu poprowadź go. W szczególności zawierzam moja narzeczoną Beatkę i nasze sprawy - Ty wiesz co jest w naszych sercach, ufam że Twoja wola zaprowadzi Nas do pełni szczęścia i miłości. Pozwól przybliżać się Nam do Syna Twego Jezusa.
 lukasz: 07.12.2010, 21:29
 Matko Swieta, racz mnie byc jutro w tej godzinie szczegolnei z Toba, racz wysluchac mojego wolania, bede blagal o nawrocenie dla grzesznikow, nie myslmy o sobie! pomyslmy o innych ktorzy tak bardzo potrzebuja naworcenia! Matko Swieta Ty wiesz, ze Cie kochamy!
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] (140) [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej