Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   

Granice w relacjach małżeńskich Granice w relacjach małżeńskich
Henry Cloud, John Townsend
W takim stopniu, w jakim czujesz się wolny, by odmówić czegoś małżonkowi, możesz również zgodzić się na to, czego pragnie. Dlatego dla dobra małżeństwa czasami warto powiedzieć: „Nie mogę wyrazić na to szczerej zgody, dlatego tym razem muszę ci odmówić”... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Bożena: 08.12.2009, 13:20
 Maryjo w godzinie łaski proszę o nawrócenie dla mnie , męża i syna Piotra
 ANNA: 08.12.2009, 13:14
 MATKO BOZA PROSZE O LASKE DLA CALLEJ MOJEJ RODZINY BLISKICH I DALSZYCH ZNAJOMYCH DLA WSZYSTKICH LUDZI CAŁEGO SWIATA.DZIEKUJE,ZE JESTES OBECNA WSROD NAS I DAJESZ NAM MOC DO ZYCIA W TYCH TRUDNYCH CZASACH.MARYJO PAMIETAJ O NAS!
 ja: 08.12.2009, 13:00
 Matko Boża dziękuję Ci że dowiedziałam się o godzinie łaski. Proszę, wysłuchaj moich próśb, Chroń mnie każdego dnia. Dziękuję także za cuda, których mogłam doświadczyć
 Ewa: 08.12.2009, 13:00
 Proszę Cię matko o Dobrego męża...
 Iwona: 08.12.2009, 12:54
 Dziękuję i proszę przyjmij mą modlitwę
 bogumila: 08.12.2009, 12:53
 Proszę Cię Matko NIEPOKALANIE Poczęta módl się za nami w każdy czas.Proszę Cie o opiekę matczyną nad całą rodziną.Matko Ty znasz wszystkie nasze potrzeby ,Pokornie prosimy Matko pomóż.
 IWKA: 08.12.2009, 12:50
 dziękuję za to ze mogłam w tej godzinie modlić sie do Ciebie Matko nasza. Bądz zawsze przy mnie i przy mojej rodzinie. Wspieraj nas i Kochaj.
 Ania: 08.12.2009, 12:47
 W tej najświętszej godzinie Matko moja kochana Różo Duchowa proszę Ci o łaskę nawrócenia dla Marcina , o łaske wyzwolenia sie z nałogu alkoholizmu dla mojej cioci Tereski, o przybliżenie mojego męża Kamila do Ciebie oraz o przybliżenie mojej rodziny do Twojego syna i twojego matczynego serca, a zarazem dziekuję za wszelkie okazane nam łaski , za Twoją opiekę, miłość, za twoje matczyne serce. Kocham Cię Maryjo.
 Anna: 08.12.2009, 12:39
 Maryjo w tej Godzinie Łaski oddaję Ci się cała,błagam wysłuchaj mnie i udziel potrzebnej mi łaski.
 matka : 08.12.2009, 12:34
 Proszę Cię Matko Najświętsza o szczęśliwy powrót córki do kraju i błogosław moim dzieciom i ich rodzinom w ich dorosłym życiu.Dziękuję Ci za wszystkie łaski i pozdrawiam.
 M: 08.12.2009, 12:25
 MAtko, proszę Cię o zdrowie dla całej mojej rodziny, a zwłaszcza dla mojej mamy i dla mojego maleństwa.
 m: 08.12.2009, 12:14
 Maryjko, pomoz mi, prosze, odnalezc droge w moim zyciu :(
 Stefania: 08.12.2009, 11:57
 Maryjo wyproś u Syna Twego Jezusa Chrystusa głęboką wiarę dla moich dzieci Joanny i Bartosza.Niechaj między nimi panuje Boża miłość,zgoda i szacunek dla każdego człowieka. Proszę o trzeźwość dla moich uzależnionych od alkoholu braci Ryszarda i Ireneusza.Dopomóż mi trwać na modlitwie za Kapłanów i za cały Boży lud.
 Hanna: 08.12.2009, 11:54
 O Maryjo, najlepsza nasza Matko, proszę Cię o potrzebne łaski dla całej rodziny, zdrowie, błogosławieństwo, o dar głębokiej wiary dla Elżbiety i Lidii. Proszę o spokój, zgodę, miłość i zrozumienie w rodzinie; o pokój serca dla mamy. Tobie Maryjo zawierzam całą rodzinę. Proszę Cię Mateńko, pomóż zażegnać wszystkie konflkty w rodzinie. Dziękuję za otrzymane łaski.
 Monika: 08.12.2009, 11:52
 Proszę Cię Matko o uzdrowienie mojego taty, aby odzyskał przytomności i wyzdrowiał. Proszę także o zdrowie dla mojej rodziny i o łaskę założenia własnej rodziny przeze mnie i mojego brata.
 Bozena: 08.12.2009, 11:36
 Matko Najświętsza, dziękuję Ci za wszystko coś dla mnie uczyniła i nigdy mnie nie opuściła t trudnych chwilach. Dzisiaj proszę Cię bardzo o opiekę nad moją chorą siostrą, aby nie musiała przechodzić skomplikowanej operacji. Weź w opiekę mojego syna, aby nigdy nie wątpił i został dobrym człowiekiem.
 Elżbieta: 08.12.2009, 11:14
 Matko Niepokalana, zawierzam Twojej macierzyńskiej opiece moich najbliższych, a zwłaszcza tych, którzy zagubili się w życiu i błądzą poza Kościołem Twojego Syna. Uproś im nawrócenie.
 Twoja Córka: 08.12.2009, 11:11
 Mateńko Niepokalana! Dziękuję za dotychczasową opiekę i pomoc Twoją i błagam Cię gorąco o dalszą opiekę nad moją rodziną. Matko, uproś u Swego Syna zdrowie dla Jasi i pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw rodzinnych dla Stefana i jego rodziny.Kocham Cię moja najdroższa Mamo!
 Zatroskana: 08.12.2009, 10:51
 Maryjo Niepokalana, w tej godzinie Twego objawienia dziękuję Ci za wszystkie łaski, które spłynęły na mnie za Twoją przyczyną i proszę Cię całym sercem o wstawiennictwo do umiłowanego syna Twego Jezusa Chrystusa. Wyproś dla mnie łaskę zdrowia. Pokładam głęboką wiarę w Twoje miłosierdzie, ufam, że Ty o Matko Niepokalana nie odwrócisz się ode mnie w tym trudnym dla mnie czasie, a ja z wdzięcznością będę wysławiać Twoje miłosierdzie przez wszystkie moje dni. Proszę Cię również o Maryjo Niepokalana o nawrócenie mojego brata i jego rodziny. Ufam, że za Twoją przyczyną zrozumieją, że bez miłości do Boga nie ma prawdziwego życia. Kocham Cię Maryjo całym sercem.
 Ziuteńka : 08.12.2009, 10:21
 Za moją rodzinę ... Miej nas w opiece Przenajświętsza ...
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej