Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Kilka myśli o Matce Bożej Kilka myśli o Matce Bożej
ks. Jan Twardowski
Tomik wspaniałych, pełnych kapłańskiej mądrości refleksji o modlitwie. "Modlić się - to pozwolić kochać się Bogu"... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 daniela: 08.12.2009, 00:01
 Matko Boża otocz opieką moje dzieci,żeby nie zeszły na złą drogę,nie wpadły w żaden nałóg,żeby wiedziały co jest w życiu najważniejsze. Matko Najświętsza otwórz oczy mojemu mężowi,żeby nie był zaślepiony dobrami doczesnymi,sknerstwem,dopomóż wyjść z nałogu pijaństwa mojemu bratu,dozwól się cieszyć dobrym zdrowiem mojej mamusi.Uproś u Swego Syna dla dziś pochowanej Reginy życie wieczne w niebie. Najdroższa Matko dziękuję za wszystko!
 Basia: 07.12.2009, 23:30
 MATKO BOŻA dziękuję ci za tę godzinę ŁASKI<że tutaj mnie przywiodłas . Bądź uwielbiona w moim sercu i w sercach wszystkich ludzi na ziemi. Błagam CIĘ o łaskę nawrócenia . uzdrowienia na duszy i ciele dla całej mojej rodziny i uwolnienia dla nas.Pomóż mi wyjść z tej dramatycznej sytuacji finansowej.
 koleżanka: 07.12.2009, 23:25
 Bardzo wszystkich proszę o modlitwę w intencji człowieka, który chce pozostawić dla innej kobiety bardzo chorą żonę i 2 dzieci. Błagam módlcie się ze mną jutro żeby się opamiętał, aby wrócił do zony i dzieci. Aby kobieta, która niszczy to małżeństwo zniknęła z życia tego człowieka. Serdecznie wszystkich proszę pomóżmy Eli modlitwą uratować jej małżeństwo i rozpadającą się rodzinę. Maryjo ratuj
 Danusia: 07.12.2009, 22:46
 Najlepsza z Matek, Matko Najświętsza!! Proszę Cię o potrzebne łaski dla Pawła, o powrót do Twojego Syna, o chęć walki z alkoholizmem. Obdarz zdrowiem i Swoją opieką moją Mamusię, pomóż Jej w trudnych chwilach po śmierci Tatusia, a Jemu wyproś łaskę życia wiecznego. Twojej najczulszej opiece powierzam całą moją Rodzinę. Dziękuję za wszelkie otrzymane łaski za Twoim Maryjo wstawiennictwem u Syna Twojego i za Twoją nieustanną opiekę.
 Marta: 07.12.2009, 22:36
 Maryjo, błagam Cię o zdrowie dla mojej mamy
 Magda: 07.12.2009, 22:03
 Najukochańsza Mateczko, proszę o szczęśliwe przyjście na swiat zdrowego dzidziusia.
 Elka: 07.12.2009, 22:00
 Maryjo Niepokalana...Ciebie wielbię i pokornie proszę o opiekę dla NAS wszystkich chorych i cierpiących....o opiekę i zdrowie , silę i moc psychiczna dla mojej córki ....błagam Cie nasza najlepsza Matko ...amen!!
 anna: 07.12.2009, 21:55
 Mamusiu najdrozsza! ofiaruje Ci moich znajomych, przyjaciol i rodzine - w szczegolnosci brata Grzesia mojego Tate, kolege Piotrka, przyjaciol Anie i Filipa. obdarz ich swoja laska, nakieruj na dobra droge. prosze Cie tez o czysta, prawdziwa milosc. wiesz jak bardzo jej potrzebuje po odejsciu Mamy. dziekuje Ci takze ze nie zalamalam sie do konca, ze jestem wytrwala w modlitwie mimo przeroznych przeciwnosci losu. mam nadzieje ze moje modlitwy ku Tobie zostana wysluchane.Amen.
 Anna: 07.12.2009, 21:55
 Proszę Cię Matuchno w tej godzinie łaski o nawrócenie dla wszystkich z mojej rodziny, którzy są tak daleko od Ciebie i Twojego Syna. Ratuj ich i spraw by wzrastała w ich sercach wiara, nadzieja i miłość. Powierzam Ci Maryjo wszystkie intencje jakie mam w swoim sercu. Kocham Cię Najukochańsza Matko,
 Jadwiga: 07.12.2009, 21:39
 W tej godzinie proszę o łaskę zdrowia dla rodziny,o szczęśliwe rozwiązanie dla synowej,o nawrócenie syna i uwolnienie z uzależnienia oraz o wysłuchanie codziennie zanoszonych próśb.
 Renata: 07.12.2009, 21:18
 Mateńko najukochańsza, dziękuję Ci za otrzymane łaski, błagam o nawrócenie moich najbliższych, grzeszników, o potrzebne łaski dla mojej rodziny.Szczere nawrócenie męża, uwolnienie od nałogu, uzdrowienie duszy i ciała, pracę dla niego, dla mnie, oraz we wszystkich moich intencjach.Dziękuję Ci za wszystko, moja Matko!
 szukająca: 07.12.2009, 21:12
 w tym szczególnym czasie łask, prosze Cię prostymi słowami: wyprostuj krętą ścieżkę mego życia, odmień mnie na nowo, obdarz miłością i nadzieją.... Prosze Cię o dar zaznania pokoju, uleczenia samotności serca, o dar wybaczenia i znalezienia drugiej swojej połowy na całe zycie Prosze CIĘ Matko Boża o dar odzyskania MIŁÓŚCI I PRZYJAŹNI DROGIEGO MI CZŁOWIEKA, którego samo odsunęłam od siebie swoimi błędami..... AMEN
 leszek: 07.12.2009, 20:55
 dziękuję Ci Matko Przenajświętsza za wyproszone przez Ciebie łaski,którymi obdarza mnie i moją rodzinę Dobry Bóg.Proszę o łaski darowania grzechów dla dusz w czyśćcu cierpiących nie mających znikąd pomocy.
 EDYTA: 07.12.2009, 20:50
 NAJUKOCHAŃSZA MATECZKO PROSZĘ O ZDROWIE DLA MĘŻA, BRATA ORAZ RODZICÓW I TEŚCIÓW. PROSZE O DAR BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO I O DAR POCZĘCIA. ŻEBY DZIECIATKO BYŁO ZDROWE I SILNE. TY MATKO WIESZ NAJLEPIEJ CZEGO NAM POTRZEBA.
 Maria: 07.12.2009, 20:45
 Maryjo wyproś dla mego ucznia łaskę wiary , a dla jego rodziców łaskę nawrócenia.Ty wisz najlepiej jak ta sytuacja wygląda...
 bogumila: 07.12.2009, 20:07
 Matko Boga i ludzi do Ciebie zwracam się ze swoimi problemami ,Ty znasz je wszystkie i wiesz Matko jak bardzo cierpimy więc błagam Cię Matko i proszę pomóż.
 Dorota: 07.12.2009, 17:38
 wymodl Maryjo dotkniecie Bozą Miloscia serca mojego meza, moich dzieci i mojego. Wymodl zgode i szacunek miedzy nami rodzicami,miedzy dziecmi, wyrpostuj krzywe sciezki, wygladz pagorki w naszej rodzinie. Zaprowadz nas do Jezusa.
 Danka: 07.12.2009, 16:28
 Dziękuję Ci Maryjo za to że nas tak kochasz i otaczasz swoją opieką. Proszę Cię o łaskę zdrowia dla mnie, męża i dzieci oraz o łaskę nawrócenia i wyjście męża z nałogu pijaństwa. Opiekuj się także moimi synami, aby nigdy nie zbłądzili w życiu i kochali ponad wszystko Boga. Kocham Cię.
 ada: 07.12.2009, 12:47
 Matko Boża, Ty udzieliłaś mi już wielkiej łaski w tej godzinie w 2007 r., dzięki Tobie jestem na wolności, a nie w więzieniu. Proszę Cię już dziś we wszystkich intencjach mojego serca i gorąco ufam, a nawet mam pewność, że mnie wysłuchasz. W Tobie moja nadzieja!
 Jerzy: 07.12.2009, 08:53
  Dziękuję Ci Matko Boża - za to, że wczoraj z Radia Maryja dowiedziałem się o tej Godzinie, - za to, że mogę prosić : Zdzisławę, Anię,Agnieszkę, Wojtka, Agnieszkę M. o modlitwę do Matki Najświętszej w Godzinie Łaski w wiadomej Bogu sprawie. "Matko Pana naszego Jezusa Chrystusa i Pani świata, która nikogo nie opuszczasz i nikim nie gardzisz, wejrzyj na nas..."
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] (145) [146] [147]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej